Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Мод на Блаупункт SC202

rusin atanasov снимка rusin atanasov 09 август 2007 - 12:54

Привет на всички :icon_biggrin:
от както си взех астричката все и правя нещо но поне това е вече завършено макар и да ми отне много безсънни нощи. И така исках да имам музика в колата а не ми се даваха много пари за нищо. Щатното радио-касетофонче, с което купих колата си има перфектен според мен тунер, който мога да ползвам. Изкормих само механиката за касетка и на нейно място присадих мр4 плеар за скромната сума от 119лв с място от 1Гб. На пазара има марки авто Сд радиа от рода на НЕО, КРАУН и т.н за около 100 лв но пък за тези пари нямат възможност за видео :devil-smiley-019: .
В началото искам да вметна че извършените промени по електрониката изискват необходимите познания и инструменти както и умелото боравене с тях. Ако не сте сигурни в това което правите по добре не се захващайте!
На оригиналното касетофонче съм махнал тонкорекцийте, те заедно със среднният извод от потенциометъра за усилването са някаква тонкомпенсация, която смятам за излишна, а й не ми върши работа. МР4 си дава много добър звук все пак е производство на Филипс е не е от евтините модели за по 60-70лв. Махнал съм механиката за касетката и съм разпойл кабелчетата за двете копченца, който съм заменил с едно общо ключе за да имитирам наличието на касетка в гнездото и за да подам по този начин сигнал на комутатора за да превключи входа си. На него подавам сигнал от мр4 плеара. Този комутатор е ИС МС 14052 и сигнала от плеара подавам на изводи 5 и 14 а маса вземам пройзволно от платката. Не подавам сигнал на главата на касетофончето или пък в мястото където е тя защото след това има предусилвател с честотни корекций за този тип възпроизвеждаща глава - а те са ненужни в случая защото сигнала от плеара е с достатъчно високо ниво /почти колкото това на тунера/ и прозрачност. Копчето с което превключвам от тунер на плеар съм го извел на мястото на потенциометъра за ниски и високи който просто съм разпоил от мастото му . Ето резултата

Публикувано изображение



Отпред плера се държи на стойка за GSM купена от магазин за 1 лв струваща 1,50 прихваната с по-дълги шпилки към изрязана планка от боядисан в черно плексиглас на мястото на механиката за касетка.

Публикувано изображение


плеара свален от мястото му

Публикувано изображение



тук слушам музика
Публикувано изображение


а тук гледам клипове когато чакам на светофара :newsm05_41:

Публикувано изображение

Схема на блаупункта има тук http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/396...l%20SC202C.html
а даташита на комутатора е тук http://www.datasheetcatalog.com/datasheets...MC14051BD.shtml


С уважение
Русин Атанасов
Отговори

peterddd снимка peterddd 09 август 2007 - 14:52

колега,
имам същото радио.
имам 2 въпроса:
1. има ли функция да намира автоматично друга честота на същата станция? (AF)
2. как точно се закрепва в гнездото, че на мен все ми излиза от едната страна и стои накриво?
поздрави и браво за творчеството.
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 09 август 2007 - 20:32

 peterddd, на Aug 9 2007, 03:52 PM, каза:

колега,
имам същото радио.
имам 2 въпроса:
1. има ли функция да намира автоматично друга честота на същата станция? (AF)
2. как точно се закрепва в гнездото, че на мен все ми излиза от едната страна и стои накриво?
поздрави и браво за творчеството.


Здрасти,
1.за AF мисля че няма такава функция.
2. не разбирам кое гнездо :devil-smiley-019:

С уважение
Русин Атанасов
Отговори

peterddd снимка peterddd 10 август 2007 - 09:32

имам предвид дупката в която е поставен. не съм го вадил и не знам как е закрепен, но се измъква малко от едната страна и стои накриво. т.е. отляво, където е бутона за усилване е по-навън, отколкото отдясно. там си е подравнено с таблото.
сега разбира ли се? с две думи как се закрепва на мястото му?
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 10 август 2007 - 10:49

 peterddd, на Aug 10 2007, 10:32 AM, каза:

имам предвид дупката в която е поставен. не съм го вадил и не знам как е закрепен, но се измъква малко от едната страна и стои накриво. т.е. отляво, където е бутона за усилване е по-навън, отколкото отдясно. там си е подравнено с таблото.
сега разбира ли се? с две думи как се закрепва на мястото му?




Аха стоплих :devil-smiley-019: има 4 дупки по краищата на панела. Там пъхаш тел за да освободиш зъбчетата който държат шасито на касетофона за гнездото и си нагласяш както искаш.
С уважение
Русин Атанасов
Отговори

peterddd снимка peterddd 10 август 2007 - 13:55

жив да си!
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 11 август 2007 - 08:09

Браво, готина идея и реализация :devil-smiley-019:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg