Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Изчезна ми съединителя Астра H

ico_3 снимка ico_3 26 март 2014 - 18:17

Здравейте,моля някой да помогне онзи ден пътувах и ми светна лампата за ESP не и обърнах внимание и си продължих покарах около 200 км спирах на няколко пъти и последния път като спрях и и изгасих колата когато реших да продължа ми изчезна съединителя в смисъл педала не потъна,връщаше си се но без налягане.Сменихме горната помпа на съединителя но май не е от там някой да има идея от какво е и дали има нещо общо с лампата която светна закачихме я на компютър и даде някаква грешка не я запомних утре ще я напиша.Колата е Астра H 1.7 Cdti Z17DTH.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 26 март 2014 - 20:01

Има няколко варианта.
1-прецакана е долната помпа-обаче изтича спирачната течност (не цялата),педала олеква и под колата е локва.
2-прецакана горна помпа-няма теч,педала олеква
3-запушен маркуч-колата остава на натиснат съединител,педала става по-тежък.
4-скъсан маркуч-виж 1
5-некадърен майстор-каквото и да смениш съединител няма :)
Не споменаваш странни шумове,затова спирам до тук :)
Отговори

ico_3 снимка ico_3 26 март 2014 - 21:26

Благодаря за отговора.Горната помпа я сменихме не се оправи локви под колата няма.От време на време като превключвам имаше нещо като тупкане.
Отговори

ico_3 снимка ico_3 27 март 2014 - 13:29

Ето я грешката някой да я е срещал C0460-5A
Отговори

stei снимка stei 27 март 2014 - 19:18

Колега тази грешка означава ето това.
"верига сензор ъглова позиция, извън обхвата на волана"
А ето тук е обяснено повече но е на Руски и не ми се превежда.
http://forums.drom.r...1151810167.html
Мнението беше редактирано от stei: 27 март 2014 - 19:19
Отговори

ico_3 снимка ico_3 27 март 2014 - 21:46

И аз го видях това но нищо не разбрах,руския не ми е силата.А относно съединителя утре ще сменяме лагер помпата дано да се окаже от нея но въпроса ми е да сменя ли и съединителя или може само помпата.По принцип човека от който купих колата каза че го е сменял ама ......;-)
Отговори

stei снимка stei 27 март 2014 - 22:43

Ако смениш съединител лагер помпа и демпфер маховика си приготви около 2000 лева.Дали трябва да ги сменяш ще си покаже като го отворите.
Отговори

ico_3 снимка ico_3 28 март 2014 - 08:49

Лагер помпата ще я сменям 300 лв а за съединителя понеже не присъствам на ремонта майстора каза че уж има феродо демпфера не знам как се разбира дали е за смяна.
Отговори

ico_3 снимка ico_3 05 ноември 2018 - 11:26

Понеже темата си е моя ще си я продължа :-).Отдавна не съм писал но моите неволи със съединителя продължават.След предните писания и смяна на лагер помпата колата се оправи.Декември 2017 съединителя отново изчезна педала потъна.Пак смяна на лагер помпа.Май 2018 педала отново потъна пак смяна на лагер помпа майсторите казват че съединителя е наред и не за смяна.Сега ноември 2018 съединителя май пак заминава предавките се сменят трудно и педала понякога не се връща догоре налага се да го връщам с крак.Та на въпроса какво ще ме посъветвате от къде може да идва проблема с помпите.Ако сменя съединителя комплект дали ще си реша проблемите?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 ноември 2018 - 11:36

Единствения сигурен начин е да смениш съединител + маховик. Ти казваш, че в момента имаш съединител, но го ползваш трудно. Да не е проблема в горната помпа в момента или системата на спирачките да не е обезвъздушена?

При всички тия смени на лагер помпа, какво точно става с нея? Ако маховика е кофти, чупи лагер помпата, но то си има признаци. Тресе при студено и така нататък. Спирачната течност сменяте ли при смените на лагерпомпа?

Ако всичките тези смени си правил в един сервиз, по-добре първо смени сервиза.
Отговори

ico_3 снимка ico_3 05 ноември 2018 - 12:16

Дали е сигурно че ако сменя съединител с маховик проблема ще се реши?Струва ли си инвестицията,колко струва комплекта?В интерес на истината и аз не знам какво се случва с помпата и дали сменят спирачната течност в два сервиза я сменяха.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 05 ноември 2018 - 13:17

Гараж или сервиз това трябва да се уточнява. Щото сервиз тип гараж не е решение. Като гледам колко пъти си сменял съединител за тия пари + малко отгоре да беше сменил всичко до сега. С тия сервизи тип гараж дето ми казва че трябвало да ми разглоби колата за да смени хидравликата на волана а тя се вади през десния калник нещо не е читаво.
Предната ми кола ходеше само в оторизиран сервиз макар че беше скъпо но поне ми правеха колата при необходимост.
Има сервиз и СЕРВИЗ.
Комплект съединител за твоята кола започва от около 250 да 1500 лв примерна проверка в един сайт без ангажимент за точност на това което ти трябва.
Като сменяш сменяй всичко не днес за съединител утре за лагер помпа па другата седмиза маховик.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 05 ноември 2018 - 13:31
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 ноември 2018 - 17:52

1350 е най-изгодната клиентска цена която съм намирал с труд в читав сервиз за момента. До 1500 са в повечето сервизи всичките неща и да ще се оправи всичко, като не гарантирам само за горната помпа дали няма да се наложи да смениш след това. Тя е към 100 лв. Спирачната течност се сменя задължително. Не ми каза почва ли да треска маховика преди да се счупи помпата. Протича ли, изпадат ли и лагерите и така нататък. Ако още не е протекла в момента, пробвай да смениш спирачната течност.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 05 ноември 2018 - 17:53
Отговори

ico_3 снимка ico_3 05 ноември 2018 - 18:41

Аз намерих всичко за 900 лв.Труда отделно дали е възможно?Маховика не съм усетил да тресе.Предните пъти не съм виждал да е текло от долу ама имам и кора.Сега има по една две капки но не всеки път лагери не съм виждал да изпадат.Наскоро сменях накладките дали е възможно там да са объркали нещо със спираната течност?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 ноември 2018 - 21:23

 ico_3, на 05 ноември 2018 - 18:41, каза:

Аз намерих всичко за 900 лв.Труда отделно дали е възможно?Маховика не съм усетил да тресе.Предните пъти не съм виждал да е текло от долу ама имам и кора.Сега има по една две капки но не всеки път лагери не съм виждал да изпадат.Наскоро сменях накладките дали е възможно там да са объркали нещо със спираната течност?


Щом имаш капки отдолу, значи може да нямаш спирачна течност. Отвори и виж в казанчето какво става. Ако е така може и помпите дето слагаш да са менте, иначе труда е 150 до 200 лв.
Отговори

ico_3 снимка ico_3 05 ноември 2018 - 23:35

Ами първите две майсторите ги купуваха не знам какви са.Последната аз си я поръчах 115 лв уж Valeo.
Отговори

TishoZZ снимка TishoZZ 06 ноември 2018 - 00:06

Ненаситените есенциални мастни киселини - Омега 3, важни за организма, вече са достъпни и в София на добри цени. Био продуктите се предлагат в онлайн магазин http://www.bio-vital...alog/id/22.html и са без изкуствени оцветители и добавки. Маслото е без аромати и оцветители и се свързва добре със стомашните сокове, като не предизвиква гадене или неприятен вкус.
Мнението беше редактирано от TishoZZ: 08 май 2019 - 10:17
Отговори

ico_3 снимка ico_3 06 ноември 2018 - 17:17

 javor_bg, на 06 ноември 2018 - 14:06, каза:



Ами прочетох и другата тема ама не разбрах колегата в крайна сметка разрешил ли си е проблема.Междуд другото спирачна течност не ми се губи.
Отговори

gerov снимка gerov 06 ноември 2018 - 22:41

 ico_3, на 06 ноември 2018 - 17:17, каза:

Ами прочетох и другата тема ама не разбрах колегата в крайна сметка разрешил ли си е проблема.Междуд другото спирачна течност не ми се губи.

Спирачната течност за обезвъздушаване на съединителя трябва да е до горе докато на спирачките нивото може и да слезе под мин.
Проследи маркучите и сам ще разбереш ,че дори да няма течност в съединителната с-ма казанчето остава на половина пълно!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg