Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Бавно достигане на работна темепература на двигателя

xf3 снимка xf3 17 октомври 2010 - 12:27

Здравейте,
Преди 5 дена си купих автомобил Opel Corsa C 1,7 Di (Y17DTL), когато ходих да гледам колата всичко изглеждаше наред с охладителната течност... докарах автомобила до пловдив на ход и през пътями направи впечетление че темепературата на водата не се покачи повече от 85*С (80км + 10км градски цикъл?!), отворих капака и погледнах охладителната течност -> черна с плуващи в нея парцали. Въпросите който възникнаха са:
1.От какво може да са се получила тази чернилка в охладителната система (на пипане са като нефт, силикон, някакъв оплътнител), трудно се мие от ръцете.
2.На автомобила му е нужно около 30-45миин докато загрее до 90*С и да се пусне вентилатора и то форсиране на място ...
3.В разширителното казанче до нивото на охладителната течност (не смея да кажа че е антифриз :D) се е наслоило лепкавото черно вещество.

Благодаря предварително на всички който ще се опитат да ми дадът логически отговори на въпросите ми.
Поздрави
Отговори

детеборе снимка детеборе 17 октомври 2010 - 12:32

Колега смени си първо антифриза и си промии системата :)
Отговори

xf3 снимка xf3 17 октомври 2010 - 14:04

Здравейте,
Може ли да ми препоръчате с какъв цвят антифриз да го смена?

Поздрави
Отговори

детеборе снимка детеборе 17 октомври 2010 - 16:19

Еми колега няма значение какъв цвяат е само да не е от наи евтиния.А относно промиването може да стане със специални препарати или с един маркуч от чешмата като второто на студен мотор че да не стане инфекция :).Антифриза си го вземи концентрат и си го раазреди на колкото градуса желаеш.Успех
Отговори

детеборе снимка детеборе 17 октомври 2010 - 17:01

Aпък и така като гледам ми мирише и на термостат !
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 17 октомври 2010 - 17:46

На мен пък освен на термостат ми намирисва и на гарнитурка може би
Преди да си сложеш нов антифриз промий системата с вода.После и налей вода и карай няколко дена така.Ако пак започнат да се образуват такива петна да знаеш, че е за сваляне главата.
Отговори

детеборе снимка детеборе 17 октомври 2010 - 18:54

Абсолютно вероятно !!! А колега надува ли ти системата(охладителната)?
Отговори

xf3 снимка xf3 17 октомври 2010 - 19:44

Здравейте,
Когато загася двигателя и отворя капчката на разширителния съд "съска", пробвах да вида дали има балончета докато работи двигателя в разширителния съд но няма.
Парното започва да "духа" топло сравнително бързо след 3-5 мин работа на двигателя. Също така забелязах и друго -което не знам дали е добре или лошо, подгряващите свещи светват за секунди и след това изгасят, колата си пали нормално, трябва ли това да ме притеснява?
Поздрави
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 17 октомври 2010 - 20:01

Източи тази лепкава течност. Зареждаш системата с вода и караш така поне 2-3 дни. Така или иначе не можеш да изчистиш системата идеално, но поне изчисти разшерителния съд.
Предположенията ми са, че ти влиза масло в охладителната система и ако е така е само от охладителя на маслото който за по-лесно ще ти го обясна -под масления филтър. Това с гарнитурата на главата го забрави, понеже ако е тя признаците са други.
Ако нещо не ти е ясно -питай пак!
Отговори

xf3 снимка xf3 17 октомври 2010 - 20:17

Здравейте,
Благодаря много за отговорите, ще източа сегашната охладителна течност и ще почиста разширителното казанче, ще налея само вода и ще вида какво ще се получи.
Ще пиша резултати възможно най-скоро,
Много много благодаря!
Поздрави
Отговори

Гено снимка Гено 17 октомври 2010 - 21:43

относно бавното загряване виж тази тема
Проблема с маслото във антифриза, може да е по-сериозен, но първо пробвай с промиване все пак, като следиш след това и състоянието на маслото- пресичане , повишаване на нивото и т.н.
Ако меша масло и антифриз, възможна причина, освен споменатите от колегите, може да са и гумичките ( О-пръстени ) на бренерите, гадното е , че пак се сваля главата и заради 4 гумички по няколо лева, се натрупват бая разходи.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 17 октомври 2010 - 21:59

 Гено, на 17 Oct 2010, 22:43, каза:

относно бавното загряване виж тази тема
Проблема с маслото във антифриза, може да е по-сериозен, но първо пробвай с промиване все пак, като следиш след това и състоянието на маслото- пресичане , повишаване на нивото и т.н.
Ако меша масло и антифриз, възможна причина, освен споменатите от колегите, може да са и гумичките ( О-пръстени ) на бренерите, гадното е , че пак се сваля главата и заради 4 гумички по няколо лева, се натрупват бая разходи.



Я кажи за тия гумички на бренерите че нещо не зацепвам.Какво общо имат бренерите с охладителната система.
И гумички на бренери??????

 IVAN-72, на 17 Oct 2010, 21:01, каза:

Източи тази лепкава течност. Зареждаш системата с вода и караш така поне 2-3 дни. Така или иначе не можеш да изчистиш системата идеално, но поне изчисти разшерителния съд.
Предположенията ми са, че ти влиза масло в охладителната система и ако е така е само от охладителя на маслото който за по-лесно ще ти го обясна -под масления филтър. Това с гарнитурата на главата го забрави, понеже ако е тя признаците са други.
Ако нещо не ти е ясно -питай пак!



Какви са признаците за гарнитура колега?
Кажи та и ний да са светнем и за друг път да знаем

Като изказах предположение в предишния си пост евентуално за демонтаж на главата, имах в предвид най- лекия вариант безболезнено колегата да мине с гарнитура но ме мързеше да напиша , че може да има и проблем в самата глава.Примерно като пукнатини и т.н.
Та затова със сваляне на главата да се направи ревизия на самата нея. Не че не може и блока да се е кривнал :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от VECTRA 1,7D: 17 октомври 2010 - 22:05
Отговори

детеборе снимка детеборе 17 октомври 2010 - 22:48

еми наи очевидния признак е надув в системата и балончета в разширителя !
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 17 октомври 2010 - 23:14

 детеборе, на 17 Oct 2010, 23:48, каза:

еми наи очевидния признак е надув в системата и балончета в разширителя !



Това са условности.По тази логика и вода в маслото трябва да има...
Но не е задължително.Много зависи къде е "пробойната" ,колко е голяма(ако е в самото начало ще е много малък пропуска и почти няма да се види имали или няма балончета) :icon_razz2:
Отговори

Гено снимка Гено 17 октомври 2010 - 23:28

 VECTRA 1,7D, на 17 Oct 2010, 22:59, каза:

Я кажи за тия гумички на бренерите че нещо не зацепвам.Какво общо имат бренерите с охладителната система.
И гумички на бренери??????

ами патил съм.
Вкарваше антифриз в маслото отначало, докато накрая вече и масло се появи в казанчето за антифриза. И ние така почнахме, първо охладителя на маслото, не беше от него. После вече свалиха главата, тестваха я, нищо. Гарнитурата е метална, но нямаше признаци да е и тя. Накрая се оказа че на бренерите има такива "О" пръстени, които бяха станали трошливи и пропускаха антифриза. Нямам схеми и не мога да кажа точно кое къде, но в сервиза ми ги показаха, наистина се трошаха, буквално, сменихме ги с нови и всичко се оправи. Сменихме разбира се и гарнитурите та ми легна над 500лв ремонта,заради 8 гумички по 8 лева, ако помня вярно.

p.s.ето картинка
това , обозначеното с 10 са О-пръстените

хм, не се отваря линка, не знам защо , може да я видите на - www.detali.ru
на оригинални части за Опел-Астра Г, Зафира-двигател-Y17DT-глава на цилиндровия блок
Мнението беше редактирано от Гено: 17 октомври 2010 - 23:43
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 17 октомври 2010 - 23:46

 Гено, на 18 Oct 2010, 0:28, каза:

ами патил съм.
Вкарваше антифриз в маслото отначало, докато накрая вече и масло се появи в казанчето за антифриза. И ние така почнахме, първо охладителя на маслото, не беше от него. После вече свалиха главата, тестваха я, нищо. Гарнитурата е метална, но нямаше признаци да е и тя. Накрая се оказа че на бренерите има такива "О" пръстени, които бяха станали трошливи и пропускаха антифриза. Нямам схеми и не мога да кажа точно кое къде, но в сервиза ми ги показаха, наистина се трошаха, буквално, сменихме ги с нови и всичко се оправи. Сменихме разбира се и гарнитурите та ми легна над 500лв ремонта,заради 8 гумички по 8 лева, ако помня вярно.

p.s.ето картинка
това , обозначеното с 10 са О-пръстените



Не се отваря картинката.
Абе ако като се замисля бренери имат двигателите с предкамерно впръскване и бренера играе роля на вихрова клапа(образно казано)тези бренери се намират на челото на главата до клапаните,където там температурата достига.... стойности
Тези бренери се поставят в завода при нагрята до определена степен глава и в последствие като изстине се свива и по този начин бренерите уплътняват.Като се замисля няма къв да е този опръстен който да издържи на такава температура.
Отговори

Гено снимка Гено 17 октомври 2010 - 23:52

ами явно "тъпите" японци ги сглобяват иначе :icon_razz2:
Между другото ремонта ми го правиха в Пловдив, ако се интересувате, ще пиша на лични, къде.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 18 октомври 2010 - 00:03

 Гено, на 18 Oct 2010, 0:52, каза:

ами явно "тъпите" японци ги сглобяват иначе :icon_razz2:
Между другото ремонта ми го правиха в Пловдив, ако се интересувате, ще пиша на лични, къде.


Карай на "ти", че тва "вие " ме притеснява
А по темата дори и да ми споменеш къде, вече е минало свършено .
Ако го правеха на момента бих отишъл да ги видя тия пичове за кви гумички на бренерите говорят
Мнението беше редактирано от VECTRA 1,7D: 18 октомври 2010 - 00:04
Отговори

Гено снимка Гено 18 октомври 2010 - 00:12

погледни по-горе, там където бях дал линк съм написал адреса, но трябва да си отвориш сам до страницата с главата на блока. Там се виждат въпросните уплътнения.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 18 октомври 2010 - 00:23

o пръстени има само на дюзите
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg