Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Бял пушек след загряване

din4ev снимка din4ev 15 януари 2012 - 13:07

Здравейте.Обърнах форума но проблем като моя и решаването му не открих.Става вапрос за следното:Колата е вектра А 90г. бензин с газова уредба.При заплалване при студен двигател на бензин или газ всиччко е наред но като загрее започва да пуши бял дим,казаха ми че е нормално на газ да пуши когато е студено но това го прави и на бензин.Скоро смених сегменти гарнитури масло си гори в нормите 600 гр. на 10 000км. антифриза не го пипва.Да спомена че свещите и кабелите са за смяна а испарителя на г.уредба не е пипан поне от 5-6 години най-малко.Реших да попитам тук в смисал от къде да започна.И още нещо преди 500км.смених маслото и забелязах че не е като това което взех миналия път понеже ми остана към 800гр и като го сравних старото е по бистро карам с 10/40 наливно опелско това е всичко за което се сещам като инфо ако някой може да помогне.Предврително благодаря.Незнам дали е разрешено да се пише но ето моя скайп:seka4a88959366.Да добавая че гумичките на клапанаите са сменени слет смяната на маслото е сменен и въздушния филтър.И като казвам че пуши имам предвит че пуши доста повече от нормалното.
Мнението беше редактирано от din4ev: 15 януари 2012 - 13:18
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 януари 2012 - 13:46

Ами щом не губи антифриз наистина е от конденза!Колата ти започва да пуши не когато загрее а когато загреят гърнетата и попилия във ватата им конденз сапочва да се изпарява!
Отговори

din4ev снимка din4ev 15 януари 2012 - 13:50

 ОМЕГА, на 15 януари 2012 - 13:46, каза:

Ами щом не губи антифриз наистина е от конденза!Колата ти започва да пуши не когато загрее а когато загреят гърнетата и попилия във ватата им конденз сапочва да се изпарява!

Това е едно доборо предположение а нещо да кажеш в смисал какво да се направи за да се разбере със сигурност дали е това проблема и решаването му.Благодаря че се обади.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 януари 2012 - 13:54

До миналата зима и зад моята се образуваше бяла мъгла.Лятото се наложи ремонт по-гърнетата и ватата замина в кофата,зимата дойде и о чудо вече виждам на огледалото си колата зад мен! :mhihi:
Отговори

din4ev снимка din4ev 15 януари 2012 - 14:02

 ОМЕГА, на 15 януари 2012 - 13:54, каза:

До миналата зима и зад моята се образуваше бяла мъгла.Лятото се наложи ремонт по-гърнетата и ватата замина в кофата,зимата дойде и о чудо вече виждам на огледалото си колата зад мен! :mhihi:

Да може да е и от това купих я и като погледах от доло видях че почти цялата генерация заедно с гърнетата е сменена но проблема е че немога да сваля по отделно гърнетата заварени са.Дано да е от това иначе колата си варви бес проблеми всичко си е наред ще карам така пък каквото ще да става.Забравих да те попитам и в двете ли гърнета има вата или само в последното.
Мнението беше редактирано от din4ev: 15 януари 2012 - 14:03
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 януари 2012 - 14:06

Във всичките има вата!
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 15 януари 2012 - 14:18

щом не харчи масло и антифриз сичко е ОК аз сега имам подобен случай с 1.8 16в пуши яко бело разглобихме мотора снимахме главата шлайф на главата сабрах мотора и пак докато е студен мотора работи добре като загрее почва да пуши и харчи антифриз блока беше спукан
Отговори

din4ev снимка din4ev 15 януари 2012 - 14:44

 ОПЕЛ ФЕН, на 15 януари 2012 - 14:18, каза:

щом не харчи масло и антифриз сичко е ОК аз сега имам подобен случай с 1.8 16в пуши яко бело разглобихме мотора снимахме главата шлайф на главата сабрах мотора и пак докато е студен мотора работи добре като загрее почва да пуши и харчи антифриз блока беше спукан

Е това вече не е добре спукан блок споко ще намерите читав поне части за вектри има
Отговори

ГостCookieMonster_* 25 януари 2012 - 12:44

 ОПЕЛ ФЕН, на 15 януари 2012 - 14:18, каза:

щом не харчи масло и антифриз сичко е ОК аз сега имам подобен случай с 1.8 16в пуши яко бело разглобихме мотора снимахме главата шлайф на главата сабрах мотора и пак докато е студен мотора работи добре като загрее почва да пуши и харчи антифриз блока беше спукан


Колега аз сега го имам същия проблем карам ASTRA G 1,6 16V екотек ....... симптоми: бял пушек, гори антифриз, гори масло, абе чудо ........ направо не мога да си намеря място
оказа се че гарнитурата на главата е издухана има рпоблем с термостата, щото нещо не отчиташе правилно температурата, незнам дали съм успял да я прегрея, по-скоро не ...... та сега ще сменям гарнитура-глава,клапани , гумички на клапани, сегменти, термостат+шлайф на глава и клапани и да се надявам че нещата ще се оправят!!! а за белия пушек, принципно когато караш на газ конденза е по-голям от обикновенното и до някъде това е причината, а и поради същата гърнетата изгарят по-бързичко!
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 25 януари 2012 - 18:23

това с гарнитурата е по малката беля дано е само тя.
Отговори

din4ev снимка din4ev 25 януари 2012 - 22:36

 ОПЕЛ ФЕН, на 25 януари 2012 - 18:23, каза:

това с гарнитурата е по малката беля дано е само тя.

вапроса е какво може да се направи че да се разбере точно какъв е проблема от куде идва този бял пушек от кондеза в гърнетата от газовата уредба от термостата или нещо друго.като се има предвит че сегментите гарнитурата гумички са сменени превен е и шлайв на главата не гори масло и няма загуба на антифриз,ас се съмнявам в клапаните понеже преди да я шлайфам я отваряхме и дадох главата на един колега да сложи гумичките и да напаснат клапаните но предполагам че пак българска работа едното са го пропуснали, вазможно ли е да е от клапъните?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 януари 2012 - 23:58

Колега, разбрахме че колата не харчи масло и антифриз. А разхода на газ и бензин как е ? Висок ли е ? Електродите на свещите какъв цвят са ?
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 26 януари 2012 - 14:36

ако са клапаните признаците са други белия пушак през зимата идва от гарнетата ватата в тях изолира шумъ и топлината и затова пуши така няма място за притеснение
Отговори

din4ev снимка din4ev 27 януари 2012 - 11:19

 javor_bg, на 25 януари 2012 - 23:58, каза:

Колега, разбрахме че колата не харчи масло и антифриз. А разхода на газ и бензин как е ? Висок ли е ? Електродите на свещите какъв цвят са ?

на бензин немога да кажа защтото само паля на това гориво карам на газ и расхода е нормален 8/100 извън градско а свещите са керемидено червено но са стари кабелите също не са сменяни и скоро реголирах растоянието на свещите сега е 0.6,проблеми при палене нямам,газовата уредба е доста стара и нищо по нея не е сменяно мисля че е lovato, за друго не се сещам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg