Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Добавка за почистване на горивната система BG44K

dimitartachev23 снимка dimitartachev23 25 ноември 2018 - 11:55

Колеги, някой има ли опит с тази добавка? Възнамерявам да я пробвам, защото ми се струва, че колата гори необичайно много - 12.5 градско.
Отговори

sathv снимка sathv 25 ноември 2018 - 13:31

Коментирано е многократно. Добавките са течност за баламурници и никаква работа не вършат.
Отговори

dimitartachev23 снимка dimitartachev23 25 ноември 2018 - 13:43

Добре, тогава къде да търсяда проблема? Единствения симптом е повишения разход, а карам нормално.
Отговори

bat van снимка bat van 25 ноември 2018 - 16:14

Пробвай да заредиш от друг доставчик на гориво.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 ноември 2018 - 21:37

Ако на тоя пич му се реши проблема с добавка, ще помоля модераторите по същия магически начин да му изтрият акаунта :mhihi:
Отговори

dimitartachev23 снимка dimitartachev23 25 ноември 2018 - 22:16

Не виждам смисъл от подигравателни коментари и нападки, просто си търся решение на проблема. От първия коментар разбрах, че няма да го бъде с добавката.
Отговори

Jdanov снимка Jdanov 25 ноември 2018 - 23:59

Аз съм със същия автомобил от профила ти със същия двигател.Първо 12,5 може да се каже че е нормален разход за града , особенно за голям град и особенно ако караш на къси разтояния със студен мотор и то през зимата.За добавките не мога да се съглася изцяло , те имат своята роля но зависи какъв е проблема.При мен като я взех понеже беще карана на газ , дюзите бяха зле и харчеше много на бензин градско , на къси разтояния.За да има ефект с добавките трябва да минеш с тях доста километри.Аз слагах доста добавки , дюзите се оправиха (по добре са от състоянието когато я взех ,не че са идеални) и разхода действително намаля , само че конкретни цифри не мога да ти дам на бензин първо че не се вманиачавам да засичам, второ че на бензин карам само на къси разтояния (основно на газ) но определено минавам повече километри с едно зареждане на бензин от преди.И да няма ефект за разхода (а твоя според мен е нормален за градско каране особенно зимата) ще направиш една профилактика на горивната система, ще отстраниш водата от резервоара и т.н. , а за стари коли като нашите това не е излишно.
Мнението беше редактирано от Jdanov: 26 ноември 2018 - 00:14
Отговори

dimitartachev23 снимка dimitartachev23 26 ноември 2018 - 08:11

Благодаря за информацията. Карам по описания начин, та явно ще трябва да се примиря с разхода :D Колата е карана само на бензин и не смятам да слагам газ.
Мнението беше редактирано от dimitartachev23: 26 ноември 2018 - 08:27
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 ноември 2018 - 09:28

Хубав бензин трябва. Добавките отчасти вътшат работа, най-вече по отношение на премахването на вода от горивото. Това съм го пробвал лично.
Отговори

dimitartachev23 снимка dimitartachev23 26 ноември 2018 - 12:27

 IvailoM, на 26 ноември 2018 - 09:28, каза:

Хубав бензин трябва. Добавките отчасти вътшат работа, най-вече по отношение на премахването на вода от горивото. Това съм го пробвал лично.


Аз лично зареждам обикновен 95 от Лукойл. Брои ли се за хубав? Приемам всякакви съвети, че съм шофьор от има-няма 6 месеца.
Мнението беше редактирано от dimitartachev23: 26 ноември 2018 - 12:27
Отговори

Jdanov снимка Jdanov 28 ноември 2018 - 18:47

И аз слагам в повечето време 95, нашите коли не са кой знае колко притенциозни.Ако изкаш икономия трябва да знаеш че този двигател няма никакъв проблем да е с обикновенна газова уредба(аз съм с такава).Инжекциона разбира се е по-прецизна система но ще струва почти колкото цената на колата, а и е по капризна система.При положение обаче че караш основно градско няма смисъл да слагаш газ.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 30 ноември 2018 - 21:44

За разхода на гориво е писано доста и има достатъчно източници.
1.Изправна горивна, запалителна, изпускателна система и двигател. Проверява се на стенд за диагностика (елкон).
Това включва правилните предписани от производителя свещи, филтри, масло (10W40 полусинтетика) и на скоростната кутия (75W-85 GM 1940182 пълна синтетика 1.6л), антифриз, качествени филтри. Както и редовната замяна на всичките консумативи.
Изправна лмбда сонда, термостат, температурен датчик, EGR, стъпков мотор, вакуумни тръбопроводи.
2.Гуми - посочените в Ръководството за експлоатация размер джанти и ширина гуми.
В нашия случай оптималните са, примерно 175/65/R14 или 175/70/R13. По-широките също вдигат разхода на гориво.
3.Не на последно място - начина на шофиране и тежестта на десния крак.
Плавното ускоряване и спиране до голяма степен снижават разхода на гориво. Докато "газта до ламарината" го увеличава доста.
4.Относно добавките - става въпрос за почистващите.
Нож с две остриета. Могат да вдигнат всичката 20+ годишна мръсотия от резервоара и да запушат инжекторите. Точно дозиране, за да няма подобни проблеми. След използване на добавки за почистване на горивната система се налага задължителна смяна на горивния филтър.
Водата от резервоара се премахва успешно с медицински спирт. За съжаление вече не помня пропорциите.
5.Ако всичко е наред с т.1 - 3, т.е. колата е обслужена в срок и няма някакви проблеми, то зареди поне 1/2 или един резервоар 98 от сигурно място. При цена на добавките между 12 и 20лв. за 200ml, сам можеш да пресметнеш кое излиза по-евтино. И можеш да го правиш периодично, според бюджета си или дали има проблеми.

Относно бензиностанциите - 90% са франчайз! Какво пише на тях е без значение!
Важното е да са с нови резервоари (за да няма 30-40 годишни боклуци и утайки в тях) и да си доставят горивото директно от базите или ЛукОил. Зареждай само от големите вериги. Не, че при тях няма издънки, но вероятността е в пъти по-малка, отколкото при единични обекти.

Посоченият от теб разход не е нормален за твоя двигател, дори за София, да не говорим за Пловдив!
Не мога да ти посоча колко е нормалния, но мисля, че трябва да е максимум 11-11,5л/100км градско.
Отиди да ти диагностицират колата, но в сервиз с елкон и препоръки за Opel.
Успех!
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 30 ноември 2018 - 22:01
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 30 ноември 2018 - 23:07

 dimitartachev23, на 26 ноември 2018 - 12:27, каза:

Аз лично зареждам обикновен 95 от Лукойл. Брои ли се за хубав? Приемам всякакви съвети, че съм шофьор от има-няма 6 месеца.


На ЛУКОЙЛ бих заредил само и единствено, ако съм на магистрала и горивото ми свършва и това е единствената бензиностанция в близко разстояние. Не, че и другите вериги бензиностанции са цвете за мирисане.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 03 декември 2018 - 15:57

 freeqwerty, на 30 ноември 2018 - 23:07, каза:

На ЛУКОЙЛ бих заредил само и единствено, ако съм на магистрала и горивото ми свършва и това е единствената бензиностанция в близко разстояние. Не, че и другите вериги бензиностанции са цвете за мирисане.

А би ли ни просветил къде зареждаш?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg