Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Kadett E

Помощ за спиране на корозията

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 21 август 2011 - 16:04

Привет на всички, имам малко въпроси отностно как да се оправя с ежегодните корозионни проблеми на дедко Кадетко. Значи ситуацията е такава, имам на места по колата тръгнала отдолу, по маска, в коша, и отзад към резервната гума ръжда, все още не оформила дупки но е на път... И въпроса ми е как да запечатам тази тръгнала ръжда поне до другото лято защото финанси за тенекии няма понеже ставам студент тази година. И другия ми въпрос е, предишния "майстор" тенекиджия който ми е сменял веждите така ги е направил че като погледна от вътре, има някаква вътрешна тенекия под веждата за която най-вероятно се захваща самата вежда, то там е точковано само но тези точки са се разбили и в момента ламарините са се разделили и дори силикона с който е мазан вътре се е разцелип и влиза вода кой знае къде и там трябва с нещо да го намажа най-вероятно не знам дайте мнение защото тази вежда другата година трябва да е сменям пак ако е оставя така а е на няма и 7 месеца....
Прочетох темата "Идва Зима" където е описано с какво да се намеже под и т.н ще я измажа, но преди това искам да запечатам там където е тръгнала ръждата за да не ме изненадат нови дупки напролет. :n055:
Отговори

dragon_fire снимка dragon_fire 04 септември 2011 - 12:23

Аз вече 5-6 години се пробвам да се преборя с моя кадет но не се получава
единствено може да я забавиш .... продава се ръждопреобразувател на Вюрт
който доста успешно запечатва ръждата /за продължително време/ образува един лилав окис когато
се намаже а отгоре препоръчвам да използваш цинков грунд отзивите са доста добри
а от там на сетне обичайните кит боя и от каквото има нужда :biggrin: освен ако не е за :bishop: работата

/И ако искаш траен ефект където има ръжда жулиш метала до блясък /ако се наложи изрязва се до здраво и се кърпи а не както повечето майстори дето заварят върху ръждилките :doh: /, защото останат ли язвички от ръждата каузата ти е обречена....../
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 04 септември 2011 - 20:20

Ще пробвам, защото ми писна преди зимата оправям всичко, минава зимата и се почва с изненадите... Най-голямата беше точно преди седмица-две когато си свалях пружините, свалям и какво да гледам дууупки колкото да погълнат прожините в тях, а миналата година си взех нови пружини гледах всичко нямаше дори и намерение да ръждясва точно там, а сега имаще дупки колкото да си пъхна ръката вътре. :drinkin:
Отговори

gichaka снимка gichaka 04 септември 2011 - 20:35

 Й.Атанасов, на 21 август 2011 - 16:04, каза:

Привет на всички, имам малко въпроси отностно как да се оправя с ежегодните корозионни проблеми на дедко Кадетко. Значи ситуацията е такава, имам на места по колата тръгнала отдолу, по маска, в коша, и отзад към резервната гума ръжда, все още не оформила дупки но е на път... И въпроса ми е как да запечатам тази тръгнала ръжда поне до другото лято защото финанси за тенекии няма понеже ставам студент тази година. И другия ми въпрос е, предишния "майстор" тенекиджия който ми е сменял веждите така ги е направил че като погледна от вътре, има някаква вътрешна тенекия под веждата за която най-вероятно се захваща самата вежда, то там е точковано само но тези точки са се разбили и в момента ламарините са се разделили и дори силикона с който е мазан вътре се е разцелип и влиза вода кой знае къде и там трябва с нещо да го намажа най-вероятно не знам дайте мнение защото тази вежда другата година трябва да е сменям пак ако е оставя така а е на няма и 7 месеца....
Прочетох темата "Идва Зима" където е описано с какво да се намеже под и т.н ще я измажа, но преди това искам да запечатам там където е тръгнала ръждата за да не ме изненадат нови дупки напролет. :n055:


Колега дай линк към тази тема "Идва зима" че нещо не мога да я намеря.Благодаря предварително.
Отговори

bat_nas снимка bat_nas 04 септември 2011 - 20:44

Колегата dragon_fire ти е дал възможно най правилния одговор,тръгне ли раждата спиране няма,само може да я забавиш-колко- зависи как ще си обработиш железата.За тоя пробразувател на Вюрт-наистина е много добър но е 80 лв.литъра,скоро го купувах имаше и разфасовки по 100 гр.-14 лв.И наистина ако има загнило чистиш до здраво,пасваш си нови парчета ,заваряш,почистваш хубаво,колкото може въпреки че Вюрта го дават да се маже и върху ражда но хубаво е да изчистиш колкото може.Ако го направиш както трябва ще те изкара с години.А ако става дума за задните пружини-прословутото слабо място на по старите опели-режеш всичката гнилоч и ако трябва си изграждаш гредата на ново -не е трудно но си е играчка,после леглото на пружината го слагаш на здравата вече греда и си ти.
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 04 септември 2011 - 20:52

Целта е да задържи зимата както си е сега, после ако събера някакви финанси ще я разглобя цялата и ще си я намажа като хората, навярно всички с по-ретро опелите знаете че оставите ли и една малка дупкчица или да има подуто само, след зимата вече е голема дупка.. :sad:
Отговори

dragon_fire снимка dragon_fire 05 септември 2011 - 08:07

Особено отзад където са леглата на пружините винаги има изненади :biggrin:
при последната смяна на задните пружини докато вадех дясната заедно с нея
падна и 98% от леглото на пружината /останах доста изненадан :doh: / защото
нямаше никакви признаци ......
Просто конструктивно там се събира всичката възможна кал, както и под и във задните вежди
/и не само на по-ретро Опелите защото от около 6м карам Фейслифтовата вектра б и проблемните
зони са си до болка вече познатите в предшестващите я Кадет Д Е, Астра Ф, Вектра А /

Успех в борбата с ръждата!!!!

За разведряване на обстановката
"Знаете ли защо опел е най-бързата кола?
Защото ръждата постоянно я гони :61: "
Отговори

VeNcHeNc0 снимка VeNcHeNc0 06 септември 2011 - 23:20

Тя моята вектра имаше големи петна от ръжда какво да говорим за старите модели като кадет.Ама не бой са до прозорците като стигне и ще спре няма каде да ходи :nea: :biggrin:
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 14 септември 2011 - 14:47

В момента върви промоция на боя която се нанася директно върху ръждата, цена 7,99 лв. Цветове най различни. Но как бори ръждата не пише в рекламния материал. Може да опиташ.
Производство на Лакпром.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 14 септември 2011 - 14:52

Тотално изчистване на ръждата с телена четка и флекс а най-добре изрязване и подмяна със здрава ламарина.Ръждопреобразувател на Вюрт там където ръждата е повърностна.След това запечатване на кърпежа с анти корозионните покрития.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg