Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Не пали

jivkoaa снимка jivkoaa 07 септември 2009 - 12:55

Здрвейте,

Колата е Opel Astra H 1.7CDTI 2006 и имам следния проблем. Когато колата ми е стояла по дълго време угасена (примерно 24 часа) и реша да я запаля и не пали от първия път. При втория път запалва и отзад от аспуха излиза леко синкав пушек. Това не го прави всеки път, но напоследък взе по-честичко да го прави. Иначе веднъж като запали и после при повторно запалване няма проблеми. Иначе до преди си палеше от първия път и не бях забелязал такъв пушек. Някакви предложения какъв може да е проблема ? Горивен филтър ? Помпа ?

Поздрави,

Живко
Отговори

as_vectra снимка as_vectra 07 септември 2009 - 16:44

 jivkoaa, на 07 Sep 2009, 01:55 PM, каза:

Някакви предложения какъв може да е проблема ? Горивен филтър ? Помпа ?


Гумички? :icon_wink2:
Отговори

oci снимка oci 07 септември 2009 - 16:46

Ами на първо време най-добрия вариант според мен е да са направи диагностика. След това може да провериш за всеки случай подгревателните свещи - да не да има проблем с някоя от тях.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 08 септември 2009 - 21:17

Колеги не се занимавайте с подгревни свещи!!! Това е комън рейл 1-во поколение двигател, при изправност на помпа и дюзи тази кола няма опция да не запали. И да са здрави погревките(всичките) ако помпата(ГНП) или дюзите са фира или ще пали трудно, или няма да запали. Излишни спорове няма да водя, казаното от мен важи за всички комън рейл дизелови мотори, на всички марки производители. Няма значение какво пише на капака CDTI,TDI,HDI,JTD,D4D,CRD...., и тн.

ПП - Към автора на темата. Колега не е необходимо да караш колата в булвария. Просто отиди при някой да ти направи диагностика. Точно с твоя мотор не съм се занимавал. По принцип диагностиката изкарва меню "сравнение на количествата". Когато влезеш вътре ти показва работата на дюзите в реално време. Най-простия принцип е да се ръководиш по това че 4-те цилиндъра трябва да са еднакви във всяко отношение на работа си, и износването си(същото и с дюзите). Диагностиката показва числа с положителни или отрицателни стойности, обърни внимание какви са стойностите, гониш еднаквост. Ако да кажем на три дюзи са + - 0.12 а на 4-тия + - 2.50 значи не е нормално. Хубаво е да се гледат тези параметри на загрял мотор поне 80 градуса.
Поздрави :flag:
Мнението беше редактирано от IvanGrigorov: 08 септември 2009 - 21:19
Отговори

jivkoaa снимка jivkoaa 08 септември 2009 - 21:24

 as_vectra, на 07 Sep 2009, 05:44 PM, каза:

Гумички? :flag:


Я конкретизирай малко, какви гумички ?

 IvanGrigorov, на 08 Sep 2009, 10:17 PM, каза:

Колеги не се занимавайте с подгревни свещи!!! Това е комън рейл 1-во поколение двигател, при изправност на помпа и дюзи тази кола няма опция да не запали. И да са здрави погревките(всичките) ако помпата(ГНП) или дюзите са фира или ще пали трудно, или няма да запали. Излишни спорове няма да водя, казаното от мен важи за всички комън рейл дизелови мотори, на всички марки производители. Няма значение какво пише на капака CDTI,TDI,HDI,JTD,D4D,CRD...., и тн.

ПП - Към автора на темата. Колега не е необходимо да караш колата в булвария. Просто отиди при някой да ти направи диагностика. Точно с твоя мотор не съм се занимавал. По принцип диагностиката изкарва меню "сравнение на количествата". Когато влезеш вътре ти показва работата на дюзите в реално време. Най-простия принцип е да се ръководиш по това че 4-те цилиндъра трябва да са еднакви във всяко отношение на работа си, и износването си(същото и с дюзите). Диагностиката показва числа с положителни или отрицателни стойности, обърни внимание какви са стойностите, гониш еднаквост. Ако да кажем на три дюзи са + - 0.12 а на 4-тия + - 2.50 значи не е нормално. Хубаво е да се гледат тези параметри на загрял мотор поне 80 градуса.
Поздрави :flag:


Благодаря ти за изчерпателния отговор ;) Можеш ли да препоръчаш къде да направя диагностика. Мнение за Мотоексперт ?
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 08 септември 2009 - 21:51

Мнение за сервизи не мога да дам. За жалост работя в сервиз който не е моя собственост, иначе бих те поканил. Диагностик съм, работя с диагностика Бош Изитроник, за масовите коли(и за ОПЕЛ). Твоя мотор не е идвал при мен за диагностика и за това незнам дали въобще ще мога да се вържа с компа в колата. Риска да ти загубя времето го има. Иначе отиди някаде дето си чул добри отзиви. Попитай дали могат да прочетат грешките на колата, при липсата на такива, искай да ти покажат състояние на дюзите. Виж стойностите, сподели с нас, и ще видиме дали има проблем. Да добавя "стойностите" за който говоря са корекции направени от компа на колата. Нормално е да се разминават с десети, ама с цяла 1-ца не. Когато се разминават с 1-ца или две 1-ци значи дюзата е за ремонт, ако подлежи на такъв. Когато не подлежи на ремонт а се налага закупуване на нова дюза стопаните разбират какво точно са си купили(средна цена 800лв). Ако колата ти колега е със система Бош дори може да върнеш твоята стара дюза, а Бош да ти върне 10-20% от стойноста на новата дюза.

ПП - Колеги аз много дрънкам, ама 1.3CDTI мотора е на ФИАТ. А 1.7CDTI на какво е? Дали си е опелски незнам?
Отговори

jivkoaa снимка jivkoaa 08 септември 2009 - 22:04

Благодаря отново! Ами ще отида на диагностика и ще видим. Доколкото знам 1.7CDTI e Isuzu.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 08 септември 2009 - 22:05
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

bak6i6a снимка bak6i6a 08 септември 2009 - 22:14

виж-може би смуче въздух ?
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 09 септември 2009 - 20:23

Малко вероятно колега, но все пак има значение. Комънрейлите са снабдени с електрическа помпа за подкачане на горивото в резервоара. Техните ГНП-а нямат всмукателна способност. Може да се види дали е въздух по това дали и колко време след палене се появява проблем. Ако при все поголям интервал между паленето то става все по трудно значи найстина може да бъде така.
Отговори

jivkoaa снимка jivkoaa 14 септември 2009 - 22:16

Смених си профилактично горивния филтър и си направих диагностика. Техника ми каза, че може би проблема е някъде в блока, който управлява подгряващите свещи, но точно каква е грешката не се знае. Доколкото знам този блок определя температурата и казва на свещите колко да подгряват или нещо такова. Но пък лятото не би трябвало да прави проблем това, по скоро зимата. Незнам дали изглежда логично да е това проблема и дали този блок подлежи на ремонт или ще се наложи да се сменя. Относно дюзите в сервиза не могат да погледнат състоянието им. Май най-точно в Опел сервиз ще кажат какъв точно е проблема.

Поздрави,

Живко
Отговори

as_vectra снимка as_vectra 15 септември 2009 - 08:54

 jivkoaa, на 08 Sep 2009, 10:24 PM, каза:

Я конкретизирай малко, какви гумички ?



На клапаните.Когато не се пали цяла вечер може 5-10 капки масло да се процеждат през отворените клапани,от там омасляват свещите и на пали.така си го обяснявам аз. :newsm05_41:

:mhihi:
Мнението беше редактирано от as_vectra: 15 септември 2009 - 08:57
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 15 септември 2009 - 20:03

Колега само можеш ли да ми кажеш какъв точно е твоя мотор? Z17DTH аз не съм сигурен дали е комън рейл? По това че колата ти е Астра Х реших че е, на нея отзад какво пише 1.7CDTI? А то май не пише така? :newsm05_41:

ПП - В предните си постове имам предвит само CDTI мотори!!! Разликата е огромна.
Отговори

stei снимка stei 15 септември 2009 - 20:56

И Z17DTH е коман рейл. От зад със сигурност пише CDTI
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 15 септември 2009 - 21:26

Мерси за момент реших че заблуждавам колегата. :newsm05_41: Колега намери доверен сервиз и по добре нека ти свалят дюзите да се занесат за проверка. Аз лично съм убеден че от родната ни нафта някой е тръгнала или се е предала. Ен и ен(NN) сервиз на Бош ти препоръчвам, като база са респектиращи....но само това съм видял. Колко им е добър диагностика незнам. Там се ремонтират и всички компоненти БОШ за дизелови двигатели подлежащи на ремонт.
ПП - Парите който ще ти вземат за ремонт на подгряването са по-добре инвестирани за това което ти казах.
Отговори

jivkoaa снимка jivkoaa 16 септември 2009 - 22:18

Ами аз незнам въобще дали има Astra H с дизелов двигател, която да не е Common rail. На всички дизели отзад си пише CDTI, въпроса е дали TI е написано с червено или не, но при висчки случаи са Common rail. Та мойта е 1.7CDTI. Ами ще я закарам някаде да видят тези дюзи и ще пиша какво е станало.
Отговори

Астра Х снимка Астра Х 15 октомври 2009 - 20:23

здравей колега. и аз имам същата Астра и същия проблем(ако може да се нарече проблем).забелязал съм че колата пали трудно още докато си беше чисто нова(сега е на 2 години).ако е истинал напално двигателя(бвз значение дали е палена преди 1 час или 1 месец) и температурата на въздуха е между 17 и 22 градуса, защото под 17 градуса свещите подгряват и пали от четварт оборот а над 22 градуса е достатачно топло за да запали нормално. и както казваш ти когато запали колата трудно-имам в предвид че стартера трябва да варти примерно 2 сек. вместо 1 сек.при температура между 17-22 градуса си испушва отзад. миналата година ходих във фирмния сервиз на Опел в град Русе и им казах за проблема и след диагностика ми казаха че всичко е наред и няма смисал да я базикат. та предполагам всичко се свжда до там че просто заводските настроики на компа е трябвало да се настроят да се влючват подгревните свещи на студен двигател на под 22 градуса външна температура-това е лично мое мнение. ако има други колеги при които да се е случвало сащото да пишат.
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 15 октомври 2009 - 22:28

Според мен се насмитате неоснователно.
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 15 октомври 2009 - 23:15

Имам подобен проблем с опел виваро 1.9 дти в момента е в сервиза, и момчетата казаха, че дюзите са за ремонт и ще ги пращат в Пловдив. Проблемът бил в недостатъчното налягане, което правели 2 от тях.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg