Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Зафира А - Външно огледало, трепери

vekarata снимка vekarata 05 септември 2013 - 22:35

Колеги имам два въпроса към вас.От вчера забелязах,че при движение по не равен път стъклото на лявото огледало потрепва.Къде да търся проблема и как да го отстраня?Какво представлява километражното жило на Зафирата /имам предвид като размер/.Ако някой може да ми даде линк към моя модел.
Отговори

Dimas снимка Dimas 07 септември 2013 - 08:01

Здравей, колега! Обикновено самото огледало се отлепва от основата си и това и причината за въпросното трептене. Можеш да го залепиш със силикон, но недей да ползваш лепила, като поксипол, защото можеш да навредиш на реотаните за подгрева и на самото стъкло. А за жилото: сигурен ли си, че е с жило, защото при Астрите е с датчик на предно ляво колело. Нека колегите със Зафири да кажат със сигурност.
Отговори

vekarata снимка vekarata 07 септември 2013 - 08:21

 Dimas, на 07 септември 2013 - 08:01, каза:

Здравей, колега! Обикновено самото огледало се отлепва от основата си и това и причината за въпросното трептене. Можеш да го залепиш със силикон, но недей да ползваш лепила, като поксипол, защото можеш да навредиш на реотаните за подгрева и на самото стъкло. А за жилото: сигурен ли си, че е с жило, защото при Астрите е с датчик на предно ляво колело. Нека колегите със Зафири да кажат със сигурност.

Здравей колега!Ще отворя капака на огледалото и ще видя как да го оправя.Колкото до жилото,аз само предполагам.Не зная дали има жило или датчик.От известно време при скорост 85 км/ч.и 2500 оборота се появява едно гадно жужене.Като увелича скоростта звука се усилва,като отнема газта спира.Смених всички ролки и ремък на агренажа.Смениха двата лагера на динамото защото шумяха,но проблама остана.Не знам как да открия проблема с жуженето.Затова питам да не би да има жило.
Отговори

Dimas снимка Dimas 07 септември 2013 - 12:23

Колега, не се налага да сваляш никакви капаци. Препоръчвам ти да не сваляш огледалото от основата му, а само да го подлепиш. Колкото до шума: засили колата със скорост над 90км/ч и я пусни по инерция. Ако шума остава същия търси причината по ходовата част (в това число лагерите на главините и гумите).
Отговори

vekarata снимка vekarata 07 септември 2013 - 14:47

 Dimas, на 07 септември 2013 - 12:23, каза:

Колега, не се налага да сваляш никакви капаци. Препоръчвам ти да не сваляш огледалото от основата му, а само да го подлепиш. Колкото до шума: засили колата със скорост над 90км/ч и я пусни по инерция. Ако шума остава същия търси причината по ходовата част (в това число лагерите на главините и гумите).

Благодаря.С огледалото ще се справя.Проблема не е в ходовата част.Проверено е.
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 07 септември 2013 - 16:16

Колега и моето огледало правеше така беше се разлепило отидох при едни познати, те сменяват прозорци на коли и с двойно лепещо го залепиха и няма проблем. :icon_wink2:
Отговори

vekarata снимка vekarata 07 септември 2013 - 19:58

Благодаря за идеята.Имам цяла ролка двойно лепящо.
Мнението беше редактирано от vekarata: 07 септември 2013 - 20:01
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 07 септември 2013 - 20:15

 vekarata, на 07 септември 2013 - 19:58, каза:

Благодаря за идеята.Имам цяла ролка двойно лепящо.

Ако ползваш силикон - САМО БЕЗКИСЕЛИНЕН , ЗА ОГЛЕДАЛА!!!
Отговори

vekarata снимка vekarata 07 септември 2013 - 20:45

 пешо-жоро, на 07 септември 2013 - 20:15, каза:

Ако ползваш силикон - САМО БЕЗКИСЕЛИНЕН , ЗА ОГЛЕДАЛА!!!

Благодаря,разбрах.

Сега остана да разгадая има ли жило Зафирата или датчик за скоростомера.И изобщо има ли някакви жила около двигателя които да предават въртеливо движение.
Мнението беше редактирано от vekarata: 07 септември 2013 - 20:46
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 08 септември 2013 - 21:09

Колега при теб е с датчик не е с жило. (така съм чел)
И още нещо съм чел във форума, че на по старите коли Астра Ф Вектра А Кадет и други щом километража почвал от 20 км/ч са с жило а щом са от 0 км/ч нагоре значи са електронни с датчик, но не знам вярно ли е.
Отговори

vekarata снимка vekarata 09 септември 2013 - 06:53

 opel_16v, на 08 септември 2013 - 21:09, каза:

Колега при теб е с датчик не е с жило. (така съм чел)
И още нещо съм чел във форума, че на по старите коли Астра Ф Вектра А Кадет и други щом километража почвал от 20 км/ч са с жило а щом са от 0 км/ч нагоре значи са електронни с датчик, но не знам вярно ли е.

Благодаря за информацията,колега.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg