Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

Цветен борд компютър за Calibra и Vectra A

matrix_man снимка matrix_man 12 ноември 2011 - 22:44

Привет на всички!
Не знам дали е точно за този раздел темичката, моля модераторите да ме извинят и я преместят, ако не съм уцелил правилния раздел. Преди време попаднах в интернет на нов борд компютър за Calibra и Vectra A. Свързах се с момчето и му преведох на български менюто, до колкото позволяваха броя на символите на дисплея. Ако има "запалени" по "шукарийката", мога да ги свържа с него. Монтажа е лесен, само се изважда стария от кутийката и на негово място се поставя новия, буксата за включване си е същата, само дето показанията на дисплея са доста повече. Ето и в снимки какво представлява проекта:

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 12 ноември 2011 - 22:53

Колега от един град сме, колата от стара загора ли е? Казвай подробности веднага много ме кефи. кажи от къде го изкарахте това направо изби рибата!
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 12 ноември 2011 - 22:59
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 12 ноември 2011 - 23:03

четох преди доста време за този проект.До колкото си спомням не беше БГ разработка.(освен ако не е друг подобен проект)
По спомени тогава цената на тази глезотия надхвърляше 300 лева.
Няма да е лошо ако пуснеш повече инфо за екстрата както и евентуална цена на която излиза това удоволствие.
Отговори

matrix_man снимка matrix_man 12 ноември 2011 - 23:30

С цената иде и "разочарованието"... Човека ми каза 200 евро... Чех е... Не знам колко им е средната заплата там, не съм се и интересувал. За мен е много, поне на този етап. Бе много учуден, като му казах, че е скъпо. Направи ми отстъпка, понеже съм бил първия от BG дето изявява желание и заради превода, обаче е минимална и пак не ме устройва. Сега да не ме линчувате, че не писах още в началото цената :newsm05_41: ... Иначе още средата на юни някъде го "набарах". Все си мисля, че за тези пари може да се осъществи проект за РС в колата. Ама иначе си е "гъзарийка", спор няма...

P.S. На някой от снимките има адреса на сайта на "производителя". :drinks:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 12 ноември 2011 - 23:54

Аз миналата година ако не се лъжа четох точно за неговите произведения и разглеждах адреса от снимките.Става дума за един и същи проект.Някой беше пускал тема тук във форума точно с тази екстра.
И цената пак беше високичка.Непомня колко точно но беше висока.Иначе да спор няма глезотийка си е но и цената си я бива.
Предполагам,че и в България някой да се наеме да сътвори това нещо и да му напише софтуера няма да иска кой знае колко по-малко пари а даже може и повече да се искат.
Иначе несъм запознат с цените на хардуера за тази джаджа но предполагам,че не надхвърлят в най-лошият случай 100 лева.Така поне си мисля де...може и да греша
Отговори

matrix_man снимка matrix_man 13 ноември 2011 - 00:34

Така като гледам снимките със сигурност използва 2 дисплея от мобилен телефон, обаче за другото... той си знае...
Отговори

lupo13 снимка lupo13 13 ноември 2011 - 10:33

здрасти колега ..... тази екстра вече е вкарана във BG .... преди месец и нещо колегата Ivooo вече се радва на такъв екземпляр , найстина е много "шукаритетно" , но и сумата му е "много добра" .А за направата му ... еми за тази цел според мен трябва да се хване някой програмист които има много познания за колите понеже има страшно много функций тази джаджа. :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg