Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Астра Г

vromosmen снимка vromosmen 21 април 2008 - 08:33

Здравейте колеги,остави ме на пътя :dance: интересното е как,ами светна чек контрола в движение и всичко свърши.Докато направя организация по телефона за кола с въже(30-40мин) през това време никакъв нишан да запали.Дотук всичко наред,боксира дойде,викам чакай да врътна за последно,и чудо,бръм и запали все едно проблем не е имало,но работи на място точно 2мин. и пак здаде.Изтеглянето до гаража отново (30мин.)там пак си запали вкарах е на ход и до там 2 мин. и всичко умира.Вчера сутринта на напьлно истинал мотор си запали,си запали минах точно 3км. около гаража загря си нормарно и пак умря,изчаках 30-40мин. пъхнах е на ход и е заключих и повече не сьм е пипал.Та извода е че нешто се скапва когато се стопли,обаче какво?Утре може би 6те разбера и ще пиша,но ако някой може да подскаже ще съм благодарен :19a: Забравих да подскажа за x18xe1 става въпрос,бенз.помпа и лан сонда сменени преди 2месеца,те се изключват като вариант
Отговори

dio_sr_06 снимка dio_sr_06 21 април 2008 - 09:21

Колега най-правилтото според мен е да закараш колата на сервиз който се занимава с електроника, там като я закачат тя всичко ще си каже :dance: Иначе аз също сменях ламда сонда преди около месец и може би защото съм карък или незнам какво а ма първата се преде след около 500 км. сега след като е смениха пак всичко е ОК (Дано да имаш гаранция за сменените части :19a:)

П.С. При мене проблема не беше в умиране само светеше чека и разхода на гориво рязко се покачи :19a:
Отговори

colega снимка colega 21 април 2008 - 14:46

 vromosmen, на Apr 21 2008, 09:33 AM, каза:

Здравейте колеги,остави ме на пътя :dance: интересното е как,ами светна чек контрола в движение и всичко свърши.Докато направя организация по телефона за кола с въже(30-40мин) през това време никакъв нишан да запали.Дотук всичко наред,боксира дойде,викам чакай да врътна за последно,и чудо,бръм и запали все едно проблем не е имало,но работи на място точно 2мин. и пак здаде.Изтеглянето до гаража отново (30мин.)там пак си запали вкарах е на ход и до там 2 мин. и всичко умира.Вчера сутринта на напьлно истинал мотор си запали,си запали минах точно 3км. около гаража загря си нормарно и пак умря,изчаках 30-40мин. пъхнах е на ход и е заключих и повече не сьм е пипал.Та извода е че нешто се скапва когато се стопли,обаче какво?Утре може би 6те разбера и ще пиша,но ако някой може да подскаже ще съм благодарен :19a: Забравих да подскажа за x18xe1 става въпрос,бенз.помпа и лан сонда сменени преди 2месеца,те се изключват като вариант

От прочетеното до тук, може да бъде от комутатора, но трябва да се тества като се сложи друг или диагностика в сервиз. За сменената сонда не трябва да се презастраховаш , защото моята работи 3 седмици и се повреди .
Отговори

vromosmen снимка vromosmen 21 април 2008 - 15:04

От прочетеното до тук, може да бъде от комутатора, но трябва да се тества като се сложи друг или диагностика в сервиз. За сменената сонда не трябва да се презастраховаш , защото моята работи 3 седмици и се повреди .
[/quote]
Колега втория човек си който казва комутатор,(каде се намира междудругото) аз имам съмнежи и за датчик кол. вал
Отговори

Оги снимка Оги 21 април 2008 - 15:42

Колега, ХЕ1-то е мотора, закойто може да дадеш 1000-ка и пак да си имаш проблема. Маалко по-сложно му е управлението и в повечето сервизи не могат да го оправят и налучкват. Четенето на грешки е най-лесното .. разбирането им е проблема.
Конкретно при мен имаше 7-8 грешки сред които дебитомер, ламбда, бобина .. ае всичко по реда си. Едно от тях е проблема ма то като не е наред и повлича по реда си и може да си подменяш части до безкрай докато се оправи.
Моя съвет е да не предприемаш НИЩО преди да си убеден 100000% в това къде точно е проблема. За целта отиди в някой добър сервиз за да не съжаляваш после.
Отговори

Swing снимка Swing 21 април 2008 - 19:21

 vromosmen, на Apr 21 2008, 09:33 AM, каза:

Та извода е че нещо се скапва когато се стопли, обаче какво?

Електронния блок на двигателя с 90% вероятност. Нито ще си първото X18XE1 с този проблем, нито последното. Вече поостаряха и почнаха да дават този дефект. Електронния блок е върху двигателя и явно температурите, на които е подложен го съсипват. Затова и като поизстине все пак работи за кратко. Симптомите, които имаш са абсолютно по учебник. Иначе Оги е прав, че за този мотор си трябва добър диагностик. Дано пък аз не съм прав.

 colega, на Apr 21 2008, 03:46 PM, каза:

От прочетеното до тук, може да бъде от комутатора, но трябва да се тества като се сложи друг или диагностика в сервиз.

Комутатора го остави. Този мотор е доста далеч от палците, дистрибуторните капачки и комутаторите :)
Отговори

vromosmen снимка vromosmen 22 април 2008 - 08:11

 Оги, на Apr 21 2008, 04:42 PM, каза:

Колега, ХЕ1-то е мотора, закойто може да дадеш 1000-ка и пак да си имаш проблема. Маалко по-сложно му е управлението и в повечето сервизи не могат да го оправят и налучкват. Четенето на грешки е най-лесното .. разбирането им е проблема.
Конкретно при мен имаше 7-8 грешки сред които дебитомер, ламбда, бобина .. ае всичко по реда си. Едно от тях е проблема ма то като не е наред и повлича по реда си и може да си подменяш части до безкрай докато се оправи.
Моя съвет е да не предприемаш НИЩО преди да си убеден 100000% в това къде точно е проблема. За целта отиди в някой добър сервиз за да не съжаляваш после.

Колеги благодаря ви,днес в 12.00 имам час в сервиза,то с майстора станахме авери вече.А ПАК ЗА 1000-КАТА като се замисля бая съм е подминал,ще пиша какво се е скапало.В събота следобед решихме да отскочим до София,айде горива до горе,настроение и то на 6,и знайте ли кво стана,неможах даже да изляза от Бургас.Ще е запаля чесно ви казвам,и ще пусна клип
Отговори

vromosmen снимка vromosmen 24 април 2008 - 08:26

Колеги бях обещал да пиша за проблема,този път май ми влезе на няколко ката.Та проблема е в главното реле на мотора(намира се в една пласм. кутия от дясно на мотора и са 2 релета вътре) което реле управлява доста неща по думите на майстора,проблема е че до него не достига маса.А маса на това реле подова компютара :dance: сиреч проблема си е направо в компютара.При подаване на маса дириктно на релето(с кабелче)колата си заработва без проблем.А иначе с и без кабелче като грешка изписва само ПРЕКЪСНАТА ВЕРИГА НА БЕНЗ. ПОМПА.Заключението на майстора е,цитирам:Вариантите са 3 Първо,нов компютар(3870лв.) 2.Втора употреба(почти невазможно да се намери за x18xe1 800-1000лв.)3.Третия вариант е номера с кабелчето и неизгасваща чек лампа.Няма да пиша какво избрах щото направо нямам думи вече...
Отговори

bmafiaw снимка bmafiaw 24 април 2008 - 10:32

Не съм много съгласен с ОГИ, като барникате по колите си Нормално да се появи некой друг проблем.
Моята лично е с такъв двигател карам е вече повече от година и не съм срещал подобен проблем, върви си като пушка:)
Ама сега искам да си взема или 2.2 мотора или Еклипс 96>
Отговори

MITO81 снимка MITO81 02 май 2008 - 10:37

 vromosmen, на Apr 21 2008, 09:33 AM, каза:

Здравейте колеги,остави ме на пътя :unsure: интересното е как,ами светна чек контрола в движение и всичко свърши.Докато направя организация по телефона за кола с въже(30-40мин) през това време никакъв нишан да запали.Дотук всичко наред,боксира дойде,викам чакай да врътна за последно,и чудо,бръм и запали все едно проблем не е имало,но работи на място точно 2мин. и пак здаде.Изтеглянето до гаража отново (30мин.)там пак си запали вкарах е на ход и до там 2 мин. и всичко умира.Вчера сутринта на напьлно истинал мотор си запали,си запали минах точно 3км. около гаража загря си нормарно и пак умря,изчаках 30-40мин. пъхнах е на ход и е заключих и повече не сьм е пипал.Та извода е че нешто се скапва когато се стопли,обаче какво?Утре може би 6те разбера и ще пиша,но ако някой може да подскаже ще съм благодарен :knee: Забравих да подскажа за x18xe1 става въпрос,бенз.помпа и лан сонда сменени преди 2месеца,те се изключват като вариант


И аз имах сащият проблем като твоя занесох я на диягностка оказа се че прави някаква грешка в компютара преинсталираха му софтуера и всичко се оправи
Отговори

slowtraveler снимка slowtraveler 05 май 2008 - 22:02

Имахме същия проблем като твоя - Зафира с 1.8 двигател чисто нова (1 месец от магазина) започна да прави този номер.
Смениха гаранционно компютър, моторче на дросела, някакви датчици и т.н., обаче проблема си остана.
Започна и по-груби прояви - изключваше таблото(осветление, оборотомер, скоростомер, всякакви индикации), усилвателя на волана(електрониката му спираше помпата), губеше 'газта' - нали е електронна....

Всичко се оправи след 3 месеца мъки в официалния сервиз, когато по наше настояване изключиха алармата, която прекъсваше и захранване на бензиновата помпа....
Реленцето на алармата, което прекъсвало веригата, давало сигнал няколко милисекунди след включване на компютъра и от там го шашвало...
От тогава вече 5г нямаме проблем...
Така, че виж някой да не е слагал допълнителен имобилайзер или алармата да не пипа там...
Отговори

rhg_73 снимка rhg_73 15 май 2008 - 19:05

мойта имаше подобен проблем ,но не е умирала така че да спре .смених компа на двлигателя за 500 лв втора употреба и сега е ок:)
:unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg