Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Корса Б 1.0 - не пали като загрее

ross_ снимка ross_ 18 август 2011 - 10:48

Здравейте,
Днес излизам с колата (Корса Б - 99г. X10XE само на бензин) и да съм изминал най-много 5км, и спирам до магазина. След като излязох колата не пали, стартера върти, ама нищо не се случва. Така след 5 - 6 неуспещни опита, в рамките на 3 минути, реших да я изчакам и след 15 минути запали от раз, само докато завъртя ключа и беше готова. Това го била направила и няколко пъти на баща му последните две седмици. Когато е студена няма никакви проблеми с паленето. Погледнах за подобни теми, но не успях да намеря нищо, ако има такава тема се извинявам предварително.
Въпроса ми е от къде може да идва проблема ?
Благодаря предварително!
Отговори

детеборе снимка детеборе 18 август 2011 - 11:08

Най-често този мотор страда от датчик на коляновия вал !
Отговори

ross_ снимка ross_ 18 август 2011 - 12:13

Аз си мисля да започна със смяна на горивен филтър, понеже не съм го сменял откакто имам колата и с една профилактика на ЕГР клапана, защото нали ако блокира в отворено положение, точно така няма да пали.
Отговори

ross_ снимка ross_ 18 август 2011 - 19:33

Колата не пали на стартер, но пали на скорост ?!? Това какво трябва да означава, че наистина е този датчик на коляновия вал ли?
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 18 август 2011 - 19:48

 ross_, на 18 август 2011 - 19:33, каза:

Колата не пали на стартер, но пали на скорост ?!? Това какво трябва да означава, че наистина е този датчик на коляновия вал ли?


В повечето случаи да, иди на диагностика да видят като не пали има ли обороти в деиствителните стоиности на екуто , 99% ти казвам че е е от датчика на к,вал към 150лв беше мисля.
Отговори

ross_ снимка ross_ 18 август 2011 - 20:31

Благодаря за отговорите, утре почвам да я правя :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg