Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Смяна на пистов ремък

GIPSON снимка GIPSON 13 август 2009 - 14:02

Здравейте, може ли съвет как да си сменя пистовия ремък. Проблема ми е там, че лапата на двигателя минава посредата и за да сложа новия ремък трябва да я откача. Та въпроса ми е къде да подпра двигателя ? Доста хора ми казват с хидравличния крик и дъска под картера но се чудя няма ли картера да се огъне или размести ?
Мнението беше редактирано от GIPSON: 13 август 2009 - 15:13
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 13 август 2009 - 16:16

Правилно са ти казали- гледай да го подпреш със стабилен крик и така, че да не изплесне нанякъде и не се увличай във вдигане, за да не напрягаш другите два. Нищо няма да изкривиш или разместиш, в повечето случаи картера е здраво завит с болтове към двигателя :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от AlexMav: 13 август 2009 - 16:18
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 13 август 2009 - 22:12

Точно както са ти казали, и както ти казва колегата .... с хидравличен крик и някакво парче дъска за да не огънеш картера. Потдигаш го толкова колкото да се освободи лапата и да може да се извади спокойно :) ама гледай да го подпреш хубаво за да не земе да падне че ще стане "весело" после...
Поздрави ! :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от RaCeR_BoY: 13 август 2009 - 22:13
Отговори

dionisi снимка dionisi 14 август 2009 - 11:35

Здравей,
Да ти кажа как го направих на Вектра Б, но принципа е същия. Сложих една дъска на картера и под нея хидравличния крик/винтов също върши работа, но недей да слагаш оригиналния/, и почнах да отвивам болтовете на лапата, които са на двигателя и то се усеща как двигателя почва да поддава леко. Почнах да дигам крика докато самите болтове /като са оттегнати/ могат да се движат свободно, т.е натегнал си колкото трябва двигателя.
Процедурата е супер елементарна стига да си подпрял като хората двигателя, за да не стане сакатклък :)

Поздрави.
Отговори

GIPSON снимка GIPSON 17 август 2009 - 09:14

Здравейте,

мерси много за съветите. Направихме (с един приятел) процедурата с 3 крика ( за по-сигурно). Хидравличния под картера и една дъска, винтов и оригиналния държат купето, отвихме болтовете на лапата откъм купето. Мушнахме новия ремък, и като го сложихме какво да видимее ... по-дълъг е с 10см. По каталог го дават този по-дългия, но стария си ми е с 10см по-къс. Та днес ще изрежа стария ремък и ще ходя с него да взема от магазина.

Важното, е че видях как става смяната. Благодаря много за съветите.
Отговори

red_gendo снимка red_gendo 23 януари 2010 - 20:41

Здравейте,

Днес закъсах в една заснежена местност. Дадох зор на колата, въртях гуми и какво ли не, при което стана нещо доста неприятно - изхвърча ми пистовия ремък. Странното обаче е, че ремъка е напукан и има по средата следа от протриване. Купих нов- 25 лева - Белгийски. Подпрях картера с дъска ( някъде препоръчват да се закачи двигателя за куката но не съм пробвал) надигнах го с ромбоиден крик и откачих болтовете- доста зор ми дадоха имах чуство че са едно цяло с купето. Ремъка си е по дължина същия. По дебелина и широчина пак същия. При запалване на колата, ремъка отново изхвърча. Повторих отново, пристегнах дори алтернатора , но отново ремъка изхвърча. Искам да кажа, че сравнително скоро сменях алтернатрора - от френски оригинален намерих на старо бош, само че с клиновидна ролка. Майтора потвърди че само се сменя ролката и става и да така си беше. Сменил съм му ролката с този изгорелия френски и си съвпада точно. Мисля си че е от новия генератор. Лошото е че имам съмнение за самата обтягашта ролка защото доста трудно се движише в сравнение с преди. Имам чуство че тя изхвърля ремъка, защото всичко си е на една линия и няма друга причина в която да се съмнявам. Имате ли представа на какво точно може да се дължи това - изхвърлянето на пистовия ремък ?

:devil-smiley-019: :newsm05_41: :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg