Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Трудно пали сутрин и висок разход

reaktor5 снимка reaktor5 08 август 2013 - 08:29

Здравейте,автомобилът ми е Вектра Б 75кс двигател X16szr и от известно време колата пали много трудно сутрин(стартера върти като луд докато изведнъж запали).Като разход ми дава 15 гас в града което на мен ми се струва много.Скоро ми затапиха Егр-а който все още е работещ.Тогава имах оплаквания за претрисване и игра на оборотите(не винаги)след смяна на свещи с Екуем проблема изчезна.Помагайте за високия разход и трудното палене!!!Взел съм си оригинална гарнитурка на Егр и смятам да го върна в първоначалното му състояние(да не е затапен)След смяна на гарнитурата ще има ли нужда от софтуерна намеса от специалист?Благодаря предварително за отговорите на всички.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 08 август 2013 - 11:29

Колега, с каква газова си? Ако си с обикновена, на газ ли палиш или на бензин? Може да се трупат грешки и за това да не може да запалиш.
А разхода се вдига от много неща - мръсен възд. филтър, ниско налягане в гумите, също и от свещите, ако не са сменяни... това се проверява най-лесно.
Мнението беше редактирано от Joey: 08 август 2013 - 11:32
Отговори

reaktor5 снимка reaktor5 08 август 2013 - 11:48

С обикновена газова уредба Брц съм,всичко е сменено,филтри,масла свещи кабели и т.н преди 3000км.Скоро е гледаха за грешки и всичко било нормално(сместа била малко бедна но било ок)ламбда сондата работи супер.Винаги паля на бензин и след 2500 оборота минавам на гас,ако е стояла повечко време пали много трудно в смисъл ако е студен двигателя.Ако е топла си пали от раз.Възможно ли е да има клапанче което да изтърва горивото обратно?
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 08 август 2013 - 13:29

Смени си температурния датчик за ЕКУ и според мен ще ти се оправи проблема,сутрин просто обеднява сместа заради по ниската температура.
Отговори

reaktor5 снимка reaktor5 08 август 2013 - 15:12

Този двигател не е ли без температурен датчик?Ако върна оригиналната гарнитурка на Егра ще трябва ли някаква софтуерна намеса?
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 08 август 2013 - 15:37

Няма как да е без температурен датчик,огледай и го потърси,трябва да е с син корпус и букса с 2 кабела.Евтин е смени го,поне да си сигурен.
Отговори

reaktor5 снимка reaktor5 08 август 2013 - 16:04

Ок,ще се огледам,а за егра никой ли не знае?
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 08 август 2013 - 22:39

След като всичко ти е сменено, предполагам и филтъра на газовия клапан, незнам от какво е. Да не караш в трафик и на къси разстояния? А термостата работи ли правилно?
От кога е проблема с паленето? След като махна ЕГР-а ли?
Отговори

reaktor5 снимка reaktor5 09 август 2013 - 07:24

Последното ми засичане е градско на къси разтояния между 2-10кмс с климатик, все пак е лято.А доколко паленето и преди затапването и след винаги пали много трудно сутрин.Относно газовия клапан,чисто нов е откакто е газовото(3000км).
Отговори

reaktor5 снимка reaktor5 13 август 2013 - 20:35

Трудното палене си остава сутрин,но разхода Бургас София със 120км без клима 8/100 гас и обратно пак със същата скорост но с клима 9/100 смятам че няма какво повече да се желае от колицата.Помагайте за сутрешното палене.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 13 август 2013 - 20:57

Перфектен разход за слабия двигател на Вектра Б. Не разбрах температурния датчик смени ли го?
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 13 август 2013 - 21:57

Аз съм на 90% сигурен,че е температурния датчик и бърка сместа сутрин и не пуска достатъчно гориво.
Отговори

reaktor5 снимка reaktor5 14 август 2013 - 09:02

Не съм го сменил все още.Сутрин пали и гасне след колебание в оборотите,имам чуството че не и стига бензин.Така на втория или третия път пали и работи със едно гадно прекъсване.Всичко това е съпроводено с много въртене на стартера.Разхода го оправихме след настройка при газаджия на гас анализатор.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 14 август 2013 - 11:44

При трудно палене сутрин, има вероятност ключа газ-бензин да прави грешка.
Ако температурният датчик е развален, ще има безконтролна изфорсиране когато загрее, но не е лошо да се смени, намира се на смукателния колектор.
Препоръчвам да си сложиш инжекция от Ц16НЗ, с нея паленето, потеглянето и вървежа е много по добре, тези новите инжекции изобщо не стават за газова. Даже и гола инжекция да намериш, може да си прехвърлих стъпковото, дюзата и датчика на оста.
ЕГР клапана е по добре да се затапи, но гарнитурата,трябва малко да се вдлъбне, за да не опира буталцето.
И не трябват никакви настройки и софтуери.
Добре е да се прегледа вентилацията на резервоара да не прави налягане и да се махнат тръбичките които влизат в инжекцията.
Отговори

reaktor5 снимка reaktor5 14 август 2013 - 13:36

Между другото от време на време се изфорсирва сама до към 2000 оборота и после мнооого бавно пада на нормалните си обороти,а тоносно смяната на моното с такова от друг двигател едва ли ще го направя.Благодаря все пак!!!
Отговори

Коцето снимка Коцето 14 август 2013 - 18:48

Колега, ти накрая пак ще го смениш тоя датчик ( температурния ) . Или поне вземи го замери : при 20градуса-2950ома, при 40градуса-1950ома , при70градуса-500ома. Това е според Autodata.
Мнението беше редактирано от Коцето: 14 август 2013 - 18:59
Отговори

reaktor5 снимка reaktor5 26 септември 2013 - 16:22

Ето ги и последните новини от проблемите ми.След смяна на горивния филтър с друг(някакъв евтинджос)колебанието на оборотите и гасненето се оправиха.Остана само да оправим трудното палене сутрин,тези дни ще погледна помпана да не би да има някое маркуче прокъсано.
Отговори

spaines снимка spaines 29 септември 2013 - 21:44

Имам същата кола с същия двигател, и аз като теб помпа, горивен филтър,... НИЩО!!! Колата не палеше харчеше много, ту върви после неще,... Ходих на диагностика и се оказа температурния датчик! Срещу 10 лв и подмяната му вече 2 години няма проблеми. Не си играй, отиди и си вземи друг или нов и забрави!
Отговори

Вожда снимка Вожда 07 август 2014 - 13:31

Колеги, много ви моля, ориентирайте ме кой точно датчик за температура е това и къде се намира! Имам същия проблем със запалването. Колата не пали сутринта. След това тръгва и няма никакви проблеми. Свещи и кабели са чисто нови и т.н. Колата е Астра Ф 1994 C14se
Отговори

sPeLLBouND снимка sPeLLBouND 08 август 2014 - 06:29

И аз имах същия проблем с паленето и след каране само на бензин една седмица градско вече няма проблеми. Стигнах до заключението, че се подпушват дюзите. Вече преди да я изгася преминавам на бензин и я оставям да поработи 20-30сек.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg