Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Вързване на усилвател на вектра б

BatSlav снимка BatSlav 29 януари 2010 - 11:48

Ako има такава тема моля да се изтрие.Търсих снимка на заводско сд на вектра б дали има някакъв начин на вързване на усилвател(имали изобщо чинчове)?
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 29 януари 2010 - 11:59

чинчове няма но маи от евробуксата можеш да вземеш сигнал.Мисля че така може !
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 29 януари 2010 - 12:03

"фабричен" вариант няма. Нито 1 от 2-та модела нямат RCA. Има вариант да се вземе сигнал от 2 тонколони (примерно да се откажеш от задната линия) чрез специална схема за понижаване на нивото или ако усилвателя има вход за силен сигнал. Но нали се сещаш че всички кривини от крайното стъпало на CD-то ще отиват и на усивателя и всички корекции на НЧ и ВЧ които искаш да си направиш от CD-то ще окажат влиание и на сигнала който пращаш на усилвателя. Общо взето това е един краен вариант който малко хора предпочитат.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 29 януари 2010 - 12:21

Мерси за отговорите това ми трябваше.

п.с. вече доста време стана откакто ми прашасва усилвателя и тубата и ми се приска да ги разкърша.

Темата е за заключване.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 01 февруари 2010 - 22:41

Защо да е за заключване? Немога да се сетя каде във форума имаше схема на оригиналното радио? Трябва да се види на кой пинове се подава сигнал към крайното стъпало на радиото и да се вземе сиганл от там.....дали ще стане?
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 02 февруари 2010 - 18:39

 IvanGrigorov, на 01 Feb 2010, 22:41, каза:

Защо да е за заключване? Немога да се сетя каде във форума имаше схема на оригиналното радио? Трябва да се види на кой пинове се подава сигнал към крайното стъпало на радиото и да се вземе сиганл от там.....дали ще стане?

да
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 04 февруари 2010 - 22:07

Е верно може да не 4 волтов изхода ама все ще може да се закаци амп. Един колега подсказа на лично съобщение от интегралата за задните канали..... и си готов :doh:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 04 февруари 2010 - 23:11

С преобразовател на сигнала към нискочестотно,зимайки се сигнал от задната линия като се закачи последователно след колоните за задна линия???Би трябвало да стане,преди се бях отказал от задна линия и сигнала за нея го бях дал към високия вход на амп-а,след това с последователно свързване задната линия и вече продължението към високия вход на амп-аи така докато усилвателя не сдаде багажа :doh: сега имам друг амп,но само с НЧ вход и сега търся такива преобразователи и пак да има лудница :doh:
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 04 февруари 2010 - 23:23

с умрялто качество на звука на тоя плейър... не виждам смисъл от усилвател... какво се опитваш да постигнеш... ше стане един голям бъркоч... нищо друго... мангалска работа... по добре си земи нещо което да вади качествен звук...
нищо лично, просто ти го казвам щото съм се мъчил със същото нещо и е безмислено...
Отговори

borisbebo снимка borisbebo 04 февруари 2010 - 23:25

Здравейте на всички
Аз съм с оригиналното радио и преди нова година си сложих туба с усилвател
сигнал взех от задните кулони като се вързахна кабела за тях който тръгва от касетофона и в момента тубата ми е вързана назадния канал и като наля задните кулони намалям и нея с трансмитер съм в запалката и трябва да ти кажа че съм доволен много .
Само че като бях свалил касетофона си пуснах и един кабел от кабела на антената да ми виси вътре в централната конзола като вътрешна антена и сега нямам абсолютно никакви смущения
Поздрави и успех
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 05 февруари 2010 - 11:55

 borisbebo, на 04 Feb 2010, 23:25, каза:

Здравейте на всички
Аз съм с оригиналното радио и преди нова година си сложих туба с усилвател
сигнал взех от задните кулони като се вързахна кабела за тях който тръгва от касетофона и в момента тубата ми е вързана назадния канал и като наля задните кулони намалям и нея с трансмитер съм в запалката и трябва да ти кажа че съм доволен много .
Само че като бях свалил касетофона си пуснах и един кабел от кабела на антената да ми виси вътре в централната конзола като вътрешна антена и сега нямам абсолютно никакви смущения
Поздрави и успех

Тва с цел по-добър звук от трансмитера?
Отговори

borisbebo снимка borisbebo 05 февруари 2010 - 16:36

 jelqzkov, на 05 Feb 2010, 11:55, каза:

Тва с цел по-добър звук от трансмитера?

тъй като антената ми е най отзад и колата ми е комби и ако се препокрие честота с някое радио и радиото наделяваше а сега няма проблем
По този начин си засилвам сигнала на трансмитера ени вид да е по силен
ако идаваш към Разлог или Банско звънни че аз до края на месеца незнам дали ще се прибирам с колата до София да видиш за какво става въпрос
успех
Поздрави
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 05 февруари 2010 - 16:46

Може да се ползват изходите от оригиналното радио на колата, но има много условности. Ако не се търси много добро качество на звука може да се ползва. Трябва да се направи крайното стъпало да усилва по-малко, защото реално ще се увеличават и всички шумове на оригиналното радио.
Ако се извади кабел от вътре от касетофона преди крайното стъпало ще е по-добър вариант.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 05 февруари 2010 - 20:01

Аз точно за изход от вътре на радиото говорех. Да се вземе сигнала директно от предуслвателя на радиото. А за това колко е качествено оригиналното радио на Опела мога да по споря. Ако се изкърти касета и се подаде сигнал на входа на предусилвателя да кажеме от мп3 плеър ще свири и по-добре от китайските буклуци на пазара до стойност около 200лв(независимо какво пише че трябва да са на тях). Не искам да се заяждам, ама радиото си е екстра!!! Правено е по времето когато китайските буклуци не управляваха света :mhihi: .
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 05 февруари 2010 - 20:43

IvanGrigorov не говори така ;) на вкус и на цвят няма приятели. Аз например предпочитам да мога да коригирам НЧ СЧ и ВЧ ниво на суббаса и HPF също. Все неща които липсват при DELCO-то за това и се отказах от него въпреки че беше по-добро от ново дето се вика.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 05 февруари 2010 - 21:52

jelqzkov - Е то е ясно че няма да имаш тези опции никога с оригиналното радио. Аз твърдя че само като звук няма да е по лошо от китайците не като аудио функции. А понеже знам че пишеше преди в тунинг форума, а именно аудио раздела съм сигурен че ще се съгласиш че за определени цели има съответните продукти. И другото което това че даден плеър има кросове, и еквалайзер не го правят хубав, добър, и приятно звучащ. Мога да дам пример Накамичи цд400 само бас, високи, и лалднес.....ти знаеш за какво говоря сигурен съм :mhihi:

ПП - Когато ти пишеше в тунига в аудио раздела, аз само четях там не пишех много много...там съм Vankata_84 ako случайно ти е любопитно или се сещаш. :mhihi:
Отговори

borisbebo снимка borisbebo 05 февруари 2010 - 23:51

Значи музиката ми свири много прилично не е прфектна но е даже много добра . Аз съм съгласен с колегата че качеството на оригиналното цд или касетка е много добро .

Поздрави на всички
Мнението беше редактирано от borisbebo: 05 февруари 2010 - 23:53
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 06 февруари 2010 - 00:36

 IvanGrigorov, на 05 Feb 2010, 21:52, каза:

jelqzkov - Е то е ясно че няма да имаш тези опции никога с оригиналното радио. Аз твърдя че само като звук няма да е по лошо от китайците не като аудио функции. А понеже знам че пишеше преди в тунинг форума, а именно аудио раздела съм сигурен че ще се съгласиш че за определени цели има съответните продукти. И другото което това че даден плеър има кросове, и еквалайзер не го правят хубав, добър, и приятно звучащ. Мога да дам пример Накамичи цд400 само бас, високи, и лалднес.....ти знаеш за какво говоря сигурен съм :mhihi:

ПП - Когато ти пишеше в тунига в аудио раздела, аз само четях там не пишех много много...там съм Vankata_84 ako случайно ти е любопитно или се сещаш. :mhihi:

О да за това което имаш в предвид ти съм съгласен с теб.

Да наистина по едно време страшно много се бях зарибил по аудиото но това беше преди 2 години някъде (когато направих моята система) Сега вече съм толкова назад с нещата че можа да дам мнение само за елементарни работи като тази. Иначе мисля че имама някакви бледи спомени за това ти не беше ли на аватара с една бяла кола май?
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 06 февруари 2010 - 10:00

 borisbebo, на 04 Feb 2010, 23:25, каза:

Здравейте на всички
Аз съм с оригиналното радио и преди нова година си сложих туба с усилвател
сигнал взех от задните кулони като се вързахна кабела за тях който тръгва от касетофона и в момента тубата ми е вързана назадния канал и като наля задните кулони намалям и нея с трансмитер съм в запалката и трябва да ти кажа че съм доволен много .
Само че като бях свалил касетофона си пуснах и един кабел от кабела на антената да ми виси вътре в централната конзола като вътрешна антена и сега нямам абсолютно никакви смущения
Поздрави и успех

Колега ако не е проблем можеш ли да качиш снимки или ако искаш на лични?
Отговори

borisbebo снимка borisbebo 06 февруари 2010 - 12:45

 slav9081, на 06 Feb 2010, 10:00, каза:

Колега ако не е проблем можеш ли да качиш снимки или ако искаш на лични?

Проблема е че нямам снимки
Тебе те интересуват жиците нали - ще се поровя и ще ти кажа на кой е само драсни едно лс за да не забравя
и една вметка километража на аватара на твойта вектра ли е ?
Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg