Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Интересни картинки и филмчета

Смях от форумите

BrEiKaR4EtO снимка BrEiKaR4EtO 27 октомври 2010 - 10:45

Браво :love_opel: много се смях докато ги четох.
Отговори

defekta снимка defekta 27 октомври 2010 - 14:56

ха ха . След тежкия работен ден това ми подейства добре :) Браво колега

К1: Купувам спешно вежди.
К2: Мойте, за съжаление вече ги оскубах, но ако искаш, може да спазарим едни мигли? :D :D :D
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 27 октомври 2010 - 15:27

<_< Няма такива бисери ! :love_opel:
Отговори

vetrenski снимка vetrenski 27 октомври 2010 - 15:35

хаха направо са невероятни
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 27 октомври 2010 - 17:13

 fanatic, на 27 Oct 2010, 9:42, каза:

Абе шемет до 19 ли ги докара бре :love_opel: <_<

Следващата ми отпуска ще има и 20- то продължение.
А най- забавното е, че от вчера ми ращат линка от всякъде и не вярват, че вече 'ги знам тези бисери' :biggrin:
Мнението беше редактирано от Ivo_Dinkov: 27 октомври 2010 - 17:14
Отговори

CuMo снимка CuMo 27 октомври 2010 - 19:15

"K1: - Спрял съм аз срещу Лукойл-Радомир, пуснал съм авариините и чакам един приятел да дойде. Идва тоя, затичал се отдалече, прескача с единия крак мантинелата с втория крак се закача в нея и аидеее както се е качил на мантинелата полетя надолу с главата...
Чу се едно голямо БАУ, обращам се аз гледам го тоя се варгаля по асвалта, стана огледа се и вика "икривих ти вратата"
Слизам аз и ебаси главата ебаси чудото, на него една синка му излезе а варатата яко хлатнала някаде 30 на 30 сантиметра широчина, Като видяхме че нищо му няма просто не е истина какви майтапи, какав смях беше
Имам каско и сега се чудя какво да права - да ходя ли утре до кат ? Дали от каското ще ми дадът някой лев щото си мисля, че ако се свали кората ще може само да се избута хлътналото
K2: - отвори му вратата от другата страна, и му кажи пак да прескочи мантинелата, и го чакай.....той ще ти я изправи отвътре..
K3: - Колега, отиди при застрахователите и кажи, че си бил обект на атентат - някъв луд се е опитал да влезе през вратата без да я отвори. "

Е не, на това вече наистина се смях със сълзи :love_opel: <_< :biggrin: :rofl: :beer:
Отговори

Frost снимка Frost 03 ноември 2010 - 23:23

К1: - Аз никогиш НЕ нарушавам ограниченията даже карам със 10-20 км./час по-бавно че да не ме изненада някой пешеходец, даже като като правя завой първо пускам аварийките после мигач минавам от 3-та на 2-ра на 1-ва на 0-ва пресветвам два пъти дълги къси дилги къси дълги къси бипкам три пъти за късмет че може да е останъл някой в радиус от 2 км. , който не е разбрал, че завивам. А като ме спрът плицаите, малииии, винаги ги поздравявам и ги разпитвам за родата до 9-коляно и си нося всички документи (акт за раждане, нотариален акт за къщата на село, касови бешежки за последните изхарчени 10000 лв. в продължение не по-малко от 3 години, карта на родословното дърво може да се окажем роднини с полицаите, здравната книжка, дипломата за завършен 8-ми клас, .... и др.) карам си и едно ремаркенце за обурудването път е всичко се случва 10 дървени талпи, 3 кила пирони, торба цимент, две лопати ... и др. никога не са излишни!


К1: - А на мене пък голфа ми нещо прекъсва мамка му
преди спокойно си правеше 380-390.. обаче се притеснявах много заради 14-ските на К2 дет ми ги даде.. гадна работа.. и за това не го настъпвах
а сега настъпвам и .. 320-330км/ч
един вейрън не мога да задмина
К3 ме изпреварва с пежото отстрани.. аз връщам на 3-та давам яко газз единия фар влезе във въздушния филтър ама то не му пречи той си гълта въздух от гарнитурата ГАЗ ГАЗ ГАЗ гледам К3 натиска нитро бутона и се изправя на задни колела направо (като се има в предвид че е с предно) един скайлайн го натиска отзаде ..
обаче нали го знаеш с кофти скоростна малко късичка му дойде и удари прекъсвач ние пак газ газ газ минаваме покрай една патрулка оня двига палката и от тягата го видях 20 минути зад нас бягаше после аз викам минавам от МС-а на мотек превключвам обаче цъкам отстрани на лостчето борд компа да видя температура на маслото то ми вика няма масло ама в скоростите нали имам кво ми пука то ще си вземе от там .. продължаваме К3 обаче нещо му стана с едната свещ и намали до към 300 и видя че полицая го изпреварва от тягата дето го дръпна продължавам аз напред обаче гледам старазагора се приближава застрашително бързо викам чеки да натисна спирачките от К4 брембо макс 239мм като апарата ми е за 256мм си взех уж натискам спирачката тамааааан да спра и оп в айтос...


K1: - на 21 съм и имам гадже. ко да правя
K2: - Убий я.
K1: - не стаа, после че трябва да пущя тема "на 21 съм и нямам гаже ко да прая"


K1: - Отляво ме задмина едно чисто ново БМВ с над 130 км/ч. Караше го жена, лицето съвсем близко до огледалото и си слагаше сенки… За момент се разсеях и когато отново и обърнах внимание тя беше вече наполовина в моето платно, все още занимавайки се с грима си. Въпреки, че съм мъжко момче се стреснах толкова, че си изпуснах електрическата самобръсначка и тя ми изби сандвича от другата ръка… Като се опитах да върна колата на платното с коляно, ми падна Джи-Ес-Ем-а от ухото директно в горещото кафе между краката ми. Кафето се разля, изгори най-ценните ми части, прекъсна важен разговор и ми скапа Джи-Ес-Ем-а. Фаса в устата успях да задържа с последни усилия… О, как мразя жени зад волана!!!


Тема “Перничанин мина през Сахара със стара астра” К1: - "50-годишният Валентин Дрехарски от Перник е достигнал до пустинята Сахара в Африка с личния си автомобил "Опел Астра".
...
В Сахара Дрехарски пропътувал 300 км с автомобил с дизелов двигател, без климатик. В пустинята той преодолял пясъчна буря, достигнал до най-далечните точки на планината Дахар, където преминал също 300 км.”
К2: - Тоя ако имаше гоУф сигурно и до луната щеше да стигне


описание на К1 какво е състоянието и моделите на гумите на колата му:
К1: - Предна дясна - без грайфер Тойо 175х60х13
Предна лява - 2 мм грайфер Гилвазед 165х70х14
Задна дясна - 1 см грайфер Стоне 155х40х13
Задна лява - 0.5мм грайфер Цеат 185х80х14


:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
Отговори

pradabg снимка pradabg 03 ноември 2010 - 23:39

-Нищо не налагам, а просто ми е интересно сравнението между две "технологии" .Едната е достатъчно защитавана от разни продавачи на филтри та за това защитавам другата. Ти нищо не си учил, а си един интернет кълвач но дори по това учебникарско определение ти е ясно, че при правилно избран фърчилатор в рамките на 50-100 вата никога няма да "запушиш" мотора. Щото оня кенефния го избрах специално заради тебе -е го само 8 вата, а пребутва повече въздух отколкото твоя стар кенеф е изобщо в състояние да поеме.


-Повече с тебе не комуникирам поради вродена тъпота и малоумие -казах ти ,че за разлика от тебе си имам фабричен работещ компресор на колата и това за мен не е неосъществена мечта. Темата е за друго. Дебит не знаеш кво е..аре иди си играй с легото и не ми сери повече в темата.

-Не съм запознат какви точно са им филтрите на ралиджийките.Обаче ако изхождаме,че двигателя е консуматив,то тогава по-добре да ползваме старите центробежни въздушни филтри.Трябва им само една едра мрежичка против листа и камъчета.
Аз лично предпочитам големите хартиени филтри и колкото по-голям е филтъра,толкова по-добре.А и така влиянието на кутията върху работата на двигателя е много по-малко.



-Ми ти тогава си направи и чистачките с външен ключ та като завали и автоматично се пресегнеш да ги включиш и те не тръгнат да се сетиш да прибереш филтъра на сухо

-То много работи са измислени ама ако се слагаха всичките шукарии на всички класове коли ти нямаше да можеш да се правиш на"майстор" :D
И ти правилно си се ориентирал -взимаш едно дърво аскона или голф чоплиш нещо по него и се изживяваш като некъв откривател на топлата вОда като удобно забравяш,че и от двете марки има къде къде по-добри коли от твойте "постижения" и то даже серийно-в десетки и стотици хиляди екземпляри

-Хаха незнам кой се изживява като откривател на топлата вода.Разбери най-накрая ,че преди филтъра каквото и да направиш(дори и турбина да надува върху филтъра)нищо няма да стане.Хватката е какво се случва след филтъра до клапана!И също разбери че когато колата се движи,топлия въздух се измества назад от студения който достига радиатора,филтъра и други различни части според конструкцията на хафтумбиля.Като толкова ти е дерт тури един конус зад фара,изрежи капака над филтъра и турни един заборник.След това на дино и постни графиката :-)

-Майко мила ... кви вентилаторчета бе ти нормален ли си . На колко годинки си бе момче, от кое село си !? Кви са тия глупости дето ти ги ражда болната глава и как може да си помислиш, че такава пълна простотия е възможна и ще има ефект от нея, освен че с тоя вентилатор ще ти звучи колата като прахосмукачка. И ако мога да попитам за каква кола става на въпрос ?

-Нека приеме мойте най-искрени извинения, но се изказах в момент на превъзбуда, поради видът на тази тема и моментното ми състояние. С две думи - пълна глупост . Изкарай филтъра да го духа някъде отпред и това е !


-Божеее колко простотия има по тоя свят.
Добре, че хиляди инженери, работещи по разработването на автомобили не са се сетили за такова нещо .

-Аз отдавна ти показах какво искаш да направиш ма ти се правиш на луд.(бас ловя че на дино ще изкарам повече % от тебе :confused: ).Даже отново се захванах с творението ми ма тоя път ще е от гарет Т3 и задвижването ще е по-непреплъзващо от към ремъци

-Мегатъпо парче си казвал съм ти го нееднократно. На занзибарски ли тряя ти говора за да вденеш,че тва не е турбо? Просто вместо да си изкарваш филтъра на пепеляка (в задръстване е супер безполезно примерно) му подаваш постоянно студен въздух,не бараш нищо по кутии и т.н.Преспокойно може да подава въздух и към турбосистема щот е преди филтъра -дебита-море -не запушва по никой начин мотора, караш си с хартиения филтър и т.н. -ама кво ти обяснявам-ти допреди месец не знаеше как се свързва кондензатор ама сега си спец по турбосистемите .

-Ми ти за да си мислиш че от единия студен въздух ще стане кой знае какво,значи тряя да си още по-гигатъпо парче .Това че несъм знаел как се връзва кондензатор на делко нищо незначи(не ме е интересувало не съм знаел)


-Ей тератъпо парче си начи ако очакваш от един филтър па макар и с фърчилатор чудеса.То е кат да сложиш един вентилатор на радиатора -ефект винаги има и е толкова по-голям колкото е по-топло вън и най-вече не зависи от това дали караш със 120 или бръмчиш на място в задръстване -както и да е няя го разбереш тва с тоя половин грам мозък .

-Ето какво си направих в неделя за 3 часа със зегето и дрелката + тръба
и плоскост гетинакс намерена в цеха, в който работя. 100% е по-ефективно от твоя "фърчилатор"

-Кое му е по ефективното? Моето е активен охладител със завихряне и минимално над-налягане който смуче въздух от под бронята т.е. практически извън колата докато твоето е няква преградка като бокс в кравеферма,което даже не топлоизолира филтъра.

-Простьо невиждаш ли тръбата която тръгва от бронята до кутията?Дървото според тебе силно топлопроводимо ли е?

-Колкото и да се пънеш,твоето е само някаква топлоизолация докато моето е климатик който работи на пълна пара и когато колата е спряла и когато лази по баир (лош път и т.н.).Сега ще сложа един термодатчик който да включва фърчилатора на 70 градуса на мотора, а за зимата мога да сложа и подгревателна свещ за дизел да му подгрява въздуха при палене. Па ти си карай с гетинакса ефекта от който е минимален.
П.С. Онова малоумно говедо,което не знаеше как се слага кондензатор на делко има ли шанс да осъзнае,че е мегатъпо и тераидиотизирано и май пикае клекнало?

-Топлоизолацията ми се нарича CAI - Cold Air Intake, и ти казвам, че при напълно загрял мотор след 20-30 прекъсвача, 10тина обиколки на обръщалото + няколко завоя, филтъра е хладък. Ти си сложи ако искаш парче от айсберг, все ми е тая.

-Аз си мисля че това с гетенаксовата щуротия е губене на времето, ефекта който си усетил е психически,ти с термометъра ли ходиш да следиш колко ти е топъл филтъра, важното е да засмуква студен въздух това че е топъл хич никой не го вълнува.

-А ти какъв вид малоумник си ? виж се к'во пишеш
да с термометъра меря температурата на въздуха.
А ти правил ли си някога термощит ?
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 11 януари 2011 - 23:08

Не ми се пускаше нова тема, така че...

Колко участника в интернет форум са необходими за да сменят една крушка?
Отговор: 1,193

1 сменя крушката и пише във форума, че крушката е сменена.
12 споделят подобни техни дейности по замяна на крушки, които са извършили някога.
9 предупреждават, че смяната на крушки може да бъде опасна.
27 намират граматически грешки в предишните съобщения
53 започват да спорят за тези граматически грешки
156 пишат до администраторите на форума за недопустимото обсъждане на замяната на крушки във форума
41 човека поправят граматични и стилистични грешки в темите на тези, които преди това са намирали граматични и стилистични грешки
109 се опитват да пренесат обсъждането във форумите на друг сайт.
203 се опитват да им обяснят, че не трябва да е в този сайт, а в друг сайт
111 пишат, че всички ние използваме крушки и е напълно допустимо да се пише за тяхната замяна в този форум.
306 спорят, къде е по-добре да се купуват крушки и какви методи за тяхната замяна са по-ефективни, кои крушки се сменят лесно и кои - не.
27 изпращат линкове на сайтове, където могат да се видят различни модели крушки.
14 съобщават, че тези линкове не работят и изпращат правилните линкове.
3 пишат, че са намерили на тези сайтове материали, касаещи форума и правещи обсъждането допустимо.
33 сортират всички предишни мнения, събират ги в един голям текст и накрая добавят своето мнение.
12 заявявят, че напускат този просташки и некадърен форум завинаги, защото не могат да понасят нито форума, нито хората, които пишат в него.
4 предлагат да се напишат FAQ по въпроса с крушките и тяхната подмяна.
25 предлагат да се направи отделен форум по този въпрос.
47 заявяват, че нов форум не е необходим.
Отговори

VeNcHeNc0 снимка VeNcHeNc0 13 март 2011 - 01:16

Лелеееее колекцията не е просто яка,тя е автентична бре хора!!!:dummy::biggrin:
Отговори

dimitar7005 снимка dimitar7005 08 май 2011 - 12:35

Евала колега!заболя ме корема от смях
Отговори

Гостdroidbul_* 09 май 2011 - 13:20

K1: - 125km/h с Fiat 127 по бул. България и малко по-надолу ме спреха куки
K2: -...Да те питат как успя да ги дигнеш ли


:loll: :loll: :loll: :loll: :loll: :loll: :loll: :loll:
Отговори

MontecarloGSI снимка MontecarloGSI 18 юни 2011 - 22:35

K1: - Продавам гуми
K2: - Гумите кви са? Каде се намират?
K1: - Гумите са кръгли и се намират на джанти


:hahaha: :biggrin:
Отговори

kika2006 снимка kika2006 03 октомври 2011 - 19:15

Това е достойно за печатно издание :devil-smiley-019: Със сълзи <_<
Отговори

filidor снимка filidor 03 октомври 2011 - 23:24

Ей , как не съм попаднал на темата по-рано...Сълзи и смях - направо умрях! :biggrin: :biggrin:
Браво на колегите!
.....що в Голфа мирише на лайна?..... ха-ха-ха
Отговори

Heylen снимка Heylen 28 октомври 2011 - 01:12

нема такива изцепки :rofl:
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 18 януари 2012 - 16:51

Поздравления и от мен за темата. Колкото и да ти е сдухано няма как да не се посмееш със сълзи от такива бисери!!! :first:
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 февруари 2012 - 13:25

Ето и нещо от нашия форум. На мен ми се струва весело...

П1. Привет на всички колеги.Когато включа на скорост и подавам газ до прекъсвач без да пускам съединитела колата леко тръгва напред.На какво се дължи това нещо?Мисля че не е нормално.
П1. Никой ли незнае за какво става на въпрос?
П2. Ооо голям проблем колега,продавай я докато е време.Егати късмета 1 на милион тц тц тц ,отърви се от нея колкото се може по-бързо.
П1. Защо?Толко ли е лошо?
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 02 февруари 2012 - 19:12

K1: продавам курмилна рейка 50лв
K2: А за хуймилната рейка -колко искЪш?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg