Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Лампички по таблото Vectraa/calibra

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 08 януари 2006 - 11:37

След няколкочасово търсене :huhsign: успях да намеря това http://homepage.ntlw...w2/dashlite.htm
Но за съжаление липсва линк към страница 32 :fire: където са описани лампите които ме интересуват и по слециално втората от дясно на ляво. Проблема е там, че от какво я взех колата като запаля тази лампа свети и като натисна спирачката и изчезва. Все си мислех, че е нещо от крушките по стоповете, но вчера оправих единствената изгоряла (която беше за мъгла :mhihi: ) но проблема си го има.
Сега ако иякой изнамери прословутата страница 32 или друго инфо по въпроса ще съм адски благодарен :beer:
Отговори

Милен снимка Милен 08 януари 2006 - 11:41

Ако случайно напишеш коя лампа ти свети, може и да помогнем с нещо. :huhsign:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 08 януари 2006 - 11:51

Ами написал съм го, ама хайде да конкретезирам:

Публикувано изображение
Отговори

Filev снимка Filev 08 януари 2006 - 11:51

където са описани лампите които ме интересуват и по слециално втората от дясно на ляво.
той е написал,ама и аз не я знам:)
Отговори

Милен снимка Милен 08 януари 2006 - 12:02

Не съм разбрал правилно. Аз гледах втората от от ляво на дясно на таблото и затова се чудех. Имам книжка на колата и след малко ще погледна и ще пиша. :huhsign:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 08 януари 2006 - 16:42

Добре де, никой ли не знае?
Аз ще обобщя за другите какво намерих:

от ляво на дясно:

1. Ниско ниво на течноста за чистачките
2. Ниско ниво на маслото ????
3. Ниско ниво на антифриза
4. Неработеща крушка по фарове, сопове, габарити .....
5. ???????????????????????????
6. Износени накладки или ниско ниво на спирачната течност

kalonkin намери ли нещо по въпроса?
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 08 януари 2006 - 16:57

parking brake light :huhsign:
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 08 януари 2006 - 17:48

тая крушка е на check-control -а нормално е да свети след запалване на колата до първото натискане на спирачката защото преди това чек контрола няма връзка с стоп-лампите и си мисли че ги няма ! не се безпокои нямаш проблем
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 08 януари 2006 - 20:30

До Akulski_Cali
Какво ще рече "parking brake light" ръчна спирачка? т.е светлината на ръчната спирачка? :huhsign:

До буков
Чудя се на чисто нов автомобил също ли ще свети тази лампа по този начин? Другите колеги ще потвърдят ли, че и на тях им свети? Иначе като сваля една от крушите по стоповете отзаде и светва съседната крушка на check control-a което е нормално... т.е този check control има връзка със светлените отзад?

Благодаря за инфото!
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 08 януари 2006 - 22:31

dj_simo_boy, на Jan 8 2006, 08:30 PM, каза:

До Akulski_Cali
Какво ще рече "parking brake light" ръчна спирачка? т.е светлината на ръчната спирачка? :beer:
<{POST_SNAPBACK}>


..някаде бях виждал за таз лампичка и доколкото си спомням въобще ако не се бъркам е с цел като си запалиш колицата да натиснеш спирачките за да не земеш се сурнеш нанякъде :huhsign: :fire:
..без ташак

а инак и на мене ми свети ако паля без да ми е крака на спирачките което е рядкост :mhihi: , пример от ръчна
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 08 януари 2006 - 23:08

Akulski_Cali, на Jan 8 2006, 10:31 PM, каза:

..някаде бях виждал за таз лампичка и доколкото си спомням въобще ако не се бъркам е с цел като си запалиш колицата да натиснеш спирачките за да не земеш се сурнеш нанякъде  :huhsign:  :fire:
<{POST_SNAPBACK}>


Хммм, звучи логично, особенно за някоя драйверка :beer: :mhihi:
Спирам да се занимавам с глупости значи - явно е нормално да свети така.... Мерси за менията :beer:
Отговори

yasmania снимка yasmania 08 януари 2006 - 23:20

dj_simo_boy, на Jan 8 2006, 06:30 PM, каза:

Чудя се на чисто нов автомобил също ли ще свети тази лампа по този начин? Другите колеги ще потвърдят ли, че и на тях им свети?Благодаря за инфото!
<{POST_SNAPBACK}>


Потвърждавам...и аз съм се чудел , но не се бях замислял логически, а и не ми е правило впечатление че всеки път след натискане на спирачката изгасва. Днес обаче гледах спецялно това, и си е точно така.

Евала, колега буков !!! Заслужаваш :huhsign:
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 09 януари 2006 - 08:17

На мен примерно ми беше изгоряла едната крушка, която е за габарит и за спирачка едновременно и въпросната лампичка ми светеше постоянно, след като я смених свети до натискане на спирачката, а понякога май изгасва заедно с другите!!!
Отговори

calibul снимка calibul 09 януари 2006 - 11:04

Потвърждавам че и при мен свети до първо натискане на спирачките :huhsign:
Отговори

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 09 януари 2006 - 22:43

Да и аз ще потвърдя, че до първо натискане на спирачките лампичката не загасва. А когато има проблем с крушката (примерно) не изгасва. :huhsign:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 10 януари 2006 - 11:48

Считам проблема за решен :fire: Благодаря колеги за мненията :mhihi:
Лека и безаварийна :huhsign:
Отговори

Race`` снимка Race`` 16 януари 2006 - 23:58

Да потвърдя и аз, че свети до натискане на спирачката еднократно! :huhsign:
Отговори

yasmania снимка yasmania 18 януари 2006 - 09:31

Първата си е за 4х4 задвижването ти, ако все още ти е останало такова. А това че премигва другата,значе има някаква грешка или проблем с инжекцията, и по спешност е хубаво да отидеш в сервиз и там да споделиш това....
Отговори

VectraB снимка VectraB 18 януари 2006 - 11:54

И за двете контролни лампи е писано много и предостатъчно.
Има тема за 4x4 и за това как се прави диагностика. ТУК
Също и за диагностика на ECU-то.
Относно газовите уредби и ECU-to има също доста писано.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 26 януари 2006 - 19:33

[quote name='Cavenaghi' date='Jan 18 2006, 01:56 AM']
Искам да попитам какво значи тази лампичка, чието описание е
1. FOUR-WHEEL DRIVE
2. Engine Control Indicator и тази също светва и изгасва от време на време. Защо тъй?

Колега :
По първата точка мисля че няма да видиш тази лампа да ти светне освен ако вектрата ти не е 4х4 - а ако свети провери бушон 19 , но ако е изваден сигурно е с цел :)
По втората точка има много причини поради които може да ти свети за тази цел ти требе "кламер тест" не си давай париците на вятъра за диагностика :)
ако не можеш да се справиш драсни едно ЛС да се уговорим да пийнем по бира :)
в Колата имам кламерче и таблицата с кодовете за грешки
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg