Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въпрос за Астра G Y17DT

tysonag1 снимка tysonag1 02 октомври 2016 - 18:51

Здравейте,мисля,че имам проблем с автомобила си(астра G Y17DTL), 1,7 DTI ISUZU.
Двигателят загрява сравнително бавно,отнема около 4-5 км да загрее в лятно време(при каране под 2к оборота),което било нормално,вие кажете така ли е.След като загрее двигателят стрелката на температурата заковава на малко след 80 градуса и остава там,когато карам извънградско.Проблемът е,че като съм в интензивен трафик стрелката се покачва до средата на показателя,,особено когато времето е по-топло,дори е подминавала средата.Кажете какво да проверя.
Мнението беше редактирано от tysonag1: 02 октомври 2016 - 19:03
Отговори

indi снимка indi 02 октомври 2016 - 20:06

 tysonag1, на 02 октомври 2016 - 18:51, каза:

Здравейте,мисля,че имам проблем с автомобила си(астра G Y17DTL), 1,7 DTI ISUZU.
Двигателят загрява сравнително бавно,отнема около 4-5 км да загрее в лятно време(при каране под 2к оборота),което било нормално,вие кажете така ли е.След като загрее двигателят стрелката на температурата заковава на малко след 80 градуса и остава там,когато карам извънградско.Проблемът е,че като съм в интензивен трафик стрелката се покачва до средата на показателя,,особено когато времето е по-топло,дори е подминавала средата.Кажете какво да проверя.

НИЩО !!! Макар с друг двигател,всичко от това описание съвпада 1:1 и при мен.А зимата парното е перфектно. Това според мен.Нека и някой с твоя мотор сподели опит.
Отговори

tysonag1 снимка tysonag1 02 октомври 2016 - 20:54

 indi, на 02 октомври 2016 - 20:06, каза:

НИЩО !!! Макар с друг двигател,всичко от това описание съвпада 1:1 и при мен.А зимата парното е перфектно. Това според мен.Нека и някой с твоя мотор сподели опит.

Благодаря за информацията.И при мен нямам проблем с парното,за другите неща дано някои сподели опит.
Отговори

vdwind снимка vdwind 03 октомври 2016 - 07:06

Нормалното положение на стрелката е точно в средата. Лятото на 2 или 3 пъти ми се е случвало да подмине средата малко, не зная защо но перката се включва с някакво закъснение, след като се включи обаче охлажда много бързо. Ако имаш климатик, пускай климатика в такива ситуации, неговата перка почва да върти също и отчасти охлажда и радиатора за антифриза. За бавното загряване е общ проблем за тия коли, зимата като карам по 5-6 километра така и не загрява. Някой във форума беше писал че си сменил сам термостата и загрявал зимата за 3-4 мин до 80С, но аз не се наемам макар че не било особено сложно. Бях ходил в официалния сервиз и платих 80 лева за смяна на термостата с нов на GM, но дали са го сменили наистина или са ми почистили стария нямам идея понеже не ми върнаха стария. Според мен просто са си взели един нов от склада и са ми прибрали парите без да ми го сменят, защото откакто съм я купил е така. Ако имаш напредък в търсенето пиши. Доколкото знам само, други марки термостати недей да слагаш, вземи си оригинален на GM, струва 40 лева само.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 октомври 2016 - 13:55

Това със загряването на дизела на опел е страшна мъка. Има малко лечения, но са със много малък ефект. Замислял ли си се колко нафта си изгорил за тези 5 км докато загрее? Грубо е около 250-300 гр. Имаш почти 7л. антифриз и доста килограми железа, отделно и около 4л. масло. Как да се стопли по бързо? Аз съм със климатроник и зимата ми се случи да мина 25км преди стрелката да мине 80 гр. при -10 гр.
Леченията са нафтова печка или ел. подгревател на парното. Все скъпи неща. Имам ги и двете но все не остава време и средства за тях. Само да добавя за ел подгревателя, че работи само със бордкомпютър, ако нямаш не си търси такова нещо.
Отговори

tysonag1 снимка tysonag1 03 октомври 2016 - 14:50

Благодаря и на двамата за съветите и мненията.Доколкото разбрах сравнително бавното загряване е напълно нормално за този двигател.А отностно това,което ме притеснява повече,че в интензивен трафик,светофари и т.н стрелката на температурата отива на средата,понякога и я подминава какво мога да проверя или направя.При нормално каране извънградско стрелката заковава на малко след 80 C(приблизително посредата между 80 и чертичката в средата ,вашите така ли са?
Отговори

vdwind снимка vdwind 03 октомври 2016 - 18:45

Аз смятам че термостатът ти не затваря добре, ако въобще затваря. Мисля че нормалната работна температура на този двигател е 88-90С, на 92С при мен се включва перката, но понякога ми е отивало и до 95С, много рядко е ставало това и то главно като я назоря на баир или в задръстване през лятото. Щом е под 100С не мисля че трябва да се тревожиш за нещо. Моята кове точно на средата на 90С и не мърда с повече от 2-3 мм в двете посоки докато карам.
Отговори

tysonag1 снимка tysonag1 03 октомври 2016 - 21:13

 vdwind, на 03 октомври 2016 - 18:45, каза:

Аз смятам че термостатът ти не затваря добре, ако въобще затваря. Мисля че нормалната работна температура на този двигател е 88-90С, на 92С при мен се включва перката, но понякога ми е отивало и до 95С, много рядко е ставало това и то главно като я назоря на баир или в задръстване през лятото. Щом е под 100С не мисля че трябва да се тревожиш за нещо. Моята кове точно на средата на 90С и не мърда с повече от 2-3 мм в двете посоки докато карам.

Благодаря за информацията колега,от голяма полза ми е,ще имам предвид да погледнат термостата и да е GM ако се сменя.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg