Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Opel Antara кой двигател 2.4i vs 3.2i

Динко Шаханов снимка Динко Шаханов 07 март 2018 - 00:09

Здравейте предстой ми купуване на Опел Антара преди фейслифта и се двоумя между двата двигателя 2.4и или 3.2и защото си търся автомобил на бензин който ще карам на газ. Искам да попитам някой запознат да сподели мнение кой от двата двигателя е по добре и голяма ли ще е разликата в разхода на гориво между двата ? Също така ако може да ми споделите мнение за въпросния Антара че информацията в нета е доста оскъдна , надежден ли е имат ли серийни дефекти и какво трябва да гледам като го купувам. Евентуално някой да сподели и разход на гориво градско и извънградско ще е супер. Благодаря ви предварително.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 07 март 2018 - 06:24

Антарата си е Шевролет Каптива, може би малко по лъсната. Кумеца ми имаше 2.4 - изкара я нова от магазина, никакви проблеми за 10 години, направи я на газ още първата година. Но това нещо просто не върви. И
Отговори

Динко Шаханов снимка Динко Шаханов 10 март 2018 - 18:06

A като разход на газ градско и извън градско колко му е давала имаш ли някаква представа . Благодаря предварително
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 10 март 2018 - 18:27

Градско почти не я караше, извънградско 12-15газ
Отговори

Sidkata снимка Sidkata 25 септември 2019 - 10:54

Здравейте Динко Шаханов Въпреки че темата е доста стара.
Въпросът ми е купихте ли си Антара може ли да дадете мнение тъй като и аз си купих но не намирам нищо в нета.
Интересуваме поставянето на газ по конкретно. :love_opel:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 септември 2019 - 11:42

Всичките бензинови Антари си се газифицират безпроблемно- не са с директно впръскване под високо налягане направо в цилиндрите. Ако си от София тичаш при Мишо Газ Сервиз и си готов. Има тема с контакти в платения раздел.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 септември 2019 - 11:43
Отговори

Sidkata снимка Sidkata 30 октомври 2019 - 07:54

Здравейте
някой да знае какъв цвят и каква марка е маслото за хидравликата дето се слага в казанчето за Опел Антара 3.2 ???? Благодаря
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 октомври 2019 - 08:00

Виж с каква помпа ти е антарата. Ако е механична си за червеното масло. Ако е електрохидравлична си за другото, май беше зелено.
Отговори

Sidkata снимка Sidkata 30 октомври 2019 - 08:39

Добре благодаря за бързият отговор ...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 октомври 2019 - 09:09

И не робувай на марки. Гледай само да е по спецификация за твоя тип помпа.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 октомври 2019 - 11:58

Ако си с електро-хидралика, маслото е FEBI 06161. Да, зелено е.
Аз съм с такава хидравлика, сменял съм го - няма нещо нередно досега.

Но смятам че си с изцяло механична, защото така го дават, затова ще ти трябва ATF масло
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 октомври 2019 - 12:07
Отговори

Sidkata снимка Sidkata 30 октомври 2019 - 13:10

 Д-и-м-о-в, на 30 октомври 2019 - 11:58, каза:

Ако си с електро-хидралика, маслото е FEBI 06161. Да, зелено е.
Аз съм с такава хидравлика, сменял съм го - няма нещо нередно досега.

Но смятам че си с изцяло механична, защото така го дават, затова ще ти трябва ATF масло


Здравей по какво да разбера с каква хидравлика съм?
Отделно да прав сте и аз проверих и в магазина за части ми казаха че го дават червено, да но уви в колата ми е зелено ???
Заради това ме е страх да доливам червено иначе съм взел АТФ за трансмисия и хидравлика.
За тоя мотор 3.2 БЕНЗИН хем няма информация хем е правен само за Европа и е спрян от производство и в магазините за авточасти не знаят какво да ми дадът а аз искам всичко по спецификация да взимам но като няма информация .................. е тъпня.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 октомври 2019 - 13:12

Ако помпата се върти от пистовия ремък е механична- червено, хидравлично масло за автоматични трансмисии. Ако е другата е ясно.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 октомври 2019 - 16:12

Има информация. Когато дам на Антара 3.2, излиза механична хидравлика на волана. Резервните ти части са също по номер излиза механична помпа. Така че ако някой е налял зелено масло при теб, е ясно че е нямал идея какво да прави. А и затова най-вероятно ни питаш за маслото, защото може да имаш проблем нещо с волана ? Твърд или друго ? Ако не, то сменяй с каквото трябва.

Горе са ти обяснили как може да я познаеш:
Ако видиш ей такъв детайл на пистовия ремък закачен да се върти, значи грешно масло са сложили:
https://www.autodoc....06/22941-3-2-v6

Тук няма специална спецификация. Маслото е 99% същото каквото слагат в автоматичните скоростни кутии, затова ти казвам че може и ATF масло (ATF=Automatic Transmission Fluid). Някой твърдят че имали разлика в състава, защото на тубите пише "Power Steering Fluid", но аз не мисля че е така.
Eдно е сигурно, за теб НЕ трябва да е зелено.

Друго, по което да познаеш, е че електро-хидравликата самият мотор си е и резервоар за маслото, обикновено така ги правят. А механичните имат отделено някъде около двигателя резервоарче с капачка.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 октомври 2019 - 16:36
Отговори

Sidkata снимка Sidkata 31 октомври 2019 - 11:25

 Д-и-м-о-в, на 30 октомври 2019 - 16:12, каза:

Има информация. Когато дам на Антара 3.2, излиза механична хидравлика на волана. Резервните ти части са също по номер излиза механична помпа. Така че ако някой е налял зелено масло при теб, е ясно че е нямал идея какво да прави. А и затова най-вероятно ни питаш за маслото, защото може да имаш проблем нещо с волана ? Твърд или друго ? Ако не, то сменяй с каквото трябва.

Горе са ти обяснили как може да я познаеш:
Ако видиш ей такъв детайл на пистовия ремък закачен да се върти, значи грешно масло са сложили:
https://www.autodoc....06/22941-3-2-v6

Тук няма специална спецификация. Маслото е 99% същото каквото слагат в автоматичните скоростни кутии, затова ти казвам че може и ATF масло (ATF=Automatic Transmission Fluid). Някой твърдят че имали разлика в състава, защото на тубите пише "Power Steering Fluid", но аз не мисля че е така.
Eдно е сигурно, за теб НЕ трябва да е зелено.

Друго, по което да познаеш, е че електро-хидравликата самият мотор си е и резервоар за маслото, обикновено така ги правят. А механичните имат отделено някъде около двигателя резервоарче с капачка.


Здравейте много ви благодаря за изчерпателният отговор. При маневра наляво и надясно чувам шум като от помпа явно защото нивото на хидравличното масло е под минимум. Източвам това и слагам червено. Хубав ден
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 октомври 2019 - 14:15

Източваш, наливаш мхл32 например, щото е евтино, караш един ден, източваш го и после си наливаш каквото трябва.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 октомври 2019 - 14:16
Отговори

Sidkata снимка Sidkata 02 декември 2019 - 14:51

Здравейте използвам темата за да не правя нова.
Колата е Опел Антара 3.2 бензин сложих газ и мисля че от тогава започнаха проблеми.

Казаха ми или катализатор или дебитомер светят чек и лампите за тракшън контрол и спускане по наклон.

Колата губи мощост понякога свети ключ с кола оранжева лампа давам газ и колата не върви.

Излиза ми грешка P0101 Дали ако махна буксата на дебитомера и карам така ще се оправи и може ли да се кара?

Посъветваха ме да карам само на бензин изминах 300 километра и нищо не свети но на газ свети.

Направих диагностика за настройката на газта казаха че няма проблеми бедна смес богата смес не излизат такива грешки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg