Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем Астра Г неиска да завива.

лъки снимка лъки 01 август 2010 - 15:44

Та значи колеги проблема е ,че тази сутрин запалих колата всичко си работи нормално както си беше вчера,но ми светна лампата на акумулатора и не мога да завърта волана,не е ремъка ,защото климатика работи,а и се се вижда като отворих предния капак че ремъка си действа.Та молбата ми е ако някои се е сблъсквал с този проблем да сподели.Благодаря предварително.
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 01 август 2010 - 15:48

Колега генератора ти е аут, щом ти е светнала лампата и нямаш хидравлика проблема е ясен т.е. при Г-то генератора захранва хидравличната ел. помпа, акумuлатора неможе да я зaхрание.
Мнението беше редактирано от BiserRs: 01 август 2010 - 15:49
Отговори

XE-to снимка XE-to 01 август 2010 - 17:10

Колега и при мен се получи същото обаче в движение. Оказа се реле-регулатора. 
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 01 август 2010 - 17:56

И диодна плочка :)
Отговори

лъки снимка лъки 01 август 2010 - 18:11

Здравейте пак,ами въпроса ми е ,някои ако знае къде е въпросното РЕЛЕ и тази диодна плочка да ми каже ,за да ги проверя дали са наред.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 01 август 2010 - 18:14

 лъки, на 01 Aug 2010, 19:11, каза:

Здравейте пак,ами въпроса ми е ,някои ако знае къде е въпросното РЕЛЕ и тази диодна плочка да ми каже ,за да ги проверя дали са наред.



в динамото са
Отговори

лъки снимка лъки 01 август 2010 - 18:19

Мерси колеги значи тази работа си е за сервиз.
Отговори

лъки снимка лъки 06 август 2010 - 14:46

Здравейте колеги,значи динамото(алтернатора)нема никакъв проблем зарежда екстра,къде е причината да не завива автомобила???
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 06 август 2010 - 14:51

Лампата на динамото все още ли си свети?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 06 август 2010 - 15:03

Я погледни електрическата помпичка на хидравликата.При първата генерация астра Г до 2001 година се скапва редовно...
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 06 август 2010 - 15:23

Мда, помпата е електрохидравлична и се разваля, ремъка няма нищо общо с нея.
Няма причина обаче да ти свети лампата на акумолатора... или е развалена помпата или не и стига ток и затова не работи защото и трябва доста.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 06 август 2010 - 15:37

Да ама не ,мисля,че тия хидравлики не се захранват директно от динамото както някой по-горе каза а взима плюс(най вероятно за релето и) от кабелчето за крушката,лампата свети ли нямаш хидравлика,ако на въпросното кабелче се подаде плюс лампата на таблото ще огасне и хидравликата ще тръгне! Ако иска някой колега може да си направи експиримент и да откачи кабелчето да види ефекта! :devil-smiley-019:

P.S. На същия принцип работи и нагревателя на задното стъкло на Омега А! :hahaha:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 06 август 2010 - 15:44
Отговори

лъки снимка лъки 06 август 2010 - 17:28

Здравейте колеги,лампата на акомулатора продължава да свети,но само тя,всички др. светват и огасват както трябва да бъде(нормално).
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 06 август 2010 - 17:31

 лъки, на 06 Aug 2010, 18:28, каза:

Здравейте колеги,лампата на акомулатора продължава да свети,но само тя,всички др. светват и огасват както трябва да бъде(нормално).

Пробва ли да пуснеш една диагностика все пак?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 06 август 2010 - 19:36

 лъки, на 06 Aug 2010, 18:28, каза:

Здравейте колеги,лампата на акомулатора продължава да свети,но само тя,всички др. светват и огасват както трябва да бъде(нормално).


Значи релето на динамото е тръгнало да си отива! Пробвай да дадеш кабелчето за крушката на динамото на плюс за да се успокоиш ,че не е хидравликата! :devil-smiley-019:
Отговори

лъки снимка лъки 06 август 2010 - 21:18

Мерси за бързите реакции колеги,но колата е в сервиз (за диагностика) и немога да пробвам нищо вече,така че като я взема ще сподела какъв и е бил проблема.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 07 август 2010 - 18:40

Тези съвети важат ли за X14XE, че един комшия днес ми се оплака от същия проблем? Оставил я вечерта и сутринта - без хидравлика.
Колата е Astra G 5 door hatch 2000 година, CDX, 100A алтернатор, 55Ah GM акумулатор, Италия. Преди месец и сложи газов инжекцион, но нямам идея каква е марката.
Ходил на две места и са му казали рейка и цена за ремонта с частите между 470 - 550лв.???
ECU-то записва ли някаква грешка, защото след 2 часа престой за диагностика в GA Бургас срещу 40лв., са му казали също рейка? Нищо друго, което силно ме учудва!
Колегата си е файтонджия и ми каза, че му "светвали разни лампички", но не можа да ми каже кои точно, а и аз бързах...

Edit от 08.08: Светвал му чека. Обаче не съм сигурен дали не е от липсата на ламбда-емулатор на газовия инжекцион. Дадох му телефоните на двама, които правят диагностика, за всеки случай...
Замерих с един мултицет акумулатора - 12,7V с разкачена (-) клема, оченцето свети зеленко. При запален двг не съм мерил, че комшията бързаше за някъде.
Хидравличната му помпа е TRW, т.е. от проблемните.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 08 август 2010 - 18:34
Отговори

лъки снимка лъки 26 август 2010 - 12:05

Здравейте,след почти един месец без кола и престояване по 5ет дена в два сервиза от които единия е БГ заключението им е, че колата си е здрава и всичко и е наред,да ама не е ,защото аз я карам и лампата на Алтернатора си светка и си гасне когато си иска и ми изчезва и хидравликата.В БГ сервиза незнам дали въобще са си направили труда да отворът капака да видят има ли там нещо отдолу,но както и да е колата седя там 5ет дена и заключението беше динамото работи и зарежда,но нямаме компа. за диагностика да я закачим.След това в друг сервиз за диагностика както ви споделих по нагоре,след още 5ет дена престой(тези поне ми дадоха техна кола Да ползвам докато стане мойта) ми казват ,че всичко работи и колата си е наред.Взех си я,на път да се прибирам всичко точно и аз щастлив,на един светофар любимата ми лампа пак изгря като светофара(много хубаво червено).От вчера колата е в ОПЕЛ сервиза,тази сутрин ми се обадиха и ми казват че причината е Алтернатора(ту работи ,ту не работи)трябва НОВО.Утре ще ви кажа и цената.Поздрарви.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 26 август 2010 - 13:43

 ОМЕГА, на 06 Aug 2010, 20:36, каза:

Значи релето на динамото е тръгнало да си отива! :61:


И аз така казах ама кой да слуша...... :61:
Отговори

лъки снимка лъки 28 август 2010 - 09:45

Здравейте колеги,взех си колата вчера и сам много щастлив с ново динамо срещу скромната сума от 740евро с гаранция 2ве години и така.Много от вас ще кажат ти си луд ,ами не съм, толкова струва в ОПEL ceрвиза ,чисто ново динамо,работа и ДДСто (за няма и 2ва дена я направиха)това е полyжението,другия път при авария директно там ,вместо да хода по разни дупки където отвън имат табела "сервиз" и да си късам нервите в продължение на един месец.Поздрави на всички.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg