Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Врата оключва цялата кола Астра H

Дидо-Ловеч снимка Дидо-Ловеч 25 април 2016 - 16:14

Колеги, помагайте спешно!
Купих си Астра H, заключих я и реших да проверя дали навсякъде е заключена. Дръпнах задна дясна врата и тя отключи цялата кола. Механизма се чува че работи и заключва като натисна дистанционно и при всички други врати е ОК, но като дръпна задна дясна и тя отключва всичко. Как е възможно това и какво според вас трябва да се направи, защото ме е страх да я карам.
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 април 2016 - 08:44

Явно задна дясна не се заключва от централното. Като за начало докато идеш на сервиз я заключвай с ключа. Става като го пъкнеш в един прорез до бравата...
Отговори

Дидо-Ловеч снимка Дидо-Ловеч 26 април 2016 - 12:50

 Жоро, на 26 април 2016 - 08:44, каза:

Явно задна дясна не се заключва от централното. Като за начало докато идеш на сервиз я заключвай с ключа. Става като го пъкнеш в един прорез до бравата...

Централното заключва и тази врата защото чувам механизма като щрака, а с ключа ми се заключва само шофьорската врата без другите.
Отговори

gerov снимка gerov 26 април 2016 - 13:36

Погледни механизма на бравата като я отвориш вратата и там ще видиш червено кръгче.За там става дума да заключиш вратата като го завъртиш с ключа докато си решиш проблема!
А за всеки случай си виж проблемната врата да няма някой прекъснат кабел или даваш на късо в гофрата!
Отговори

Дидо-Ловеч снимка Дидо-Ловеч 26 април 2016 - 16:00

 gerov, на 26 април 2016 - 13:36, каза:

Погледни механизма на бравата като я отвориш вратата и там ще видиш червено кръгче.За там става дума да заключиш вратата като го завъртиш с ключа докато си решиш проблема!
А за всеки случай си виж проблемната врата да няма някой прекъснат кабел или даваш на късо в гофрата!

Опитах с родителския контрол на вратата, но там действа само да не се отваря от вътре и от вън пак си се отваря :(
А в кабелите си мисля че ако има проблем тя няма да се заключва или като се заключи веднага ще се отключи сама, а тя си се заключва и само като и дръпна бравата ми отключва всичко :(
Отговори

gerov снимка gerov 26 април 2016 - 17:46

Да верно,че само от вътре неможеше да се отваря,но нищо не ти коства да погледнеш кабелите в гофрата преди да се маха тапета на вратата.
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 април 2016 - 08:26

 gerov, на 26 април 2016 - 13:36, каза:

Погледни механизма на бравата като я отвориш вратата и там ще видиш червено кръгче.За там става дума да заключиш вратата като го завъртиш с ключа докато си решиш проблема!
А за всеки случай си виж проблемната врата да няма някой прекъснат кабел или даваш на късо в гофрата!


НЕ говоря за родителския контрол. Тази кола няма пинове горе на кората, за това кола без акумулатор се заключва принудително като се бръкне с ключа в един немаркиран процеп и се премести механизма вътре. Има го на всяка врата до ключалката (брава). Вижда се на отворена врата...

https://www.google.b...461824630154478

P.S.1 Забранен ми е youtube, ако линка не работи напишете в google: Opel Astra H Tutorial Locking Doors Without Battery

P.S.2 не може вратата да се заключва и да я отваряш с дръжката...
Отговори

gerov снимка gerov 27 април 2016 - 10:47

Да верно,че и това го имаше!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 април 2016 - 10:54

Жоро, пак безценна информация. Не ми се е налагало, но ако ми се наложи ще знам вече :knee:
Отговори

kabby снимка kabby 27 април 2016 - 11:15

 Жоро, на 27 април 2016 - 08:26, каза:

НЕ говоря за родителския контрол. Тази кола няма пинове горе на кората, за това кола без акумулатор се заключва принудително като се бръкне с ключа в един немаркиран процеп и се премести механизма вътре. Има го на всяка врата до ключалката (брава). Вижда се на отворена врата...

https://www.google.b...461824630154478

P.S.1 Забранен ми е youtube, ако линка не работи напишете в google: Opel Astra H Tutorial Locking Doors Without Battery

P.S.2 не може вратата да се заключва и да я отваряш с дръжката...


Това е много ценно инфо. Остава въпроса какво правиш ако си активирал родителския контрол (който забранява отваряне от вътре) и заключиш вратата по този начин (забранявайки отварянето и от вън). Ако имаш ток и централното работи - дали ще се отвори/отключи с него?
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 април 2016 - 11:58

 gerov, на 27 април 2016 - 10:47, каза:

Да верно,че и това го имаше!


Има го... има го...

 Ne6to Smisleno, на 27 април 2016 - 10:54, каза:

Жоро, пак безценна информация. Не ми се е налагало, но ако ми се наложи ще знам вече :knee:


Бири не отказвам :)

 kabby, на 27 април 2016 - 11:15, каза:

Това е много ценно инфо. Остава въпроса какво правиш ако си активирал родителския контрол (който забранява отваряне от вътре) и заключиш вратата по този начин (забранявайки отварянето и от вън). Ако имаш ток и централното работи - дали ще се отвори/отключи с него?


Каби, това имитира пина все едно си го натиснал на нормална кола. Като отключиш централното вратата си се отключва, за без ток не знам какво става. Най-вероятно чакаш ток...
Но предна дясна ще се отвори, на нея няма родителски...
Отговори

Дидо-Ловеч снимка Дидо-Ловеч 27 април 2016 - 12:00

 kabby, на 27 април 2016 - 11:15, каза:

Това е много ценно инфо. Остава въпроса какво правиш ако си активирал родителския контрол (който забранява отваряне от вътре) и заключиш вратата по този начин (забранявайки отварянето и от вън). Ако имаш ток и централното работи - дали ще се отвори/отключи с него?

Да, вече го пробвах. Отключва се, но при мен на въпросната врата нищо не става като бъркам с ключа което означава явно че имам механичен проблем (счупване или откачане на нещо). Друго не ми хрумва :(
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 април 2016 - 12:30

Дидо-Ловеч,
сваляш и гледаш, ако се наложи нова брава и готово...
Отговори

Коцето снимка Коцето 27 април 2016 - 12:31

Точно така, проблем в самата брава а не в машинката на централното. Трябва да се отвори и да се разгледа бравата
Отговори

Дидо-Ловеч снимка Дидо-Ловеч 05 май 2016 - 08:00

Точно бравата се оказа виновна. Свалих я много лесно, но самото и разглабяне става с много ръчкане, дърпане и нерви. С голям зор я разглобих и вътре се беше скъсала една пружина и един щифт. След като мислих час-два как да я оправя, седнах на компютъра и видях че в Мегапартс струва от 15 до 30 лв. и аз не знам защо имаше разлика в цените а и от там не можеха да ми обяснят :) Купих най-евтината и всичко се оправи :)
Благодаря на всички за съветите и предположенията.
P.S. Да ви кажа за кората и ръчката на стъклото. Кората е с 4 болта - един под дръжката за отваряне който е скрит с декоративно капаче, два в дръжката за затваряне, пак под капаче и един в долната част на кората. После намирате къде са щипките и най-добре да ги откопчете леко с отвертка, защото иначе се разлепва частта която държи щипката и после трябва да я лепите с поксипол или нещо такова. Ръчката се държи с едно телче което играе ролята на зегерка. Никога не е на мястото си, а е доста по-навътре под кората. Вземате един парцал, увивате го един път около оста на ръчката и започвате дърпане на ляво и дясно все едно лъскате обувки :) ако не е отгоре се премествате от долу и така. Все някога тя ще се закачи и ще падне :) Надявам се да съм го описал подробно, защото го намерих с голям зор описано някъде това с парцала, но не ми стана ясно какво трябва да правя с него.
Надявам се да съм полезен с инфото и на други колеги.
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 май 2016 - 20:19

Горе-долу така ли се разглабя: Моята връзка ???
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg