Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

ОМВ - по-добре НИКОГА !

Владо снимка Владо 14 февруари 2006 - 19:28

Кво да ви кажа - 7 дена без комбито да може да запали , паднал акумулатор , пари за пътнапомощ и сервиз... И то само защото сипах от "скъпата" им шибана нафта!!! Става дума за ОМВто на 43ти блок в МЛ.... Цяла зима си карам с Лукоил дизел и нямах никави проблеми дори и на Банско и Пампорово на -20... А с тая "алпийска" шит замръзна на -8 !!! като отвориха горивния филтър вътре беше всичко в неква слуз и ледени бучки... чисто нов филтър замина на боклука също...

никога вече със сигурност няма да зареждам там нафта :gosh: .
Отговори

Дамян снимка Дамян 14 февруари 2006 - 19:37

Сега вече знам къде няма сипвам.То се знаеше,но кой да чува.По-важно е ,че тя е добре. :gosh:
Отговори

VECTRA DTI 16V снимка VECTRA DTI 16V 14 февруари 2006 - 19:37

хубаво ги начеса колега-браво
Отговори

Владо снимка Владо 14 февруари 2006 - 19:41

кво съм начесъл - мене ме разчесъха май... :gosh:
Отговори

ilia снимка ilia 14 февруари 2006 - 19:55

аз за туи карам само бензин :gosh: :gosh: :gosh: то тия капризни нафтови пе4ки :gosh:
Отговори

ГостPMG_* 14 февруари 2006 - 20:01

Владо от Младост, зареждай само на Лукойла до поликлиниката 25та :gosh:
Отговори

Spetev снимка Spetev 14 февруари 2006 - 21:21

Не че ги защитавам ама аз цяла зима си карам с alpin disel на ОМВ и преди 3 седмици като беше -20 запали от раз и нямаше никакви проблеми.
Може би всяка бензиностанция си е за себе си :gosh:
Отговори

sheko снимка sheko 14 февруари 2006 - 21:36

Владо а ние нацелихме греда с дизела баш от лукойл на -20 за малко да замръзне, едва се запали... :gosh: :gosh:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 14 февруари 2006 - 21:43

Ние наща печка я караме на Опет дизел от два месеца и е по-добре от ОМВ и много по-добре от Лукойл. На най-големия студ - пали като кибрит, няма желе, няма лед, няма лазер. Владо пробвай Опет-а, сигура ще ти хареса. Става въпрос за бензиностанцията на колелото на 4ти км. :bandito:
Отговори

Stoil снимка Stoil 14 февруари 2006 - 21:53

Аз няколко пъти съм зареждал на ОМВ и след тва колата почва да тъпче...
за последно преди 2 седмици и съм се зарекъл никво ОМВ :gosh:
само на Петрол и Лукойл, не че там са цъфнали, ама ...
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 14 февруари 2006 - 21:57

GSI-DOHC, на Feb 14 2006, 10:53 PM, каза:

само на Петрол и Лукойл, не че там са цъфнали, ама ...
 

Те пък едни............... :gosh: По-мизерна газ не съм зареждал до сега :gosh:
Отговори

junior1300 снимка junior1300 14 февруари 2006 - 22:14

Когато карах на дизел сипвах на Темпо в Младдост и бях много доволен -хем е по евтино а и са готини -не се разкарваш до гишето а и не трябва да чакаш .Сега по неволя пак сипвам там но в Дружба на Метан -станцията .Иначе бензин в ОМВ и съм доволен доколкото мога да разбера от карането ми -само сутрин по 2-3 км
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 14 февруари 2006 - 22:40

Opet-а за дизел е перфектен! Препоръчвам ви го горещо! Не ми е замръзвал до сега! :gosh:
Отговори

baitanas снимка baitanas 15 февруари 2006 - 00:58

то вече човек не знае от къде да зарежда,на всякъде са едни мошеници,едни лъжат със газта,други със вода в нафтата и говорим за влизане в Европа.няма оправия
Отговори

Гостaleko__* 15 февруари 2006 - 02:23

LETs'fly, преди да заредиш на ОМВ свърши ли нафтата или остана малко???? Щото нали се сещаш, че е засмукала батак преди да засмуче нормална нафта...
Отговори

steve снимка steve 15 февруари 2006 - 02:24

GSI-DOHC, на Feb 14 2006, 09:53 PM, каза:

Аз няколко пъти съм зареждал на ОМВ и след тва колата почва да тъпче...
за последно преди 2 седмици и съм се зарекъл никво ОМВ  :gosh:
само на Петрол и Лукойл, не че там са цъфнали, ама ...
 

OMV-100 RULZ :gosh: :gosh:
Отговори

ГостКаме _* 15 февруари 2006 - 08:28

steve, на Feb 15 2006, 12:24 AM, каза:

GSI-DOHC, на Feb 14 2006, 09:53 PM, каза:

Аз няколко пъти съм зареждал на ОМВ и след тва колата почва да тъпче...
за последно преди 2 седмици и съм се зарекъл никво ОМВ  :gosh:
само на Петрол и Лукойл, не че там са цъфнали, ама ...
 

OMV-100 RULZ :gosh: :gosh:
 


Скии ся, ставаше въпрос за нафтата на ОМВ, а не за 100-октановия бенц :gosh: , с който проблеми са много малко вероятни...
Иначе аз се старая ДА НЕ ЗАРЕЖДАМ и двете ми печки на въпросната бензиностанция, ами гледам малко да се разходя до Опет, с тяхната нафта проблеми не съм имал, дори и в голям студ (-20) колата да е навън. Просто сипваш и си безгрижен :bandito: Да не прозвучи като реклама само ;)
Отговори

HotBlg снимка HotBlg 15 февруари 2006 - 08:41

Последното ми зареждане на ОМВ май верно ще е последно - бензина беше отвратителен, неможех да си позная колата :(
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 15 февруари 2006 - 09:09

aleko_, на Feb 15 2006, 02:23 AM, каза:

LETs'fly, преди да заредиш на ОМВ свърши ли нафтата или остана малко???? Щото нали се сещаш, че е засмукала батак преди да засмуче нормална нафта...
 


Колега, това нещо не го схванах! До колкото се разбира от поста на LETs'fly, той просто си е заредил нормално на ОМВ и е имал проблеми след това. За какав батак горориш колега? Просто нафтата си е била шибана! На ОМВ аз не сипвам та ако ще да се наложи и да бутам до друга бензиностанция. Всичките ни служебни коли се зареждат там и нито една не върви като хората. Като ми писне отивам на Шел, зареждам и стават линейки, разлика като от тука до небето. Ама на шефовете не им пука щото ОМВ е до нас в съседство а ШЕЛ е извън града. Ма то и защо да им пука не те бутат всяка сутрин щото неможеш ги запали... А за газ да не говорим, където съм зареждал по БГ преди време от ОМВ колата ми става се едно не е на газ а на испарения от смрадливи чорапи. Пълен шит. Поразпитах и разбрах, че ОМВ бензиностанциите не са собственост на ОМВ а на различни хора които имат договори с ОМВ да продават техни горива. Та сетете се сами какъв е контрола на горивата!

Колега HotBlg, ОМВ Благоевград е сред най-долнопробните в цяло БГ! Аз лично съм източвал нафтата от служебния мотокар миналата зима (купена от ОМВ уж да пали по лесно) която беше замръзнала (станала на боза и плуващи в нея парчета парафин) и най-интересното не миришеше на нафта а на няква гадос като изгоряло масло и стара мазнина! Та на ОМВ за нищо на света!

Аз лично само на Шел зареждам. Говорил съм с хора от бранша и са ми казвали, че само Шел дават пари за проби на горивата които продават. Служебния ни Форд Транзит в предишната ми работа се караше само с Шел нафта и палеше и в най-гадния студ само с половин оборот. Личния ми бивш автомобил пак с Шел го карах след като на петрол ми го затлачиха с качествена нафта, но това беше преди повече от 3 години. Колата ми палеше и в най-жестоките студове преди две години при положение, че мотора беше дал фира и гореше литър масло на 1000км. Имаше два канала по 2мм в единия цилиндър...
Отговори

HotBlg снимка HotBlg 15 февруари 2006 - 09:17

Е, парен каша духа, то е ясно, добре че сложих само за 20 лева, не че са много за гадовете ... :)
Досега съм зареждал основно на Лукой-ла при ЮЗУ и не съм имал особени оплаквания, но бих пробвал и Шелския бенц ... :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg