Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Помощ За Настойка На Газова Уредба Ловато !

ivan todorov снимка ivan todorov 08 април 2011 - 20:32

Колеги здравейте имам няколко въпроса за настойка на газова уредба - Ловато (обикновенна е с ел. изпарител пак ловато) , Двигателя на който е монтирана е Ц20НЕ така ето и въпросчетата :
1-За какво служи месинговия винт който е като игла (мисля че е за настойка на оборотите)
2-За какво служи пластмасовият винт отстрани на изпарителя ( за него не съм сигорен но май е за разхода или дебита нз )
3-Когато се върти един от тези посочените другия как се върти - противоположно или .... просто обяснете.
-кой от двата е за високо и кой за ниско налягане и как се процедира .
4-Знам за какво е големият винт на тройниката - от него е вече за вървежа
5-Настройката на топъл или студен мотор се прави и с пуснати или не консуматори (всички газаджии до сега я правят на загрял мотор и чака да се пусне перката )

Колеги чел съм много за тези неща но никъде не намерих конкретно каквото търся просто обяснете накратко и просто как става !
Благодаря (неискам да крада занята на никой ;) ;) просто искам да си се справям сам )

Уредбата е след цялостна ревизия преди 1 к.км
Мнението беше редактирано от ivan todorov: 08 април 2011 - 20:50
Отговори

dinio84 снимка dinio84 09 април 2011 - 08:12

http://www.opelclub....showtopic=73007

Прочети я цялата и ще ти стане ясно кое и как :icon_wink2:
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 09 април 2011 - 15:04

Колеги помощ , след като изчетох сичко и при опит за настройка на газовата , настроих я сичко точно , след което тес на каране доволно сичко и какво СТАНА - след сичко направено тругнах да настройвам ниските , завъртях почти до края иглата която е на изпарителя и започнах да регулирам от пластмасовия винт , тамън ги докарар ниските на 850-900 обор, и при проба за подава не на газ нали малко по рязко да се види дали глъхне или нещо - ТЯ ИЗГУРМЯ (изпатка ) досега не ми се беше случвало - Защо статана така - по големия пробле - след тоя гърмеж който беше точно до плочката след дебитомера обортите станаха много променливи - ту 1000-ту 500- и така варират между тази граница и няма настройка и не става и не става и мнооо ме притясва да се е изгурмял дебитомера че това вече ще е ......
Хелп :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 09 април 2011 - 15:07

А защо не погледна дебитомера като се съмняваш че е аут? :newsm05_41:
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 09 април 2011 - 15:16

Как да го погледна колега може би знаеш какво представлява при ц20не кажи как да го погледна - допреди 20 мин нямах такива проблеми до преди да изпатка така лошо и после почнаха тия игра на обороти и нестабилна работа - а и прегледах кутията на филтъра и маркуча от дебитомера къмй дроселовата клапа здрави са .

Колеги всичко е ок да си отдъхна - оправи се всичко само - след като изфорсирах колата 2-3 ти в 4000-5000 оборота чека спря да свети ,след което свалих клемата на плюса на акомолатора , и така няколко минути и след тва сичко ток поне за сега .
Мнението беше редактирано от ivan todorov: 09 април 2011 - 16:46
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 09 април 2011 - 16:53

Та колеги ето какво стана след настройката :
1- Значи след като почти настроих оборотите от пластмасовия винт на изпарителя се стигна до есна степен в която немое вече и след тва можех да си помогна само от иглата която - правилно ли е или не - горе долу при пуснати фарове и парно на 3 та степен - ги направих на 800 оборота + - 50 оборота . Като спра консуматорите е на 900 оборота и сам си седи е има малко притреперване но тва вече може да е от токове .
2- Разхода влияе ли се от този пластмасов винт който е за дебита - защото никъде не е описано дали от него се влияе , за бронзовия пише просто че е байпасен и е хубаво да е максимално близо до завит при мен е горе долу от напълно завит - с 2 до 3 оборота защото иначе неможех да докарам оборотите - и май заради него изпатка .
3 - Бронзовия винт на тройника - е главно за вървежа - ако исма да върви повече и го развивам ако искам да въврви по малко ида харчи по малко напримерз за града се завива ( тва е примерно защото един приятел иска да пробам да му нарпавя за града да не върви много но и да харчи малко ) ю

Ако има нещо което съм пропуснал или не съм направил помогнете - няма да ми е излишно - даже на 2ти се включва перката докато настройвах - и оборотите слизаха до 700 и като изключи пак си се стабилизираха .
Помогнете за това от какво се получва паткането от кой винт и какво главмно да направя за да го избягна за сега пробах много пъти с рязка газ и не патка .
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 09 април 2011 - 19:07

Аз бих те посъветвал да отидеш на газаджия.С наща Българщина,само се ровиме и после се оплакваме.Един път си минал метър с дебитомера,не опитвай пак.Поне аз така бих направил.Поздрави.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 09 април 2011 - 19:37

Колега с НАЙ ГОЛЯМО удоволствие бих отишъл при газаджия - и не бих се занивал и грам , но наситина досега попадам само на некадърниции - и затова реших да опитам сам , да минах метър , и се стреснах и то бая щото неискам от глупост да направя нещо - но пък вече нямам избор.
Където и да ида тука 15 , там 10 , там още 20 лв и то накрая какво става или стане малко по добре или много зле и нищо и ми вакт това може да се направи да ама не - защото имах мноо добър майстор но той замина зад граница - както много кадърни хора .
Просто във Видин и Свищов няма кадърни хора за тая работа . В Бургас ходя често но там също нз за кадърен газаджия и майстор , и където ида съм питал никой неможе да ми каже от приятели ми , а тен е са малко в Бургас . Просто нз вече и затова май ще ставам самоук .

Но и помощ няма да откажа .
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 09 април 2011 - 19:53

Извинявай ама.. леко се обърках.. :mhihi: :mhihi: Разреши ли проблема или не можа?

P.S : Относно Бронзовия винт на тройника.. не е точно за "вървежа", от там настройваш колко газ да постъпва във двигателя.. то хубаво да върви да върви ама.. в 1 момент почва само да го тъпче с газ и хем да харчи много хем да върви по-малко.. :mhihi: :mhihi:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 09 април 2011 - 20:09

За автомобил който е многоточков бензинов инжекцион с конвенционална газова уредба е най-добре настройката на газ да се направи на газанализатор.
Гърмежа се е получил най-вероятно от бедна смес.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 09 април 2011 - 21:02

Да то е ясно че е по добре на газанализатор ама точно на 3 такива ми направиха колата луда - или не върви и харчи , или пък ниските ги нема никви или тем подобни а изпарителя е на 2000 к . км просто си е разработе сичко си е точно - аз днес се фанах и сега пък си го направих да има ниски точно 900 оборота при включени консуматори - 800-850

Иначе да размина ми се дебитомера , за мой късмет , просто нз как се получи като правих сичко по описание , като завъртях иглата почти до край (после отвъртях 1,5-2 оборота ) и почнах да настойвам от пластмасовия винт - и нали се тества дали има замисляне , дали се ускорява ок , и после след като докарах всичко , завъртях иглата още около половин до цял оборот и пак тест - и то изпатка яко . Нз и пак не разбрах той точно какво прави , но после го върнах с половин оборот и пак настройка и няколко яки настъпванията и не патка . А и неразбрах от сичко изачетено защо е по добре да се настройва от пластмасовия винт а не от иглата . А иначе от някой от тия 2та винта на изпарителя има ли роля в разхода или в ускорението .

А какво имаш в предвид че идва тоя момент да тъпче с газ и да не върви , по тест днеска си се сукоряваше прилично изминах 10 км и добре понаварвяваше и се ускоряваше стабилно , и аз намалих с още 1/4 брозовия винт и пак добре върви и ще има още донастройка .
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 09 април 2011 - 21:11

Такаааа, явно не четем внимателно !!! Значи бронзовия винт се фиксира на 1,5 - 2,5 оборота от затворено положение със стъпка 1/8ма - горе-долу, "големия" винт на тройника ( най-вероятно го имаш ) на 3 оборота от затворено положение и накрая пластмасовия винт на изпаритена на 6,5 оборота от затворено положение. СЛЕД ТОВА веднага на газ анализатор ( сори ма без газаджия "нема" да минеш ), та значи това са ти настройки , колкото да стигнеш до газ-анализатора и горе долу 12 литра на 100 км за твоя мотор ПРИ ИЗПРАВНА ел част на бензин. Хайде лека и безаварийна. А и си провери мембраните дали не са "омекнали" т.е. бях писал по въпроса тема, ако да ( имат луфт ) не очаквай настройка ами слагай нови. И не на последно място , да не ти смуче въздух от някъде ( често срещано е ).
Мнението беше редактирано от Lord Extra: 09 април 2011 - 21:24
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 09 април 2011 - 21:30

Колега май не си прочел - изпарителя е на няма и на 2000 км от ревизия (демек сичко е сменено по него - като нов е ) и след минаване на 300 км ходих на настройка и след 1000 и после пак исках щото ми няваме тихите - а иначе бронзовия винт е този на тройника поне аз така знам . А тези на изпарителя са (байпасен )-иглата и другия за дебите (чувствителността на мембраната ) - пласмасовия .

Сичко ми е изправно по ел.уредбата но 12 разход е тва е мнооо далеч от този разход който имах преди - 8 извънградско до към 110 и към 8,5-9 след 120 нагоре и колата си вървеше мноо прелично след намесата на тези калпави газаджиииии . А иначе градско беше към 10 миля но там някъде .
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 09 април 2011 - 21:47

Аре следващия път кат търсиш ПОМОЩ не критикувай, прочел съм ти писаниците и съм ти отговорил ( моя ловато на 30 км беше за нови платна - след смяна се оправи ), смучеше ми въздух от вложката на смеситела и 10/100 градско с 2-ка двигател забрави, за София под 12 "нема" да паднеш. Лека нощ.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 09 април 2011 - 22:07

Колега,съветвам те да намериш диагностика с газ анализатор и човек,който да си разбира от работата а не да върти кранчето на газта по слух....
Ако беше от София веднага бих те насочил към човека,който ми е настроил газовата уредба още преди 2 години и от тогава не е пипана.Просто човека си разбира от работата.
Но без газ анализатор просто няма смисъл да ровят по газовата.
Към колегата,който твърди,че в София неможе да се падне под 12/100....относително е ...всичко е въпрос на трафик и маршрут по който се движиш а и разбирасе стил на шофиране..ако се пънеш по светофарите и под 15 няма да свалиш разхода...
Аз съм със същият мотор и от както зареждам на една си съща бензиностанция(естествено при възможност) разхода ми варира в много малки граници...с 25 литра газ около 230 км + - 5 км......което е разход под 12 литра :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 09 април 2011 - 22:08
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 09 април 2011 - 22:25

Колега Първо не съм те критикувал ни най малко - и извинявай ако е прозвучало така , но НЕ Е , и да търся помощ ,и все пак имам право на градивна критика когато някой не е видял или пропуснал нещо - и то не е критика а просто го казвам пак за да не стане фал от недоразбиране но както и да е .

А иначе да може и да си прав за разхода с тоя мотор в София 12 си е нормално сафия не е малка . А иначе не ми е за разхода толкова колкото че колата не се държи добре и не е както беше .
А и аз не съм от София , и нз за там но аз на месец минавам по 2 ил и 3 к.км така че неискам нищо друго просто някак да си оправя нещата по АГУ - то защото се напатих малумници . А иначе ако има някой колега който да помогне за В.Търново , Плевен или Бургас за кадърен газджия ако трябва ще отскоча за да се възпозлвам от услугите му защото неискам ,и газджия да ставам .
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 април 2011 - 21:18

За нов изпарител или нови мембрани на стар е нормално първите до 1 000 км. да се променят тихите обороти.
Бронзовия винт определя едно константно количество газ което пуска изпаритела даже и при неработещ мотор но при отворени газови клапани.
Пластмасовия винт определя колко газ да пуска изпаритела когато мотора работи на тихи обороти.
Тихите обороти на газ се определят от мотора(без значение дали той е карбуратор,моно или пълна инжекция).
Накрая най-важното:газовата уредба(ако е изправна) трябва да е монтирана на технически изправен автомобил за да работи нормално.
Ако автомобила има някакъв проблем на бензин той на газ се умножава по 5.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 10 април 2011 - 21:27

Колега изправен е мотора и всичко си е ок , просто е тия тихи обороти немогат да се докарат , аз за сега уж ги докарах да не варират , но ще видиме как ше е вървежа , тествах няколко пъти и нямаше патканията за сега .
А иначе иглата тогава каква роля играе в тъпия изпарител и защо е хубаво тя да не се бара и да я няма най добре ,защото и от там ми дава да си регулирам тихите и от него ама ... аз предпочетох от пластмасовия .

А иначе колеги помогнете за кадърен газадния в Бургас или близко около свищов - В.търново или Плевен .
Отговори

Вожда снимка Вожда 11 април 2011 - 08:53

 sashonikolov, на 09 април 2011 - 22:07, каза:

Ако беше от София веднага бих те насочил към човека,който ми е настроил газовата уредба още преди 2 години и от тогава не е пипана.Просто човека си разбира от работата.

Колега, би ли ми пуснал на л.с. координатите на твоя човек? Ще съм ти много благодарен.:)
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 11 април 2011 - 20:09

Я виж тази тема за платна http://www.opelclub....93 , на мен често нови бяха дреб, сложих си Български и празния ход дойде, а и си почисти стъпковото моторче за въздуха. Не се стегай , по някой път се паля лесно. Пробва ли с настройките?
Мнението беше редактирано от Lord Extra: 11 април 2011 - 20:10
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg