Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Astra F - От DID към TID

Vas снимка Vas 31 август 2009 - 17:40

Благодаря колега, сега ще разгледам и там темите
Отговори

Vas снимка Vas 31 август 2009 - 18:04

То хубаво ама темата е заключена... и нещо не разбрах коя жица последно да резна?
Отговори

Petio снимка Petio 31 август 2009 - 20:14

ремот/ контрола от радиото към колата
Отговори

Vas снимка Vas 14 септември 2009 - 22:55

 Petio, на 31 Aug 2009, 09:14 PM, каза:

ремот/ контрола от радиото към колата


Цвят? Защото това ремот/ нищо не ми говори :newsm05_41:
Отговори

Vas снимка Vas 21 септември 2009 - 17:12

Няма ли кой да отговори :devil-smiley-019:
Отговори

Асен снимка Асен 16 май 2010 - 19:03

Да използвам темата,за да не отварям нова.От ДИД преминах на ТИД, обаче датчика(оригинален GM) не отчита вярно.Дори когато колата стои на едно място датчика показва с 2-3 градуса разлика,някой път дори и с 5,при сравнение с лабораторен термометър.Според вас от какво може да ми прави тая температурна разлика?
Отговори

hudson снимка hudson 16 май 2010 - 19:13

Според мен разликата е главно защото на колата няма нужда от лабораторна точност.
Къде си сложил датчика? Когато ги засичаше, двата термометъра един до друг ли бяха? Колата къде беше спряна и двигателя топъл ли беше?
Отговори

Асен снимка Асен 16 май 2010 - 19:31

Датчика го сложих на предвиденото място под бронята,термометрите са един до друг,колата беше в гараж и със студен двигател.Не знам защо така се получава.Дължината на кабелите е около 2метра и половина
Отговори

hudson снимка hudson 16 май 2010 - 19:43

Вариант едно - и двата термометъра дават отклонения, но в различна посока.
Вариант две - датчика ти е за смяна.
И аз имах проблем с него - даваше ми разлика от 50 градуса :icon_wink2:
Отговори

Vas снимка Vas 11 септември 2010 - 14:15

От 2 часа си играя да свържа датчика за външната темптература Всичко е готово вече, но онази обувчица за която се свързва кабела и после влиза в буксата се скъса и сега нямам толкова малка
Въпроса ми е може ли да взема от някой свободен Pin 1, например гледам Pin 8,9 и 10 са за Радиото,а на мен нищо не ми показва на дисплея, защото го смених със CD
Отговори

xborox снимка xborox 19 септември 2010 - 22:18

Не искам да отварям нова тема, затова ще използвам тази. Изчетохо доста за смяната на DID с TID и се справих без никакви затруднения, но така и не мога да открия къде фабрично се поставя температурният датчик въпреки всички обяснения. Някой може ли да ми прати снимка? Ще съм безкрайно благодарен!
Отговори

chikco снимка chikco 01 октомври 2010 - 07:00

 gnggen, на 20 Feb 2007, 10:41, каза:

Фабричния дисплей ми е DID ,купих си TID дисплей за да показва и външната
температура , но незнам кеде да свържа кабелчето от 12pin.Знам че трябва да е свързано за датчик за скороста ,който се намирал на таблото , но къде :icon_razz2:
-Снимка-



Колега от къде си купи TID и колко парички е моят е "изпушил" и ми трябва нов
Отговори

ilioilio снимка ilioilio 03 януари 2011 - 16:19

Здравейте,
Замислям се за бордови компютър най-вече заради , показанията на среден и моментен разход.
Обаче въпроса е какво става когато се кара на газ (обикновено АГУ)
Дали показанията са реални?
Прецакват ли се настройките при смяна на газ-бензин и обратно.
Благодаря!
Отговори

titan22 снимка titan22 03 януари 2011 - 16:28

Колега,мисля че имаше подобни теми,и там беше писано че бордкомпа няма как да дава реални стойности на газ,за настройките -какво има да се прецаква,на бензин-реално отчитане,ако е направен както трябва монтажа,на газ-нереални показания.
Мнението беше редактирано от titan22: 03 януари 2011 - 16:29
Отговори

TOKRA снимка TOKRA 15 януари 2011 - 10:44

 icemann, на 17 Feb 2008, 1:52, каза:

То където ТИД ще взимат, да се разровят за МИД колегите.Това си струва!

Колега извинявай за тъпия може би въпрос, но какво представлява МИД дисплея и евентуално може ли ТИд-а на Астра F да се смени с МИД?
Отговори

shipkolini снимка shipkolini 23 август 2011 - 22:07

Колеги и аз минах към ТИД и всичко си е както трябва,само дето не слагах перца на буксата ами ги запоих на платката.остана само един проблем има огромна разлика от температурата която е в момента и тазаи която ми показва на мен(само да кажа,че датчика е от термометър за кола от Фантастико)та идеята ми е някои може ли да предложи решение без копуването на нов датчик.
Благодаря предварително.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg