Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Грешка p0100

robber_wrc снимка robber_wrc 26 юли 2010 - 19:33

Здравейте колеги.
Проблема ми е следния. Когато карам често ми светва чек лампата. След "педална диагностика" установявам, че грешката ми е P0100. След като я проверих тя означава "Неизправност във веригата на разходомера за въздух". Мислех доста, но не мога да се сетя къде е проблема. За пояснение мога да кажа, че колата е след основен ремонт на двигателя а той е с код Y17DT. Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем да помага.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 27 юли 2010 - 08:42

Записва ти проблем с дебитомера, основният ремонт няма отношение към случая, провери буксите към дебитомера, провери за лоша връзка, нарушена изолация, ако трябва напръскай с контактен спрей буксата. Това е най лесното което може да направиш :devil-smiley-019: Защото другия вариат е за нов дебитомер, ако познаваш човек с двигател като твоя, може да размените дебитомерите за 1-2 дни да си направиш тест дали ще ти потвърди същата грешка, ако не я потвърди най вероятно си да дебитомер. Ако се появи пак с другия дебитомер и при твоя приятел не я записва провери за лоши връзки.
Отговори

robber_wrc снимка robber_wrc 28 юли 2010 - 19:40

Днес направих малък тест. Изключих буксата на дебитометъра, и ми отчете грешка с код 0110, което ознчава - Р0110 Неизправност във веригата на датчика за температура на въздуха на входа. Преди да се сетя да излкюча буксата свалих и самия дебитометър, който си изглежда наред, иза сега не мился да се захващам да го почиствам. Продължавам с търсенето на проблема и от къде идва грешката P0100. Ако някой се сеща да дава идеи.
Отговори

Hevy снимка Hevy 30 юли 2010 - 16:35

Бижо и компютъра са ти казали - неизправност във веригата. Проверяваш я чак до пина на компютъра. В дебитомера имаш и термометър, затова се е появила и нова грешка като си махнал буксата...
Отговори

Shades снимка Shades 30 юли 2010 - 16:40

Можеш да пробваш да откачиш буксата на MAF-a и да измериш на контакт напрежението между пин2 и маса, трябва да е между 11 и 14 волта. Поразклати и кабелите малко докато тестваш така, ако има кофти връзка някъде, напрежението ще почне да "играе".
Отговори

robber_wrc снимка robber_wrc 15 август 2010 - 09:40

Проблема е решен. Оказа се,че ми се беше позацапал дебитометъра. След като го почистих по този начин, с този спрей нещата се оправиха и вече я няма досадната грешка. Спрея ми струваше 10 лв. и е купуван от БГ. Не казвам умишлено мястото за да не рекламирам фирмата.
Отговори

nurim снимка nurim 17 юни 2013 - 18:17

колеги може ли някой да ми каже как да замеря буксата на дебитомера ,кои пин за какво е кои е маса и тнт ,наи вече ме интересува за датчика за температура на въздуха на входа за y17 dt става въпрос и ако може и някои да ми каже колко трябва да е съпротивление то на на този термо резистор .благодаря ви предварително
Отговори

nurim снимка nurim 18 юни 2013 - 18:01

колеги на 1 пин и 3 тези двата са за този датчик ,значи при замерване на тези два пина дава нормални съпротивления на 30 градуса е 1574 и така на татък замерих и буксата на дебитомера на 1 и 3 дава 4,75 в ,къде може да е е проблема предложете нещо и ви е моля ви ?
Отговори

Asistenta снимка Asistenta 19 юни 2022 - 14:27

Здравейте група имам следният проблем Фронтера Б 2.2 дизел неможе да се изфорсира над 3000 оборота прекъсва някой път влиза в авариен режим някой път не
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 юни 2022 - 16:21

 Asistenta, на 19 юни 2022 - 14:27, каза:

Здравейте група имам следният проблем Фронтера Б 2.2 дизел неможе да се изфорсира над 3000 оборота прекъсва някой път влиза в авариен режим някой път не


Като влиза в авариен режим е записала грешки. Извадете ги и ги напиши и да видим тогава...
Отговори

Asistenta снимка Asistenta 19 юни 2022 - 16:53

P0100 p1220 но сега не дава грешка не влиза в авариен режим не иска да се изгорсира до 3000 хиляди оборота и прекъсва докъто ги вдигне
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 юни 2022 - 17:40

0100 е нещо свързано в деботомера.

1220 е доста честа грешка при тия мотори явно. Нещо по горивната система. Ако не си сменял филтър, смени го и проверете да няма запушване на сондата в резервоара, запушени или полузапушени горивни тръби.

Закачане на диагностика и гледане на порциите гориво (искано и реално) по целия диапазон обороти, поне колкото позволява..

Не знам дали ако има нещо с дебитомера ще вади и 1220, защото ако отчита по-малко въздух, ще реже и горивото, но май не би трябвало да е така. Искам да кажа, че не мисля, че 1220 е следствие на другата за дебитомера в случая.
Гледай първо да елиминираш тази 0100, например с мерене на кабелите до него и ако са наред... с друг дебитомер.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 юни 2022 - 17:42
Отговори

Asistenta снимка Asistenta 19 юни 2022 - 19:47

 Д-и-м-о-в, на 19 юни 2022 - 17:40, каза:

0100 е нещо свързано в деботомера.

1220 е доста честа грешка при тия мотори явно. Нещо по горивната система. Ако не си сменял филтър, смени го и проверете да няма запушване на сондата в резервоара, запушени или полузапушени горивни тръби.

Закачане на диагностика и гледане на порциите гориво (искано и реално) по целия диапазон обороти, поне колкото позволява..

Не знам дали ако има нещо с дебитомера ще вади и 1220, защото ако отчита по-малко въздух, ще реже и горивото, но май не би трябвало да е така. Искам да кажа, че не мисля, че 1220 е следствие на другата за дебитомера в случая.
Гледай първо да елиминираш тази 0100, например с мерене на кабелите до него и ако са наред... с друг дебитомер.




Свалих резервоара изчистих горивен филтър смених всмуктелите изчистих и нестава дали е възможно да е от ГНП то
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 юни 2022 - 21:03

Да
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 юни 2022 - 21:10

То това е последния най-кофти вариант...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 юни 2022 - 21:45

Ако това, което е писал, е вярно, отива на помпа.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 юни 2022 - 22:47

Аз съм го описвал, но накратко да го кажа пак. Когато смених моята помпа, беше страшно трудно "напълването й" с гориво, явно защото всичко е ново в нея и има "херметичност", ако мога да използвам тая дума.
Системата е такава, че няма спомагателна помпа в резервоара, което ще рече, че при въртенето на помпата, тя създава "подналягане", което засмуква горивото.
И ако тая й "херметичност" е нарушена, поради износване и други фактори(клапани разни не работят добре), се получава това... по едно време не може да засмуква достатъчно гориво и се дъни във високите обороти.
Поне това казва логиката.

Ако смяташ да си я държиш и да си я караш, то те съветвам да не буташ помпата(дано някой вече да не я е ровил де) и да си вземеш направо готова рециклирана. Фронтерите май нямаха 16-ки на тях? Или греша? Тишо да ме поправи ако е така. Най-доброто, което ще направиш.
Отговори

Asistenta снимка Asistenta 20 юни 2022 - 09:18

 Д-и-м-о-в, на 19 юни 2022 - 22:47, каза:

Аз съм го описвал, но накратко да го кажа пак. Когато смених моята помпа, беше страшно трудно "напълването й" с гориво, явно защото всичко е ново в нея и има "херметичност", ако мога да използвам тая дума.
Системата е такава, че няма спомагателна помпа в резервоара, което ще рече, че при въртенето на помпата, тя създава "подналягане", което засмуква горивото.
И ако тая й "херметичнос beт" е нарушена, поради износване и други
фактори(клапани разни не работят добре), се получава това... по едно време не може да засмуква достатъчно гориво и се дъни във високите обороти.
Поне това казва логиката.


Ако смяташ да си я държиш и да си я караш, то те съветвам да не буташ помпата(дано някой вече да не я е ровил де) и да си вземеш направо готова рециклирана. Фронтерите май нямаха 16-ки на тях? Или греша? Тишо да ме поправи ако е така. Най-доброто, което ще направиш.




Всичките неща който съм писал съм го направил обаче проблема май друг аз сега я взех от един приятел и те са сменили ГНП възможно ли е да не е зацепено както трябва и да иска реглаж или да се обучи.А относно като е празна горивната система се слага едно помпичка и става много бързо качването на гориво..!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 юни 2022 - 11:04

Няма какво да обучиш на помпата докато е на колата.
Иначе е възможно да е и от статичната центровка.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 20 юни 2022 - 11:46

Или ако въпросната допълнителна помпичка ограничава дебита при високи обороти.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg