Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Съединител Opel Astra 1.7CDTI 2005

vasskes снимка vasskes 30 ноември 2018 - 15:08

Здравейте, купих колата преди четири месеца. Още от самото начало ми се струваше, че има някакво задиране, при включване на втора скорост. След един месец каране колата започна да включва много трудно от трета към втора предавка. След една седмица започна и хъркане на скоростите. Отидох на сервиз и ми казаха, че е заминала скоростната кутия. Сложиха ми втора употреба кутия. Два дни след като си взех колата съединителя омекна (все едно не е закачен - супер меко се натиска) и не можеше въобще да се включи на някаква скорост. Имаще и лек теч под колата. Задърпах колата в сервиза и ми смениха първо гумичка на долната помпа. След това казаха, че някакъв щуцер бил спукан и го смениха и него. Взех си колата с работещ съединител до другата сутрин. Пак същото омекване и проблем. Закарах я в друг сервиз (защото в предишния дадох вече едни 900лв. за гореспоменатите ремонти). В новия сервиз ми смениха горната помпа на съединителя. Вчера си взех колата (прибрах се без проблем). Днес сутринта съединителя пак си омекна веднъж (след загасване на колата и ново палене се оправи за да стигна до сервиза). Моля Ви може ли някой да ме насочи какъв може да е проблема, защото дотук съм 1000лв. за ремонт, а колата не работи. Благодаря предварително за мненията.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 ноември 2018 - 17:36

Колега, колата продължава ли да губи спирачна течност от помпите за съединителя ? Сменихте ли течността ?
Отговори

gramis снимка gramis 01 декември 2018 - 22:07

не е обезвъздушена системата
след малко напомпване би трябвало да се оправя!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg