Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Новия закон - не може да си ремонтираш сам

Коцето снимка Коцето 23 септември 2019 - 12:27

Мани! а други даже тръгнаха да забраняват газовите уредби.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 септември 2019 - 12:39

Не е вярно, казах че ако искаш , ще си купиш предвидена за такова гориво, а не бай-всеки да слага каквото намери, защото това най-често води до лоши последици.
Не четете добре. И другото, което казах "Или да има промяна, която се контролира, или ако няма да се контролира, да бъде забранена (промяната), не газовите уредби.

А и наистина ако се замислиш, защо само една модификация има със заводски уредби? Защо на всичките двигатели няма по една газова уредба ? Повярвай ми, най-сигурната уредба, е тая сложена в завода.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 септември 2019 - 12:42
Отговори

sathv снимка sathv 23 септември 2019 - 13:10

P.V=R.T. -Уравнение на Клайперон-Менделеев.

От там следват законите на Пол Мариот и Гей Люсак. При R константа може да смятате... Това за метана.

Иначе здрава бутилка за пропан бутан минала периодичен истински технически преглед никога не може да гръмне. При повишаване на налягането над допустимото и при неизправен клапан, бутилката просто се пуква и газът изтича в атмосферата. Това е конструктивно предвидено. Новите бойлери са на същия принцип и не се взривяват като преди. Отделно бутилката при преглед се тества с вода при налягане над 20 бара. Такова налягане помпата на газовата колонка никога не може да вдигне. Тя работи около 6-8 бара максимум до 12. Проблема е при неизправни съединения. От там изтича газ който се натрупва на дъното на багажника и при наличието на искра наистина се получава взрив. При експлоатация бутилката е подложена на коризия и отвън и вътре и ако не е периодично изпитвана или е експлоатирана над предвидения от завода срок, поведението и при повичено налягане вече е непредсказуемо.
Имайте предвид, че дали в бутилката има 100 грама течна газ или е пълна до 99% налягане вътре е едно и също и не зависи от това с какво налягане се пълни бутилката от колонката.
За бутилките на метан дали се пукат конструктивно при повишено налягане или се пръскат не съм запознат. Който знае нека каже. Но нека каже проверена информация а не някаква видяна по форумите щото там основно е фейк.
Мнението беше редактирано от sathv: 23 септември 2019 - 13:31
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 септември 2019 - 13:14

 IvailoM, на 23 септември 2019 - 11:55, каза:

Излязохте от конкретиката на темата, а някои се поувлякоха и с обиди :modownz:

Призовавам злия модератор да разчисти темата! :moderator:
Отговори

Коцето снимка Коцето 23 септември 2019 - 18:13

 Д-и-м-о-в, на 23 септември 2019 - 12:39, каза:

Повярвай ми, най-сигурната уредба, е тая сложена в завода.

Пълни глупости! даже на търкалета. Ти виждал ли си "заводска" газова, сигурно е марка Опел а? Чувал ли си за марки като Ловато, БРЦ, Ланди ренцо, Виале и ред други "гаражчета" произвеждащи газови уредби само за българския пазар? та да може бедния Ганю да кара по-евтино щото не може да си купи дизел. И сигурно всички производители на газови уредби работят само за автомобилните концерни!
Това че няма контрол е проблема в БГ, безкомпромисен контрол, такъв че утре като закараш твоя дръгел на преглед да бъде спрян от движение за превишаване на Еко норми, същото е за всеки махнал ДПФ филтър или катализатор. Там е проблема, ръийш? Газовата уредба не се използва за първи път в БГ и не се ползва само в БГ, хората така са я измислили че е безопасна колкото и нормалната стандартна горивна система. Ако е монтирана по правилата (те са еднакви както за завода на Опел така и за всички сервизи занимаващи се с монтаж на газови уредби), ако е контролирана по правилата проблема е точно никакъв.
Мнението беше редактирано от Коцето: 23 септември 2019 - 18:34
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 септември 2019 - 18:39

Виждал съм на Волво поставена заводски.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 септември 2019 - 18:47

Човек, казах СЛОЖЕНА, не произведена. Знам много добре какви са марките газови уредби. И знам как се слагат и аз. Но НЕ Е ПРАВИЛНО да ги слагам аз или който и да е извън завода, защото двигателят НЕ Е направен за нея!!!

Това е , и дали си съгласен или не, не зависи от мен, аз казвам как са нещата.

И това че някой махнал ДПФ/катализатор е едно, а че друг е променил цяла горивна система е друга категория дори. Не искам да спорим, знам че и ти ги знаеш тези неща, но не знам защо не ме разбираш.

Има разлика дали ти ще сложиш на 1.6 101 коня газова или 1.6 излязъл от завода с монтирана уредба. Двата двигателя първо ще издържат различен период от време и второ, заводската ще гори по-малко от всяка сложена после. Имам наблюдение върху метанова уредба както знаеш и ти гарантирам това. Най-малкото защото тя си пали и върви на метан като първо гориво. Бензинът е вторично гориво и може да не се ползва изобщо..
Най-малкото трябва да се правиш на голям "софтуерист" за да лъжеш компютър, а заводската е тествана и има по-голяма оптимизация, защото тя си работи директно със същия компютър и е направено така, както трябва.
Ще спорим ли сега за това ? Аз не искам, защото казах вече че съм сигурен че тия неща ги знаеш.

Аз говоря как трябва да са нещата принципно, а не че бай-Ганьо български какво гледал да направи и как да ебе дявола.. Ясни са нещата в България, аз лично не говоря за това. Съвсем просто се опитах да го кажа "Искаш газ, купуваш кола на газ" Не е да няма, има от всички марки и повечето модели си излизат с такава опция (дали LPG или природен газ, въпрос на избор). И то от край време, щом Астра Г го има още... какво да говорим за следващите модели .
Само че не знам дали знаеш газовата му на въпросния човек си има цяла отделна сервизна книжка и се разглежда и заверява като все едно е отделна кола за проверка. Отново казвам, не става дума за България а как е направено и какво трябва да е.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 септември 2019 - 19:00
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 септември 2019 - 20:11

 sathv, на 23 септември 2019 - 13:10, каза:

За бутилките на метан дали се пукат конструктивно при повишено налягане или се пръскат не съм запознат. Който знае нека каже. Но нека каже проверена информация а не някаква видяна по форумите щото там основно е фейк.

И аз не зная дали се пукат или се пръскат.Това което зная със сигурност е, че бутилките за метан са безшевни и нямат предпазен клапан като сондите на бутилките за пропан-бутан!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 септември 2019 - 20:17

 Д-и-м-о-в, на 23 септември 2019 - 18:47, каза:

Човек, казах СЛОЖЕНА, не произведена. Знам много добре какви са марките газови уредби. И знам как се слагат и аз. Но НЕ Е ПРАВИЛНО да ги слагам аз или който и да е извън завода, защото двигателят НЕ Е направен за нея!!!

Срещал съм в интернет VW Caddy със метанова урдба излязла заедно с колата от фабриката, да гръмне бутилката при зареждане!Който не го мързи може да порови в нета за повече инфо!
И това се случва в Германия!
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 23 септември 2019 - 20:18
Отговори

kalin09 снимка kalin09 23 септември 2019 - 22:04

 ivan_pop, на 23 септември 2019 - 20:11, каза:

И аз не зная дали се пукат или се пръскат.Това което зная със сигурност е, че бутилките за метан са безшевни и нямат предпазен клапан като сондите на бутилките за пропан-бутан!

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 02 февруари 2024 - 21:14
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 септември 2019 - 22:26

Прочетох в Телеграф от 18.09.2019г. "За девет месеца в страната 358 коли на газ лумнали в движение".
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 септември 2019 - 00:00

 k opel e, на 23 септември 2019 - 22:26, каза:

Прочетох в Телеграф от 18.09.2019г. "За девет месеца в страната 358 коли на газ лумнали в движение".


Ето къде и какво е проблема:
https://www.monitor....%B4%D0%B1%D0%B0

За това говорим, всичко се знае, но нищо не се прави. Затова другата година може да станат 558 за 9 месеца, не 358. И това се опитах да кажа че махането на катализатор е несъпоставимо и няма такава тежест.
Отговори

talatinov снимка talatinov 24 септември 2019 - 05:42

Вие ако си мислите че на преглед някой проверява нещо по агу сте в много голяма грешка! На преглед единствено се проверяват спирачките. Всичко друго е само да ти вземат парите. А за тези който казват да се купува само кола с заводски монтирана уредба ,бих го попитал дали знаят колко коли идват с допълнително монтирани уредби от Италия?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 септември 2019 - 07:13

 k opel e, на 23 септември 2019 - 22:26, каза:

Прочетох в Телеграф от 18.09.2019г. "За девет месеца в страната 358 коли на газ лумнали в движение".

А в Телеграф какво пише за същия период, колко коли на дизел и бензин са лумнали?

 Д-и-м-о-в, на 24 септември 2019 - 00:00, каза:

Ето къде и какво е проблема:
https://www.monitor....%B4%D0%B1%D0%B0

За това говорим, всичко се знае, но нищо не се прави. Затова другата година може да станат 558 за 9 месеца, не 358. И това се опитах да кажа че махането на катализатор е несъпоставимо и няма такава тежест.

Махането на катализатора е съпоставимо защото показва същата безотговорност!
Всеки трябва да е отговорен към себе си и околните, а не да чакаме някой да ни наложи нещо насила!
Аз откакто се помня карам на газ и не съм имал проблеми застрашаващи някого!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 септември 2019 - 07:31

Пичове, малката ми астра е с обикновена газ от 10 години и 150 000 км. без да е излязла от завода с нея :smile3560: Катализатора си е на място и си работи без драми.

На прегледа я гледаха, има си паспорт и всичко. Казаха, че тая година бутилката ставала на 10 години, другата година за прегледа трябвало да се смени. Също казаха, че нищо и няма защото е вътре. Имам един приятел с фронтера, дето бутилката му е отвън и вика, че неговата е толкова изгнила, че сигурно ако натисне по-силно с пръст ще му влезе пръста вътре :smile3560: Де да знам дали е толкова важно да се сменят на 10 години, но явно си има изискване.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 24 септември 2019 - 08:35

Мите ако той не я махне/смени ше махне и купето накрая!!!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 24 септември 2019 - 08:55

Я кажете кой е присъствал на хидравлична проба на бутилката на неговата кола.
Отговори

Silencer снимка Silencer 24 септември 2019 - 09:46

 Стаевски, на 24 септември 2019 - 08:55, каза:

Я кажете кой е присъствал на хидравлична проба на бутилката на неговата кола.

Не съм виждал такова нещо, единствено съм бил свидетел да ти направят оглед на бутилка, тръби и редуктор. След това погледнаха и документите и не и измервания.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 септември 2019 - 10:24

 Стаевски, на 24 септември 2019 - 08:55, каза:

Я кажете кой е присъствал на хидравлична проба на бутилката на неговата кола.


Същия човек, който сега работи на мястото където описах по-горе че с влизането в завода ги е посрещнал ужасен гръм(взрив), ми обяснява и за "водната проба". Казват му водна проба.
И аз знам кой е присъствал - този, който е пожелал да му се направи такова нещо на бутилката(бутилките). Смятам че са много малко тия хора, но ги има и това са хора, които са наясно с опасностите.

Ето, и други хора сами си казват. На единия уж гледат, на другия ръждясала и не му пука. Но така или иначе , вътре или вън, някой беше описал най-важното - умора на материала. След толкова пъти пълнене (тоест свиване и разширяване), материалът се уморява.

И трябва да запомним едно: Там, където има запалителни вещества - е опасно. Но там, където има запалителни вещества и налягане - е още по-опасно. Затова гледайте и бъдете сериозни най-вече към себе си и близките си(все пак и тях возите). Това важи за всеки от нас, без изключение и без оглед на това каква кола караш и на какво гориво си!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 26 септември 2019 - 12:36

Дуньо/Муньо пак са развихри.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg