Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с палене корса x14xe

sherito снимка sherito 25 декември 2009 - 11:04

Колеги, нов съм във форума.. от около месец имам корса спорт 1.4 16v всичко хубаво досега :)
Вчера на обед излизам от нас ... паля и тръгвам към бенза да сложа бенз... слагам аз гориво и отивам към центъра на стара загора ...по пътя видях един познат, и отбих да го видя... говорим си 10 минути и тръгвам аз да паля корсата и дотам.... акумулатора е чисто нов на 1 седмица, върти... върти.... безвъзвратно и не иска да пали... и така около 10 пъти... дойде колега.. дръпна ме до кварталния майстор... не достига ток до свещите... и се чудим откъде е проблема... не иска и не иска да запали таз корса... махнахме клемите на акумулатора и след около минута ги сложихме и ооооо ЧУДО ... чакмак запали... интересува ме някой колега да помогне с идея и мнения... Корсата е чипосана... имам Съмнения,че компютъра прави проблем

:good: Благодаря на отзовалите се
Отговори

sherito снимка sherito 02 януари 2010 - 10:58

Колеги... пак ми направи същия номер таз кола... Никой ли не е имал подобен тип проблем с опела си ? Съмнения за компютър или комутатор ?
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 05 януари 2010 - 10:32

имах подобен проблем с една корса х10хе преди години.датчик на хол.но не знам дали ако е сдал багажа се подава искра на свещите.може да го провериш
Мнението беше редактирано от vankata_nedel4ev: 05 януари 2010 - 10:33
Отговори

flexa снимка flexa 05 януари 2010 - 10:51

Чека не светва ли колега?
Отговори

don_ray снимка don_ray 05 януари 2010 - 10:57

Ако е датчик на Хол, според мен би трябвало и да гасне понякога.
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 05 януари 2010 - 15:30

да,като се замисля си спомням че при мен колата гаснеше в движение
Отговори

sherito снимка sherito 05 януари 2010 - 20:17

Ами не ми е гаснела в движение...досега... просто както си работи колата всичко 6, гася я... след 5,10 мин се качвам и не иска да пали...
Ходих с 1 приятел в сервиз в стара загора, качихме я на лаптопа.... 1 грешчица не показа... :icon1_mrgreen: :icon_smile: :p ...И не показва, затова зашото грешката се изчиства като ресна компютъра ( като извадя клемата на акумулатора) за мога да запаля и да се прибера ( няколко дни преди това )...

съмнения за датчик колянов вал или комутатор.. помагайте колеги

 flexa, на 05 Jan 2010, 20:51, каза:

Чека не светва ли колега?


Колега, на коя лампа им викаш чек ?
Мнението беше редактирано от sherito: 05 януари 2010 - 20:16
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 06 януари 2010 - 10:04

оранжева лампа на таблото под оборотомера.символа е със със светкавица в нещо наподобяващо двигател.направи си една самодиагностика.ако не знаеш как пиши самодиагностика в търсачката.ако не ти се занимава върви на елкон
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 06 януари 2010 - 10:26

Kолега,на жена ми реното правеше така.
Извади де що има клеми по датчици, компютър и др . като не забравиш комутатор ,дросели ,МАР сензор и др. и ги напръскай с контактен спрей.
И само едно доуточнение да ми направиш :Винаги ли се оправя след като резетнеш компа ?
Аларма ,ако имаш -случайно да ти прави бела имобилайзера(ако прекъсва искрата де ).
Ако проблема ти не се оправи и няма кой да го оправи ми се обади ще направим така ,че компа ти след всяко гасене на колата да се ресетва.И няма да имаш повече този проблем.
От СтЗагора съм ,живея под Боруй ,на Гурко.
тела ми е 0877 046889
скайп-dinkosi
Мнението беше редактирано от realprofesora: 06 януари 2010 - 10:28
Отговори

don_ray снимка don_ray 06 януари 2010 - 11:23

Ако компа се ресетва всеки път след всяко гасене на колата не е много добре, защото докато се настрои при следващото рестартиране пак ще дойде време да го ресетнеш.

Какъв точно звук издава, когато върти и не може да запали. То няма как да го опишеш точно :) Но има звук, от липса на бензин, от липса на ток, от датчик на к. вал.

Примерно ако аха да запали и гасне - може да е някой датчик.
Ако причатква докато върти, може кабелите на стартера да не правят добър контакт.

Като правиш диагностика не е нужно да има грешка. Може някой датчик да не дава вече точните стойности. Провери датчиците дали дават верни стойности.
Не е изключено и алармата да прави проблеми. Може да пробваш да я откачиш, нищо че си пробвал с бутончето й.
Мнението беше редактирано от don_ray: 06 януари 2010 - 13:25
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 06 януари 2010 - 16:17

Колега ,нали като си откачи алармата и ,ако му е прекъснато релето на помпата и няма да запали посмъртно.При мен поне е така.
Не ти ли включи алармата релето на помпата -върти та върти.
А тва за компа ,че се настройвал всеки път си в грешка .Постоянният плюс на компа служи само за да си помни грешките.
Отговори

sherito снимка sherito 06 януари 2010 - 22:46

Колеги, нямам аларма... само с централно е корсата
1.Като не иска да пали всичко по - таблото си е добре.. смисъл не мига или не премигва някоя лампа.. ( дори мислихме,че е имобилайзера от ключа, шото съм го изтървал няколко пъти), но за да бъдел проблема от имобилайзера, трябвало тази оранжева лампа да премигва .... но не премигваше
2.върти и не иска да запали безвъзвратно... не прави опит да превърта дори... просто звука е ... (чъкър - чъкър, чъкър - чъкърчъкър - чъкърчъкър - чъкърчъкър - чъкър ) И това е ...
3. Не мисля,че е добра идея да направим така,като при всяко палене да се ресва компютъра... ( не ми допада идеята ) въпреки, че може би е някакъв вариант
4. В събота я качихме в ПРОТЕКТ (сервиза) на лаптопа... всичко наред...
5.Като я взех веднага пак в сервиза гледахме свещите (в добро състояние бяха), После мерихме компресия [ 1ц- 10, 2ц- 10, 3ц- 10, 4ц - 8 (заради вакуумите), акумулатора е чистак нов, преди няма и месец Искра...

Благодаря Ви за идеите и мненията дано да разберем какъв е дерта,че да споделя с Вас какво се случи :) :)
Отговори

don_ray снимка don_ray 07 януари 2010 - 00:43

С този звук ми прилича на проблем със стартера. Провери му кабелите дали са добре захванати. Или го свали и огледай добре как е. Както и венеца на маховика.

Но пък си писал, че не достига ток до свещите - Като дойде следващият път и не иска да запали, провери датчика на к. вал. Често датчика е наред, но там, където се дъжри се прецаква от топлината и може да мръдне встрани и да не дава вярно инфо.
Отговори

sherito снимка sherito 07 януари 2010 - 18:25

Да, и ние в сервиза установхме,че е вероятно от датчика на коляновия вал ... ама а де, чакам да ми направи същия номер и да дойде някой да ме дръпне до сервиза, че да я качим да видим каква грешка дава :)
Отговори

biker_4efo снимка biker_4efo 07 януари 2010 - 20:40

Колега провери си бензиновата помпа на мен скоро ми правеше такива мизерии като загаса и неиска да запали.Пробваи като неиска да запали да се наведеш и да удариш резервоара с няколко шамара ама силно
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 11 януари 2010 - 21:03

като прочетох на колегата мнението че може да провериш бензиновата помпа и се сетих...виж тази тема
Отговори

Gomes снимка Gomes 11 януари 2010 - 22:03

Същият проблем го имах миналата зима... оказа се клеясала букса на компютъра, на практика половината информация се е губела! Пробвай да я зачистиш с контактен спрей, не струва нищо!
Отговори

Octavian_stz снимка Octavian_stz 13 януари 2010 - 00:32

Колега коя година е колата? Като направи пак този проблем недей да махаш компа за да могат колегите от Протекта да хванат какво е записало като грешка. Хубаво е да се погледне компа. Миналата седмица довлачиха в серзиза един пассат с подобни проблеми, беше обиколил 4 сервиза в Стара Загора и бяха дигнали навсякаде ръце от него. Проблема се оказа от некадърно направен опит за тунинг в блока.
Отговори

sherito снимка sherito 13 януари 2010 - 18:34

Горе долу... и при мене същата работа.. оказа се грешка в ECU-то... смениха блока + чипа на имобилайзера за да може да пали... със същия... даже сега я покарах малко.. по -късно отивам да я сглобим...че направооо компа работи на стелката паднал :)
Отговори

sherito снимка sherito 26 януари 2010 - 23:17

Засега нямам проблеми с паленето :) Оказа се,че е некадърно чипосан блока и от там цялата работа :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg