Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем със спирачката

dsr снимка dsr 25 април 2010 - 18:26

Здравейте колеги! Моля да ме извините, ако темата вече е била дискутирана, но не можах да намеря нищо по въпроса. От три години карам Астра H с двигател Z18XER. Тази зима забелязах следния проблем със спирачката: ако колата е престояла на студено повече от два часа, при първо натискане на загасен двигател спирачката е твърда, както след неколкокрано натискане. Преди проблема имах поне три натискания преди да се втвърди. Иначе колата спира съвсем нормално. Ходих в Дженеръс - казаха, че няма проблем, но се притеснявам - спирачка е все пак... Благодаря за мненията.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 25 април 2010 - 18:46

смени си течнмоста и няма да имаш проблеми
Отговори

dsr снимка dsr 25 април 2010 - 19:20

 Николай Коев, на 25 Apr 2010, 19:46, каза:

смени си течнмоста и няма да имаш проблеми


Колата е на три години на 23000 км. Може ли за толкова време течността да се скапе?
Отговори

Гено снимка Гено 25 април 2010 - 20:32

мисля че няма място за притеснение.
Не познавам в подробности устройството на усилвателя на спирачките, т.е. кое задържа вакуума, след загасяне на двигателя, но е факт че след загасянето му, усилвателя действа още няколко натискания.
Съответно колкото повече време минава, действието отслабва, защото вече няма вакуум. Явно при новата кола е задържало по-дълго, а сега вече по-кратко време. Може да погледнеш за някой протрит или напукан маркуч, но ако при запален двигател всичко е наред, смятам, че не трябва да се притесняваш.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 25 април 2010 - 20:40

Колега,
По инструкция спирачната течност DOT4 се сменя всяка календарна година!
Много внимателно обезвъздушаване след смяната!
При натискане на педала на спирачката при работещ двг пружинира ли или си е направо твърд?
Натисни педала няколко пъти преди да стартираш и после запали. Педалът трябва да "омекне". В противен случай имаш проблем със спирачната система!
Не съм запознат с Astra H какъв тип е усилвателят на спирачното усилие. Нека колегите с такава споделят техния опит!
Отговори

SilverKadett снимка SilverKadett 25 април 2010 - 21:18

няма какво да се притесняваш :manta: когато двг е изключен,не работи и спирач.помпа, за това педалът е твърд,важното е като заплиш педала да омекне леко - е не да потъне,но лекичко омеква,поне при моя кадет е така,не съм карал астра Н и не знам със сигурност,но предполагам ,че би трябвало да е така
Мнението беше редактирано от SilverKadett: 25 април 2010 - 21:19
Отговори

dsr снимка dsr 26 април 2010 - 07:56

При запалване педала омеква и колата спира съвсем нормално. Сега като се стопли времето проблема изчезна. Ще покарам оше малко така и пак ще ходя в сервиз. Благодаря на всички!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 26 април 2010 - 08:28

Може и спирачната течност да ти е за смяна, но тя има отношение към проблема ти, точно колкото и течността за чистачки. "Мекият" педал при загасен двигател (за 2-3 натискания) се дължи на способността на еднопосочния клапан на маркуча от сервото до двигатела да задържа състоянието на подналягане в сервото до изравняването му с атмосферното налягане при натискане. Очевидно при теб клапана вече не работи. Ако държиш да имаш няколко натискания при загасен двигател, поинтересувай се при някой от представителите колко струва.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg