Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Въпрос C18NZ дросел

gecatax снимка gecatax 24 март 2018 - 15:59

Здравейте колеги,
искам да попитам дали на C18NZ трябва да се запуши отвора на дросела за празен ход както при C14NZ ако плочката е с 3 дупки, а не със 2. Ето кой отвор имам предвид:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Поздрави!
Отговори

npace снимка npace 30 март 2018 - 09:56

 gecatax, на 24 март 2018 - 15:59, каза:

Здравейте колеги,
искам да попитам дали на C18NZ трябва да се запуши отвора на дросела за празен ход както при C14NZ ако плочката е с 3 дупки, а не със 2. Ето кой отвор имам предвид:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Поздрави!


Горния отвор не е ли dead end?Иначе плочката е точно тази, мажеш я със силикон и я слагаш.Няма проблем.Съобразяваш се с посоката и и не затапваш нищо.
Отговори

gecatax снимка gecatax 30 март 2018 - 17:38

Не, идеята е :
от корпуса в който е дюзата в ляво и дясно има отвори.Левия по принцип отива към стъпковото.Сега със плочката м/у дросела и корпуса на дюзата този отвор си го има, защото плочката е разпробита там цялата и колата няма оправяне на оборотите.Гасне при освобождаване от скорост и т.н. при изолирана кутия на филтъра.При мен на C14NZ плочката е същата и там този отвор на плочката е затапен със част от макетно ножче залепено със силикон при монтажа и оборотите и всичко си е окей.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 31 март 2018 - 15:17

Там където е червената точка,дупчиш отвор 8 мм.,в посоката указана със стрелка.А правоъгълния отвор отгоре за който питаш,запушваш изцяло.
Публикувано изображение
Отговори

gecatax снимка gecatax 01 април 2018 - 15:01

 ivan_pop, на 31 март 2018 - 15:17, каза:

Там където е червената точка,дупчиш отвор 8 мм.,в посоката указана със стрелка.А правоъгълния отвор отгоре за който питаш,запушваш изцяло.
Публикувано изображение

Мерси ще пробвам другата седмица, пречи ли му че ще е малко диагонално защото няма как да вкарам иначе какъвто и да е инструмент?
Поздрави!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 01 април 2018 - 17:01

Не му пречи че ще е диагонално.Въпроса е стъпковия мотор да "смуче" гориво-въздушна смес когато е на газ колата,а не само въздух както е сега!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg