Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

сваляне на акумулатор за заряд

ibm_66 снимка ibm_66 04 октомври 2012 - 07:36

акумулатора ми иска заряд.ще стане ли нещо,ако го сваля и го заредя.имам в предвид ще се наложи ли да се прави нещо след като го заредя и го поставя на колата
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 04 октомври 2012 - 08:57

Трябва да си въведеш кода на касетофона и да си свериш часовника общо взето е това, сваляй смело.
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 октомври 2012 - 09:12

Също така не знам къде държиш колата и как е при Зафира, но при вектрата се оказа, че нямам ключалка на багажника и се наложи да сложа акумулатора, да заключа цялата кола, да го махна и да отключа шофьорската врата с ключ, иначе багажника ми стоеше отворен...
Отговори

todor145 снимка todor145 04 октомври 2012 - 09:56

и да си обучиш комфорт модула ,ако си с 4 ел.стъкла,за да се вдигат стъклата сами до горе или обратно.тази функция ми е свързана с алармата и като заключа автомобила се вдигат всички отворени стъкла
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 04 октомври 2012 - 12:09

Спазвай това правило:
"Винаги първо се снема кабелната обувка от «минуса». При поставянето на кабелните обувки пък се спазва обратният ред: първо — «плюсът» и след това — «минусът»!
Отговори

Жорко снимка Жорко 04 октомври 2012 - 12:45

Като съм махал акумулатора, всичките врати и багажникът съм ги заключвал ръчно. Само капачката на резервоара остава отключена.
Мнението беше редактирано от Жорко: 04 октомври 2012 - 12:46
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 04 октомври 2012 - 12:54

За да избегна точно незаключената капачка на резервоара, аз процедирам така:
Развивам гайките на клемите на акумулатора, но не ги махам, след това затварям всички врати, само предния капак оставям отворен. Натискам и задържам бутончето за алармата на предния капак и с дистанционното активирам алармата - съответно тя заключва всичко, и след това махам клемата на акумулатора и готово. При монтажа с ключа си отварям шофьорската врата, дигам капака и оттам нататък е ясно.
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 октомври 2012 - 13:38

 Жорко, на 04 октомври 2012 - 12:45, каза:

Като съм махал акумулатора, всичките врати и багажникът съм ги заключвал ръчно. Само капачката на резервоара остава отключена.

Ето ти снимка на моя багажник, дали ще го заключиш ръчно?

Публикувано изображение
Отговори

niki82 снимка niki82 04 октомври 2012 - 15:19

[quote name='Жоро' timestamp='1349350704' post='1072887']
Ето ти снимка на моя багажник, дали ще го заключиш ръчно?

То и без друго машинката на багажика е електрическа и без акумолатор няма как да се отвори така, че не е нужно заключване.
Моята е с ключалка,но без ток няма отваряне.
Отговори

hristotr снимка hristotr 04 октомври 2012 - 19:32

Колега, най доброто зареждане на акумулатора е с колата и каране. Разбира се всичко трябва да е наред по генератора, кабелите и т.н.Почнеш ли да дозареждаш мисли за нов акумулатор.
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 04 октомври 2012 - 21:18

Защо, а на зарядно какво му е по-лошото???
Колега, има режими на каране, при които въпреки че всичко ти е наред по алтернатора и инсталацията, акумулатора пак няма да има възможност да се дозареди напълно - типичен пример е карането на много къси разстояния зимата - включени фарове, нагревател вентилатор - всичко ток иска, а ти я минал 1-2 км , я не и гасиш - познай как ще ти се е заредил акумулатора. Та в такива случаи това, че иска дозареждане, не значи да си търсиш нов акумулатор.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 04 октомври 2012 - 21:55

Дори и всичко по системата да е наред е добре преди зимата да се зареди акумулатора на зарядно, дори ако иска може да го прави веднъж месечно. Аз го правя когато ми дойде на ум, на автомобила ако е исправен се постига максимум 80-85% от заряда. Поздрави.
Отговори

Коцето снимка Коцето 05 октомври 2012 - 15:06

 hristotr, на 04 октомври 2012 - 19:32, каза:

Колега, най доброто зареждане на акумулатора е с колата и каране. Разбира се всичко трябва да е наред по генератора, кабелите и т.н.Почнеш ли да дозареждаш мисли за нов акумулатор.

Грешка ! не подвеждай човека , най-добрия режим е добро зарядно съчетано с периодична проверка на гъстота напрежение и ток , а добрия акумулаторчик се оправя само с гъстотата . Поради променливия и непостоянен характер на зареждането и разреждането в автомобила както и температурното непостоянство там не е идеалната среда за живот на акумулатора .
Отговори

Никсън снимка Никсън 05 октомври 2012 - 18:45

Здравей колега , още нещо - след като си заредиш и поставиш акумолатора и обучиш всичко друго , трябва да се обучи и хидр. рейка /EHPS /. Това става така - даваш на контакт / без да палиш/ волана е в позиция направо , след което навиваш наляво волана до края на хода му ... изчаква се 2-3 сек. , след което изправяш ... изчакваш 2-3 сек., след което надясно до края на хода ... изсчакваш 2-3 сек ., изсправя се волана и изключваш контакта . Това е , другия вариант е калибрирането му със софт. Други изисквания няма . Поздрави и Успех .
Отговори

Migel снимка Migel 05 октомври 2012 - 19:57

През последната седмица свалях и качвах акумулатора 4 или 5 пъти, и в крайна сметка го смених с нов. Какво всъщност се получава ако не се обучи хидравличната рейка (тъй като аз не съм я обучавал)?
Мисълта ми е, че не съм правил горната процедура и въпреки това не съм забелязъл някакъв проблем с управлението на колата.
Отговори

Никсън снимка Никсън 05 октомври 2012 - 20:29

Здравей колега , по принцип не е особен проблем , може и без тази процедура ,но на модула ще му е необходимо повече време да се калибрира . Процедурата се прави с цел системата веднага след смяната на акумолатора да започне своята работа ефективно . Поздрави и Успех .
Отговори

Migel снимка Migel 05 октомври 2012 - 21:01

Ок. Разбрах!
Отговори

fen_opel снимка fen_opel 05 октомври 2012 - 21:05

Айде и аз да допълня нещо-ако имаш аларма,изкарай бушона(ако знаеш кой е),преди да откачиш акомулатора!Че после може алармата да не си разпознае дистанционното:)
Отговори

ibm_66 снимка ibm_66 07 октомври 2012 - 21:42

в крайна сметка много се обърках,но ви благодаря
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 09 октомври 2012 - 20:28

колега няма кво да му мислиш, вдигай предния капак, заключвай колата и сваляй акумулатора, първо минуса, после плюса, след като го заредиш отключи си твоята врата ръчно, сложи ключа в джоба, отвори капака, сложи акумулатора първо плюса, после минуса, дай на контакт, вкарай кода на радиото ако е с код и го иска, натисни бутоните за вдигане на всички стъкла последователно като ги задържаш по 3-4 секунди и си готов, всичко е като по старо му...

Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg