Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra B x16szr

apostol снимка apostol 15 октомври 2011 - 13:12

Здравейте колеги от скоро имам колата взех я австрийски внос и веднага и сложих газова ловато а мотора е 1.6 моно.
та значи градско колата харчи 13 13.5 на газ
това не е нормално един приятел я има същаща и му харчи 9 10 градско
направих на колата обслужване-масло,филтри,свещи и кабели.
от какво може да се получава този висок разход
ако някои има идеи да казва
и мн се извинявам ако темата ми не е за тук.
новак съм и не разбирам
Отговори

hasi Manevrata снимка hasi Manevrata 16 октомври 2011 - 10:15

Колега и аз съм със същия проблем.Градско 12-13 извънградско 10 и я карам съвсем нормално без да я настъпвам,и незнам от къде идва проблема.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 октомври 2011 - 10:52

Нормално е, Апостоле. Т.н. градски разход е много относителен- зависи в кой град се кара, на какви разстояния, задръствания, натискане на педала на газта и т.н. А и този 75 коньов двигател е слаб за купето на Вектра Б, така че се насилва повече и затова гори повече.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 16 октомври 2011 - 11:01

Зависи и уребвата каква марка е и смесителя какъв е. С брц ако неса ти добри майсторите винаги харчи много , защото трудно се настрайва. Ако си сложил турска имитация на ловато от рода на платинка,атикер и подобни какво очакваш. Ловато си се настройва най-лесно но и то със кофти смесител няма как да ти даде приличен разход независимо кой ти го настройва. Така че негледайте колата и мотора и да се чудите защо гори толкова ами погледнете вида на уредбата и смесителя. Плочки има за опел моно поне 15 вида ,има и смесители тип чаша. Важно е сечението на въздушния поток който е в средата на смесителя.
Мнението беше редактирано от aan_astra: 16 октомври 2011 - 11:03
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 16 октомври 2011 - 21:17

това не е нормален разход, ако е малък мотора за купето що на бензин гори 6-7 на сто а ???
над 8/100 извън града е голям разход, в града кола не се ззасича по принцип, има много фактори които влияят на разхода все пак разходи над 14-15 в града също са доста големи...
само за сведение моята астра тези с около 200-300кг по-малко от вектра Б което ще рече че с полезен товар е даже по-тежка а ми се е случвало да гори и под 7/100 натоварена, но за жалост тези времена бяха отдавна сега няма и хубава газ вече, празни ми е слизала почти до 6 извън града, сега ако падне под 7,5 се кефя...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 16 октомври 2011 - 21:18
Отговори

apostol снимка apostol 18 октомври 2011 - 07:27

 zdravkop, на 16 октомври 2011 - 10:52, каза:

Нормално е, Апостоле. Т.н. градски разход е много относителен- зависи в кой град се кара, на какви разстояния, задръствания, натискане на педала на газта и т.н. А и този 75 коньов двигател е слаб за купето на Вектра Б, така че се насилва повече и затова гори повече.



не я карам в задръствания в гр. лом я карам и си се воза постянно имам впредвид че мотора е постоянно топъл не е студен за да харчи толкова мн

 aan_astra, на 16 октомври 2011 - 11:01, каза:

Зависи и уребвата каква марка е и смесителя какъв е. С брц ако неса ти добри майсторите винаги харчи много , защото трудно се настрайва. Ако си сложил турска имитация на ловато от рода на платинка,атикер и подобни какво очакваш. Ловато си се настройва най-лесно но и то със кофти смесител няма как да ти даде приличен разход независимо кой ти го настройва. Така че негледайте колата и мотора и да се чудите защо гори толкова ами погледнете вида на уредбата и смесителя. Плочки има за опел моно поне 15 вида ,има и смесители тип чаша. Важно е сечението на въздушния поток който е в средата на смесителя.


газовата е ловато в монтана ми я монтираха 480лв.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 18 октомври 2011 - 10:01

 apostol, на 18 октомври 2011 - 07:27, каза:

не я карам в задръствания в гр. лом я карам и си се воза постянно имам впредвид че мотора е постоянно топъл не е студен за да харчи толкова мн

Че къде може човек да се вози в Лом? Там е тръгни /спри зарад дупките или спрелите на платното коли (ебаси бордюрите са на главната улица откъм Видин-30 санта високи и има 2 реда коли на платното и без изчакване 2 коли не могат да се разминат),а има и баири. Опъни я до Монтана и засечи разхода.Но карай културно до 120 и почни да засичаш след като качиш баира на Младеново :-)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 октомври 2011 - 14:41

 Shmortz, на 16 октомври 2011 - 21:17, каза:

това не е нормален разход, ако е малък мотора за купето що на бензин гори 6-7 на сто а ???

Когато видиш Вектра Б 75 коня да ти гори на бензин 6-7 в града ще дойдеш да ми се обадиш...
Отговори

apostol снимка apostol 19 октомври 2011 - 23:30

колеги днеска бях с колата до софия разхода който ми дава е 9 при нормално каране 100 120
мисля че е много и че трябва да е поне 7.5 8

а и също да ви питам един маистор ми каза че разпределителния вал ми е за смяна понеже ми чука малко на повдигачите
човека е отворил капака и ми е показал че вала било се е надраскал не е гладак

възможно ли е да ми харчи толкова мн от това
Отговори

miti1 снимка miti1 20 октомври 2011 - 07:18

Това на газ или на бензин?
Отговори

apostol снимка apostol 20 октомври 2011 - 08:51

 miti1, на 20 октомври 2011 - 07:18, каза:

Това на газ или на бензин?

`

на газ
Отговори

miti1 снимка miti1 20 октомври 2011 - 09:17

Ами колега аз моята сега я взех точно с тая цел да я газифицирам,още нямам газ,но разхода ми на бензин е около 7 и малко отгоре.Разхода ти горе -долу е добре - съдя по това че преди време имах друга кола моноинжекция на газ и разхода бе около тази стойност, ама двигатела бе 1.8 кубика.Може би при скорост до 100 ще падне още.Ако не си ходил след монтажа на АГУ да го регулират - непременно иди.Ама да ти падне под 8 на газ неочаквай. :icon_wink2:
Между другото с какво масло я каращ ,че аз и маслото още не съм си сменил?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 20 октомври 2011 - 09:57

 apostol, на 15 октомври 2011 - 13:12, каза:

Здравейте колеги от скоро имам колата взех я австрийски внос и веднага и сложих газова ловато а мотора е 1.6 моно.
та значи градско колата харчи 13 13.5 на газ
това не е нормално един приятел я има същаща и му харчи 9 10 градско

На този приятел разхода на бензин ли е или на газ,как ли може да му гори 9-10 при условие че по каталог я дават 10.4 л/100 км на бензин! :mhihi:
Колата ти гори абсолютно нормално,наистина двигателя е слаб за това купе а и с изгубените още няколко кончета при монтажа на газвата положението не става по добро..... по-принцип с обикновена газова разхода на газ е с между 2 до 3 литра нагоре в града. Зa извън града разхода пак е нормален мотора е слаб и предполагам е с къса кутия,типичен градски автомобил не е направен за пътуване с 100-120км/ч!
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 20 октомври 2011 - 09:59
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 20 октомври 2011 - 13:49

И според мене разхода му е добър и ако го свали ще окуци хептен колата.Колкото до двигателя -зависи какво се има предвид под слаб -ако е за светофарни гонки и за 400 метра-слаб е. Ако е за едно спокойно каране изобщо не е слаб, въртящия момент идва рано, евтин е откъм части и непретенциозен към газ.За 110-120 трябват най-много 30 коня.И не съм много на мнение,че вектра б е точно градска кола. А вала и то с кутията струва втора ръка 30-50 лв така,че сменявай ако е надран -за един екотек само термостата е 90 лв:-)
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 20 октомври 2011 - 15:57

Каквото и да си говорим 9 извънградско си е доста висок разход на ГАС. Моята кола е астра ф с мотор малко събери чарк долната част обурудван блок х16сзр от астра Г главата си е стандартната ц16нз и останалото си е всичко от ц16нз. Та тази колица харчи на Гас 9-10 градско във ВАРНА . Извън гарада разхода според зависи от това колко я гониш варира от 6.7гас икономично до 9 ако я карам със 160км.Има и още нещо моята кола е със дългата ф-23-ка кутия която разтоварва мотора на извънградско и на 120км съм на 2900 до 3000 оборота . Вектрите доколкото знам вектра б са с къса кутия и там нищо чудно при тази скорост да си 3500 оборота и ти вдига разхода.
Отговори

apostol снимка apostol 20 октомври 2011 - 23:32

 miti1, на 20 октомври 2011 - 09:17, каза:

Ами колега аз моята сега я взех точно с тая цел да я газифицирам,още нямам газ,но разхода ми на бензин е около 7 и малко отгоре.Разхода ти горе -долу е добре - съдя по това че преди време имах друга кола моноинжекция на газ и разхода бе около тази стойност, ама двигатела бе 1.8 кубика.Може би при скорост до 100 ще падне още.Ако не си ходил след монтажа на АГУ да го регулират - непременно иди.Ама да ти падне под 8 на газ неочаквай. :icon_wink2:
Между другото с какво масло я каращ ,че аз и маслото още не съм си сменил?


колега аз и на предишната си вектра А исползвах масло гм 10 в 40 и на тази също и сложих такова
Мнението беше редактирано от apostol: 20 октомври 2011 - 23:34
Отговори

apostol снимка apostol 20 октомври 2011 - 23:42

 borochvoro, на 20 октомври 2011 - 13:49, каза:

И според мене разхода му е добър и ако го свали ще окуци хептен колата.Колкото до двигателя -зависи какво се има предвид под слаб -ако е за светофарни гонки и за 400 метра-слаб е. Ако е за едно спокойно каране изобщо не е слаб, въртящия момент идва рано, евтин е откъм части и непретенциозен към газ.За 110-120 трябват най-много 30 коня.И не съм много на мнение,че вектра б е точно градска кола. А вала и то с кутията струва втора ръка 30-50 лв така,че сменявай ако е надран -за един екотек само термостата е 90 лв:-)


а относно този вал майстора твърди че може да го смени без да сваля главата
възможно ли е това нещо или ме баламосва
и също така ако не го сменя има ли опасност да стане нещо по страшно
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 20 октомври 2011 - 23:46

 apostol, на 20 октомври 2011 - 23:42, каза:

а относно този вал майстора твърди че може да го смени без да сваля главата
възможно ли е това нещо или ме баламосва
и също така ако не го сменя има ли опасност да стане нещо по страшно

може да се смени без да се вади главата. Опасно какво може да стане зависи от хлабината образуваща се между износения вал и кобилицата.Може да счупи кобилица и това ще доведе до загуба на този цилиндър и до там няма да потроши мотора.
Отговори

apostol снимка apostol 21 октомври 2011 - 10:18

добре колеги бладаря на всички за отговорите
Отговори

hasi Manevrata снимка hasi Manevrata 23 октомври 2011 - 20:49

 aan_astra, на 20 октомври 2011 - 15:57, каза:

Каквото и да си говорим 9 извънградско си е доста висок разход на ГАС. Моята кола е астра ф с мотор малко събери чарк долната част обурудван блок х16сзр от астра Г главата си е стандартната ц16нз и останалото си е всичко от ц16нз. Та тази колица харчи на Гас 9-10 градско във ВАРНА . Извън гарада разхода според зависи от това колко я гониш варира от 6.7гас икономично до 9 ако я карам със 160км.Има и още нещо моята кола е със дългата ф-23-ка кутия която разтоварва мотора на извънградско и на 120км съм на 2900 до 3000 оборота . Вектрите доколкото знам вектра б са с къса кутия и там нищо чудно при тази скорост да си 3500 оборота и ти вдига разхода.


Колега, и моята кола е събери чарк:блока е C16NZ а главата е оригиналната X16SZ, и ми гори 10 извънградско при нормално каране, и около 13-14 в градско (Варна) без да я настъпвам.Струва ми се че опелите с делко имат по-добра центровка и затова на газ горят много по-малко от блок бобиновите опели.Отгоре на това колата ми като загрее губи доста мощност и не върви,и незнам от къде идва проблема!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg