Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

синя букса/конектор с неизвестно за мен предназначение

Dimiter снимка Dimiter 11 септември 2020 - 08:33

Здравейте,

Опитах се да видя дали имам налична букса за оригинално DRL реле на моята Астра, и открих странни работи.
Едното е тази синя букса с неясно предназначение, която се вижда на снимките близо до таблото с бушоните вляво под волана.
Моля ако някой знае какво е това и за какво е, да сподели.

Другото странно нещо е изведено бутонче на две жички, висящо под таблото. Очевидно е някакво побългаряване и народно творчество, но нямам никаква идея за какво би могло да служи.
Може би като сваля самото табло и проследя жиците ще разбера. Но все пак, ако някой има разумно предположение, също ще се радвам да сподели. На снимката ясно се вижда бутончето с червено, висящо на жичките.

В момента се опитвам да намеря добро за мен решение на проблема с автоматичното включване на дневните светлини.
Знам, че има такова оригинално реле, но първо не съм все още сигурен, че имам налична тази букса за него, и второ оригиналното доколкото разбрах е доста скъпо.
Намерих, че е имало заместител реле, същото като оригиналното, но от алтернативе производител - немската фирма за афтърмаркет части Wehrle. Но те вече не го произвеждат, макар българските търговци да твърдят друго. Вчера получих отговор от самата фирма Wehrle, че вече не го произвеждат и нямат заместител. Разбрах, че съществува друг заместител, произведен от английската фирма Car Go, горе-долу на същата цена. Може да се поръча, но ако не искам да ме товарят със скъпи разходи за доставка трябва да чакам доставка около месец. Това е горе-долу приемливо, но аз все пак трябва първо да открия дали имам къде да го включа това реле.

Като последно бих искал да отбележа, че ми се ще ако се сдобия с такова реле да имам лесен начин да изключвам действието му, т.е. да мога ако искам с някакво ключе или наличен задържащ бутон да мога да включвам двигателя без да се палят фаровете при определени обстоятелства това може да е необходимо.

Ако някой има идеи по повдигнатите от мен въпроси, ще се радвам да ги сподели. Интересно ми е, че не виждам скорошни теми по тези въпроси, а съм сигурен, че проблемът с дневните светлини продължава да е актуален за много хора.
https://prikachi.net/image/4vuGR
Мнението беше редактирано от Dimiter: 11 септември 2020 - 08:34
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 септември 2020 - 08:40

Тези въпроси са обсъждани. Малко търсене трябва. Описано е къде стои буксата за дневни, има и снимки. Има и описани пиновете и. Аз си купих дрл модул и си го вързах с буксички към оригиналния цокъл.
Отговори

Dimiter снимка Dimiter 11 септември 2020 - 08:56

 IvailoM, на 11 септември 2020 - 08:40, каза:

Тези въпроси са обсъждани. Малко търсене трябва. Описано е къде стои буксата за дневни, има и снимки. Има и описани пиновете и. Аз си купих дрл модул и си го вързах с буксички към оригиналния цокъл.


Да, прав си, че трябва търсене и четене. Например ако беше прочел какво съм написал, щеше да видиш, че питам за синята букса, както и за висящото бутонче. Ако нямаш какво да кажеш по въпроса, моля не го казвай.
А за DRL - да, обсъждано е, но отдавна, и повярвай ми, съм търсил и изчел всички теми по въпроса. И не само в този форум. Ако ти се опиташ сега да потърсиш, ще видиш, че всичко или почти всичко, което е като снимков материал и линкове вече не е налично и не работи. И информацията вече не е актуална и е непълна. Например тази за релето Wehrle.
Да, знам къде да търся буксата. Въпросът ми беше друг.
Мнението беше редактирано от Dimiter: 11 септември 2020 - 09:05
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 септември 2020 - 09:07

 k opel e, на 25 март 2014 - 10:28, каза:

По темата за автоматични фарове най-добра е системата от онова време. Ползва се стандартно реле 20-30 амперово с изводи 85 и 86 бобина и 30 и 87 силов контакт. Върви по 5 лева с цокъла и проводниците по моргите.Единия извод на бобината се свързва на маса. Това е всеки кафяв проводник от инсталацията. Другият се свързва към генератора извод D+ който е със син цвят и захранва контролната лампа.На клема 30 се подава плюс през предпазител.Клема 87 се свързва с общия проводник на превключвателя за късите, жълт на цвят. От там през два диода по 5 ампера се подава /струват 50ст./ плюс към габаритите.Цветовете са сиво/черно и сиво/червено съответно за ляв и десен габарит.

Това съм го писал преди шест години. Може и ключе да си сложиш. Сигурен съм, че не си го чел.
Отговори

Dimiter снимка Dimiter 11 септември 2020 - 09:14

 k opel e, на 11 септември 2020 - 09:07, каза:

Това съм го писал преди шест години. Може и ключе да си сложиш. Сигурен съм, че не си го чел.



Ти може да си сигурен, че не съм го чел, но грешиш. Изчетох цялата тема отпреди 6 години и то повече от веднъж.

Кажи ми за какво е синята букса от снимката.
Мнението беше редактирано от Dimiter: 11 септември 2020 - 09:20
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 септември 2020 - 09:25

 Dimiter, на 11 септември 2020 - 08:56, каза:

Да, прав си, че трябва търсене и четене. Например ако беше прочел какво съм написал, щеше да видиш, че питам за синята букса, както и за висящото бутонче. Ако нямаш какво да кажеш по въпроса, моля не го казвай.
А за DRL - да, обсъждано е, но отдавна, и повярвай ми, съм търсил и изчел всички теми по въпроса. И не само в този форум. Ако ти се опиташ сега да потърсиш, ще видиш, че всичко или почти всичко, което е като снимков материал и линкове вече не е налично и не работи. И информацията вече не е актуална и е непълна. Например тази за релето Wehrle.
Да, знам къде да търся буксата. Въпросът ми беше друг.


Отговорил съм конкретно за дрл! Не ми дръж такъв тон, като новопристигнал е хубаво да се запознаеш с нещата тук! Повечето въпроси са задавани и когато имаш конкретен такъв си го пускаш в съответната съществуваща тема. Ако си ел грамотен, по предоставената ТУК информация ще се справиш! За другото ти питане има тема, в която можеш да попиташ, а не да отваряш нова такава, защото така се размива информацията и няма да бъде подредено. Надявам се съм бил ясен?
Отговори

Dimiter снимка Dimiter 11 септември 2020 - 09:33

 IvailoM, на 11 септември 2020 - 09:25, каза:

Отговорил съм конкретно за дрл! Не ми дръж такъв тон, като новопристигнал е хубаво да се запознаеш с нещата тук! Повечето въпроси са задавани и когато имаш конкретен такъв си го пускаш в съответната съществуваща тема. Ако си ел грамотен, по предоставената ТУК информация ще се справиш! За другото ти питане има тема, в която можеш да попиташ, а не да отваряш нова такава, защото така се размива информацията и няма да бъде подредено. Надявам се съм бил ясен?


Какво му е на тонът ми? Питам нещо, започвате да ме поучавате с менторски тон и да ми обяснявате какво съм чел и какво не. Това, че питам не значи, че нищо не знам и не разбирам.
Естествено, че ще се справя, това е елементарна електротехника.
Тук очаквам конкретна информация за Опел, а не как мога да свържа едно елементарно реле, с каквито си играех още в 4-ти клас.

И очевидно с хората в този форум няма да се разберем, благодаря за отговорите.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 септември 2020 - 09:38

https://www.opelclub...howtopic=101581

https://www.opelclub...ic=36700&st=460

Карам кола в момента и работя, въпреки това използвах търсачката, както и ти можеше да направиш! Това са двете теми, които ти трябват. Ако в тях не намираш отговор си пускаш питане в тях! Щом питаш как да го свържеш явно не е елементарно за теб....

Ето https://www.olx.bg/a...html#2748ca76d7

С такова съм от не помня вече колко години. Свързва се грамотно към наличната букса и има доста опции.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 11 септември 2020 - 09:42
Отговори

Dimiter снимка Dimiter 11 септември 2020 - 09:44

-
Мнението беше редактирано от Dimiter: 11 септември 2020 - 23:48
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 септември 2020 - 09:48

Такива неблагодарни хора, като теб не заслужават повече внимание! Насоки сме дали, оправяй се, както намериш за добре. Хубав ден!

п.п. Гадателските ти способности не работят! И си изключително нагъл, което говори за възпитанието ти!
Един безплатен съвет - когато си на ново място и не познаваш хората там е редно да проявиш уважение, ако искаш разбира се да си бъдете полезни. Още повече, че не знаеш кой какъв е и какъв му е умствения багаж. Айде успех!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 11 септември 2020 - 09:55
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 11 септември 2020 - 12:06

 Dimiter, на 11 септември 2020 - 09:33, каза:

Какво му е на тонът ми? Питам нещо, започвате да ме поучавате с менторски тон и да ми обяснявате какво съм чел и какво не. Това, че питам не значи, че нищо не знам и не разбирам.
Естествено, че ще се справя, това е елементарна електротехника.
Тук очаквам конкретна информация за Опел, а не как мога да свържа едно елементарно реле, с каквито си играех още в 4-ти клас.

И очевидно с хората в този форум няма да се разберем, благодаря за отговорите.

А сега пробвай с друг тон. Ето ти тема дето е за твоята букса
Заповядай
Ето ти и най-важната тема във форума
Заповядай
А по въпроса с допълнителното копче дето ще изключваш въпросното реле: Естествено, че ще се справиш, това е елементарна електротехника.
Това е едно елементарно реле, с каквито си си играел още в 4-ти клас.


И баш с "тези двамата" някак не върви да се чепкаш, нищо че изглеждат като "ментори"...


Здрави да сме!
Отговори

Dimiter снимка Dimiter 11 септември 2020 - 23:04

...
Мнението беше редактирано от Dimiter: 11 септември 2020 - 23:48
Отговори

Dimiter снимка Dimiter 11 септември 2020 - 23:17

...
Мнението беше редактирано от Dimiter: 11 септември 2020 - 23:48
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg