Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Чип на DTI - какъв е ефекта?

hudson снимка hudson 13 май 2014 - 17:51

Е ти съвсем съвсем се обърка вече - и аз съм им адаш :devil-smiley-019:

А за ефекта - значително подобрение при шофиране извънградско, но за сметка на това малко се влошиха нещата в градски условия. Просто сега ми се налага да сменям предавка на по-високи обороти (с 500 до 1000), защото иначе на по-горната предавка оборотите падат около 1000 и мотора се натоварва. Примерно, ако преди сменях на около 1500-1800 оборота, сега го правя на 2000-2500 оборота.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 май 2014 - 21:05

Е то трябва още един и ще направим цяло магаре :) . Общо взето се позаинтересувах от възможността да монтирате турбина с променлива геометрия на мотор който не може да я управлява. Как точно направихте управлението и има ли някъде описание и снимки? Хубаво е да направите една тема как е станало всичко и пречките които могат да възникнат. Поздрави.
Отговори

hudson снимка hudson 13 май 2014 - 22:31

За това вече ще питаш колегата ivan-ivanov, аз само съм сменил скоростната кутия.
Чудя се обаче, дали няма да е най-безпроблемно да бартеросам направо целия мотор заедно със скоростите за 2,2 двигател със скорости...
Отговори

ivooo снимка ivooo 14 май 2014 - 08:38

Колеги,
Моля ви придържайте се към заглавието на темата !!!!
вече има 2 страници извън темата и става безсмислена история !!!!

Нека модераторите почистят темата

Благодаря предварително!
Отговори

killtek снимка killtek 04 септември 2014 - 07:54

Здравей те, изчетох темата, както и много други и останах малко раздвоен. Моята кола е Опел Вектра Ц 2.0 дти 101к, и съм се позамислил да и сложа ЧИП, но от това което прочетох и от това което разбрах след като попитах малко повече, по скоро не бих сложил. Хора, които са си слагали ми казаха, че да колата става по пъргава, но ще почне да пуше. Затова решиш и Вас да попитам, дали това е така или са ми дали грешна информация. Благодаря ви предварително. Поздрави.
Отговори

Stoil снимка Stoil 04 септември 2014 - 09:24

Този двигател е отдавна познат, така че се настройва без проблеми.

Относно пушенето - всичко зависи от горивните карти и мапера.

Може да се получи съвсем съвсем културно и въобще грам пушек да не видиш!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 септември 2014 - 16:25

Така.. най-накрая и аз да мога да напиша нещо в духа на темата, без да задавам въпроси и да разнищвам теоретични постановки.. След 3.. или дори вече 4-ри години каране, най-сетне и аз засили малко иначе мудния ми X20DTL.

След доста продължително следене на обяви, много съобщение и телефони.. въпроси и отговори.. аз лично, сам за себе си реших - вместо много пари за хубав и истински чип, или малко пари за чип, който ще прави някой пръкнал се "програматор" с лаптоп и карта свалена от нета.. аз избрах варианта готов (буквално) чип. А именно - PowerBox, свален от мотор ->20di 16v Td 82кс, внесена кола от Италия, Astra G.

Публикувано изображение

Не знам да ли само аз си мисля така, но пред алтернативата - "програмист с лаптоп", мисля варианта с PowerBox е доста по-надежден (лично убеждение/заблуждение).

И сега вече съвсем в духа на темата "Чип на DTI - какъв е ефекта?" - ами не знам с истински чип как е, но при мен разликата е най-силно осезаема отново в диапазона обороти от 1800 - 4000, като преди 1800 разлика почти не намирам. Като цяло, в точно посочения диапазон (в stock-вариант) колата се усещаше че дърпа, само че сега след това нещо.. скубането е АДСКИ по-изразено! Ускорението е осезаемо по-добро, пушене не забелязвам повече от обикновеното, разхода все-още не съм засякъл (по борд-а поне) да ли ще има разлика. Но определено си заслужава!

Не знам, може-би и аз очаквах нещо по-агресивно, но честно казано сега се радвам неистово много, че не е нещо брутално. Усещам и разлика в звука на турбото, в момента на ускорение, както казах в диапазона на 1800 - 3500.. 4000+ оборота.

п.п. Искам да попитам - как мога да разбера да ли при новосъздалото се положение ми трябва повече въздух, и как/по какъв начин да го подсигуря !? :confused:
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 септември 2014 - 18:52

С това подаваш само гориво, няма как да регулираш въздуха. Затова и е разочарованието ти, ама и недей да очакваш 150 коня. В момента имаш максимум +15 кончета и то ако е нещо наистина добро, с "чип" се постига доста повече. Поздрави.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 13 септември 2014 - 19:41

А Далгонски въздуха знаеш от къде идва,бутни малко гейта на турбината стига се е скатавала отзад зад мотора.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 септември 2014 - 20:26

Бреееййй, тук имало живот !?? :biggrin:

Така, съвсем накратко - ей ся слизам от колата и пускам комп-а.. разтърквах я около час-час и половина. Карах както извънградско, така и на къси отсечки. Това, което забелязах е, че.. ОПРЕДЕЛЕНО ЛИПСВА ВЪЗДУХ! Щото като извадих филтъра, и при постепенно надуване на турбината - колата дърпа преееедоволно!!! Но ако я ударя на kick-down - като че се замисля сериозно, преди да тръгне да бяга.

Като цяло - доволен съм от това което получих, за иначе не многото пари, които дадох. А сега да си дойдем на думата - наистина не съм запознат до толкова, не се интересувах по обясними причини, сега (за щастие :biggrin: ) вече положението е друго. Кажете моля ви - къде/какво да чета, къде е тоя гейт, как и до колко се върти и т.н. !?? :confused:

п.п. Ако мислите, че безполезно ще разводняваме темата - нека всеки, който мисли че има идея за помощ, да удари едно Л.С. Пък ако прецените, че ще е полезно за темата и за другите колеги - да разнищим тези тайни тук!

Благодаря предварително на всички отзовали се!
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 30 септември 2014 - 17:03

Колеги не съм чел всичките мнения просто искам да кажа че съм сус Вектра б X20DTH 101 коня колата мислех че не е ремапвана но се оказа че е още преди да дойде във българия. На стенд се оказа че е 128 коня и мога да ви кажа адски добре върви спрямо не ремапвани мотори като този разхода ми е съвсем нормален но чувството да я караш е уникално и само да вметна никакви ядове за сега за една година и половина и навъртях 62000 км
Отговори

qsencho снимка qsencho 18 октомври 2014 - 11:53

моята количка я правих при Тони във Варна TST racing :)) мн съм доволен от колата ... разхода ми падна с 10 лева изминавам 60 километра :)) софтуерно изолиран ЕГР ии така на татък :))) изминал съм вече 3000 км ... мн съм доволен от колата ... пъргава е в ниските обороти и е палава във високите :))))) за 400 лева... добра манипулация ;)))
Отговори

sashkoracing снимка sashkoracing 08 март 2015 - 02:14

Здравейте колеги. Преди 2 години си чипнах колата в адлер ауто гр.Годеч и съм изключително доволен!! Колата стана много по-пъргава, разхода на гориво се запази същия и най вече НЕ пуши!!! Общо взето не съм имал никакви проблеми с чипа и лично мое мнение e, че е грехота да караш турбо дизел без чип :D Дано да съм бил от полза на някой. Поздрави!
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 08 март 2015 - 14:42

 sashkoracing, на 08 март 2015 - 02:14, каза:

Преди 2 години си чипнах колата в адлер ауто гр.Годеч и съм изключително доволен!!

+1
Година и половина почти и изминати 25К след ремпа при Богомил. Още му се обаждам с технически въпроси ако имам - страхотен професионалист!
:turbo:
Отговори

alex_0707 снимка alex_0707 18 юли 2015 - 10:10

Здравейте колеги!И аз съм се навил да чипна Вектрата,мотора е Y22DTR 125кс.Та въпроса е как,дали с палър бокс или да ходя на сервиз.В темата има много различни мнения,аз искам малко по-актуално инфо за цялата тази история.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 21 юли 2015 - 07:54

Power box -не! Търси си сервиз и си я направи като хората.
Отговори

Dimas снимка Dimas 22 декември 2015 - 17:49

Вече и аз съм в клуба. Резултата е повече от задоволителен. Тая работа трябваше да я свърша отдавна.
Мнението беше редактирано от Dimas: 30 декември 2015 - 08:06
Отговори

OMEGAA снимка OMEGAA 27 януари 2016 - 11:13

Здравейте имам омега Б 2001 година 2.2 дти искам малко да и вдигна мощността че малко ми е мудна
В момента е 128 коня някаде казаха ми че имало аванс на помпата и от там имам няколко кончета плюс.
Помпата ми е с един купонг обаче е била ремонтирано некадърно и вместо да е направена на 1ви работен цилиндър е на 4-ти.. така я купих колата. Има ли смисъл да ми ремапват колата след като помпата ми е малко недодялана, гледах в нета че ги правят на 145 коня мисля че ще се усеща разлика но не знам дали да рискувам с тази помпа.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 28 януари 2016 - 14:10

Колата ще стане повече от тези 144 кончета, и който те е излъгал че със един аванс ще вдигнеш коне е много жесток лъжец! Първо оправи всичко и направи една качествена диагностика, после ще му мислиш за ремап.
Отговори

Кръстев снимка Кръстев 18 март 2016 - 09:16

Здравейте :) Аз малко не съм за тук с моя Y22DTR , но въпроса ми е същия като вашият - Обмислил съм тези дни да мина през Горна Оряховица до Никито да ги чипосаме тези 125 коня и дококлкото събрах информация резултата ще е около 20,25 к.с. и около 70-80 нютон метра .
Да попитам ако някой го е правил какво ще каже , проблеми прави ли след това , как е с вървежа и т.н. :)
Мнението беше редактирано от Кръстев: 18 март 2016 - 09:17
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg