Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Vectra B Y20DTH

nurim снимка nurim 11 януари 2014 - 02:01

колеги здравейте ,как то по горе се споменава от един друг колега за чистенето след всмукателния колектор http://prikachi.com/...jpg&sendlinks=1 (отворите на самата цилиндрова глава ) ,при мен имаше адцки много мизерия в колектора естествено го почистих старателно , въпреки че си и разпробих планката на колектора тъй като y17 dt няма върхови клапи осезаемо пак в ниските се губи power .наблюденията са на база на друг мотор като моя ,все пак мои те отвори са на 40 % по запушени ,ако има някой колега който е чистил самата цилиндрова глава да сподели как го е направил
Мнението беше редактирано от nurim: 11 януари 2014 - 02:01
Отговори

Dilqnps снимка Dilqnps 18 август 2014 - 13:45

Когато почистите колектора е хубаво на 5-6000км да се слага тази добавка за да се избягва повторно чистене..http://www.homecenter.bg/index.php/product/71931 струва около 15 лв..
Отговори

asensio снимка asensio 18 август 2014 - 13:58

Тая добавка според мен няма нищо общо със смукателния колектор. Тя чисти вътре в мотора. Ако икаш да не чистиш колектора или изключваш маслените пари или изолираш ЕГР-а
Отговори

Dilqnps снимка Dilqnps 18 август 2014 - 18:05

EГР-а ако изолирам колата има по малка износоустойчивост на двигателя според мен се вдига и разхода на гориво за това не искам да изолирам клапана за сега но на мен пак ми предстои чистене след 100000 км и нещо като натисна гаста не тръгва като преди ами се забавя малко и след малко тръгва да набира,а не трябва да е така колектора и това е,колкото до добавката би трябвало да чисти навсякаде тези нагари според мен щом е в горивото!!
Отговори

asensio снимка asensio 18 август 2014 - 19:20

Именно понеже добавката е в горивото, как ще изчисти смукателния колектор ? През него не духа, а смука, именно за това е смукателен. Има и духателен колектор, казваме му изпускателен. Представи си смукателния, какво точно прави и след това сам ще стигнеш до извода че добавка в горивото няма как да го почиства него. Колкото до ЕГР-а, колата върви по прилично, на ниските се наема по лесно и отпада чистенето на колектора. Разхода при мен и при доста колеги не се е вдигнал с изолиран ЕГР.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 януари 2015 - 21:26

Да споделя една информация от днес, без да съм убеден дали е точно за тук.
Ако на някой му е необходимо- размерите на О- пръстена на вакуумен ЕГР-клапан на X20DTH, Y20DTH, Y22DTR са:
Вътрешен диаметър Ф26мм.
Дебелина на шнура Ф2.5мм.
Задължително маслоустойчив.
Уплътнява между тялото на ЕГР-клапана и тялото на смукателния колектор.
Отговори

Dilqnps снимка Dilqnps 05 февруари 2015 - 18:37

Здравейте почистих колектора и извадих страшно много нагар и така всичко е като ново изчистено,но ми свети чек лампата и няма мощност да не би да е запушен катализатора?Всичко е сглобено както е разглобено и старателно направено..Преди да почна минах комп и нямаше грешки всичко работеше а сега с тоя чек дори не върви както преди още по зле ...И все пак да питам долу на буксата до колектора дето се държи на една пластина има една жица която е скъсана кафяв кабел запоих го и него..Като вадих EGR клапъна в него имаше масло така ли трябва да е? Дайте съвет какво да я правя,защото не виждам аз никакви грешки ..?
Отговори

asensio снимка asensio 05 февруари 2015 - 19:25

Щом свети чека, имаш грешка. Може и ЕГР-а да не се движи щом има масло в него. Завържи я и виж какво ще покаже.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 05 февруари 2015 - 19:33

Не я четеш правилно или оп-кома е боклук в неделя се събират колегите на ЕКО-то иди с твоя и опитайте пак може и някой да има в колата друг и да я прочетете другият вариянт е сервиз.
Отговори

Dilqnps снимка Dilqnps 05 февруари 2015 - 22:11

Аз нямам комп и преди да я почна с почистването тогава не ми отчиташе нищо ..Но след почистването не върви даже по хубаво от преди даже по лошо и това ме довежда че не е катализатора...Значи пак на комп да мина и тогава ?
Отговори

Dilqnps снимка Dilqnps 06 февруари 2015 - 07:22

Може и цялата история да е заради това,че падна акумолатора и я запалих с дърпане..?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 февруари 2015 - 07:37

Диагностика щом е в авариен режим.
Отговори

Dilqnps снимка Dilqnps 06 февруари 2015 - 15:05

Направих диагностика колата ми е готова,оказа се че е датчика на капака на колектора и така за другите които си чистят в никакъв случай не го чистете и него с обезсмаслител или каквото и да е било там като чистите ..Просто го изваждате и забърсвате с парцал,аз го чистих с кореселин и е заминал,но доато го разбера от какво е такъв опелски филм беше,че заради него ми излязоха доста грешки на компа..вече всичко е наред набира си по хубаво но може и още като махна катализатора защото май е запушен и за сега няма да го пипам може би напролет ..При мен проблема е че като натисна докрай педала на гаста и колата много бавно набира(преди чистенето забиваше муцуна),но като пусна рязко гаста до половината и колата започва рязко да набира а докрай неще..Не знам от какво е но само катализатора трябва да е и при вас ли така прави ?
Мнението беше редактирано от Dilqnps: 06 февруари 2015 - 15:45
Отговори

vodach снимка vodach 31 август 2019 - 15:10

на мотор y20dth сложих планка на егр и софтуерно го спрях в София. Така, че който казва, че не е възможно греши.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 август 2019 - 17:52

Аз не знам някой да е твърдял че не може, особено вакуумните.

От там където си взел "планката" (Тафмет), мнооого отдавна продават и емулатори и за двата вида ЕГР-и по тези мотори, тоест няма нужда дори да го "изолираш софтуерно". Но това е просто друга опция.
Отговори

esil2 снимка esil2 31 август 2019 - 19:13

Струва ли си това упражнение след като за по 20-30лв се намира егр втора употреба, от 3г съм с такъв и си работи
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 септември 2019 - 00:29

Струва си до там че няма да ти цапа колектора и ако се прави ремап.
Иначе - не.
Но така или иначе с по малко масълце винаги ще бъде изцапан, освен ако няма ново турбо(рециклирано).
Отговори

vodach снимка vodach 03 септември 2019 - 11:51

явно не съм изненадъл никой. но в бг форумите няма снимка на тази планка. все пак го направих просто да има информация.
за алтернативните варианти сигурно има и по евтини, но аз исках да си го направя като хората.
при мен има проблем с мощноста и реакцията на ниските оборотите. което обаче не се реши с ЕГР-ра.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 септември 2019 - 14:30

За да започнеш някакъв ремонт е добре да се направи една диагностика със живи данни от човек който знае какво да гледа и тогава се започва. Най вероятно си нямам съществен проблем с този егр, до сега съм видял само два със сцепена мембрана, но пък за сметка на това десетки сцепени маркучи и протрити шлауфки.
Направете диагностика и гледайте живите данни, защото триенето на грешки не е ремонт :)
Отговори

vodach снимка vodach 05 септември 2019 - 23:34

благодаря, за забележката. ами, къде да отида да четат? аз се намирам в София, Люлин. за момента двама четоха ама освен егр друго не хванаха, единия каза че може да ми бави вдигането на ниските обороти, от аванса на гнп-то.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg