Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Да ни е честито ;)

Чичо Скрудж снимка Чичо Скрудж 12 май 2008 - 15:25

От днес КАТ санкционира по-леките нарушения на място, глобите са от 10 до 50 лв, не се отнемат кон­тролни точки
12.05.2008
От днес КАТ-София ве­че разполага с първите 50 хил. фиша, с които служителите на реда ще могат да ни глобяват на мя­сто след нарушение.


Това съобщи за "24 часа" шефът на КАТ Алекси Стратиев. Глобата на мя­сто за по-леки нарушения се въвежда след промяна в закона през юли 2007 г.

Подписването на фиша и плащането на полицая е до­броволно, предупредиха от МВР. Ако откажете, ще ви бъде съставен акт, който мо­же да обжалвате в съда.

Санкциите, които ще се налагот на място, са от 10 до 50 лв. и за тях няма да се отнемат кон­тролни точки, уточняват от КАТ.

Препоръчително е шофьорите да не се качват в колите си с по-малко от 50 лв в джоба, за да могат да си платят, ако нарушат правилника.

Софиянци първи ще усетят промените. Те са в сила от юли миналата година, но поради технически причини, свързани с избор на подходяща печатница, МВР се забави с близо 10 месеца пускането на фишовете.

Пътните полицаи в София днес получиха първите 50 хил. фиша и ще могат да наказват на място всеки дребен нарушител, решил да си плати на място и да се улесни, избягвайки ужасните опашки пред наказателните гишета в КАТ.

Скоро промените бъдат въведени и в голе­мите градове - Пловдив, Бургас, Стара Загора, а до края на май всички поли­цейски управления в страна­та ще разполагат с тях, заявява пред "24 часа" ше­фът на КАТ Алекси Стратиев.

С фишове ще се наказва за по-леки провинения, които са установени в момента на извършването им :

1.Неправилно спиране

2.Неправилно паркиране

3.Неправилно престрояване

4.Шофиране без предпазен колан

5.Разговор по мобилен телефон

6.Управление на технически неизправно МПС

7.Мръсен автомобил

Ако водачите не са съгласни с наложената санкция, им се съставя акт, който могат да обжалват пред съда с срок три дни.

Прогнозите са, че с около 30% ще намалеят опашките пред гишетата на КАТ, защото за наказателният документ се води глоба с фиш.

Фишът има статут на ценна книга и е отпечатан в лицензира от БНБ печатница, пояс­ниха от Пътна полиция. Всеки фиш притежава сериен номер. На него задъл­жително се попълват трите имена на нарушителя, лич­ните му данни, местоживее­не, длъжност, описва се превозното средство, кой текст от закона е нарушен, разме­рът на глобата, както и три­те имена на полицая констатирал нарушението.

След като плати в брой, во­дачът получава препис от квитанцията. Събраните су­ми с фиш ще се отчитат все­кидневно в областните ди­рекции "Полиция."


Алекси Стратиев. увери, че кочаните с фишове са със специални защити, и орга­низацията за получаването им е сложен процес , издаването и отчитането им също.

Взети са всички мерки, за да бъдат избегнати корупционни практики, допълни в заключение той.

От КАТ припомниха, че преди около 10 години практиката за събиране на пари в брой по пътя в България е била такава, но на наруши­телите били издавани аноним­ни карнетки, но са липсвали имената на водача-нарушител и санкциониращия го служител, нее­фективна била и системата на отчетност, а това стиму­лирало даването на подкупи.
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 12 май 2008 - 15:28

 Чичо Скрудж, на May 12 2008, 04:25 PM, каза:

Препоръчително е шофьорите да не се качват в колите си с по-малко от 50 лв в джоба, за да могат да си платят, ако нарушат правилника.
3.Неправилно престрояване

7.Мръсен автомобил

АБЕ ТИЯ ЛУДИ ЛИ СА?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!? :opel_forever:
Отговори

pipi снимка pipi 12 май 2008 - 15:33

легализираха корупцията :opel_forever:
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 12 май 2008 - 15:34

Та не разбрах ако нямам нито един лев в мен какво ще стане?
Отговори

overkill снимка overkill 12 май 2008 - 15:35

Брей ше им вземат хляба на катаджиите,вместо в джоба, в хазната -има логика :opel_forever:
Отговори

pipi снимка pipi 12 май 2008 - 15:37

 overkill, на May 12 2008, 03:35 PM, каза:

Брей ше им вземат хляба на катаджиите,вместо в джоба, в хазната -има логика :opel_forever:


дали мислиш ли че пак няма да им влизат в джеба
Отговори

NoRe снимка NoRe 12 май 2008 - 16:01

 Vertig0, на May 12 2008, 04:34 PM, каза:

Та не разбрах ако нямам нито един лев в мен какво ще стане?


Ще се редиш в КАТ после :opel_forever:
Отговори

bate_ivo снимка bate_ivo 12 май 2008 - 16:02

А дали ще издават и касови бележки :opel_forever:
Отговори

Рошко снимка Рошко 12 май 2008 - 16:13

 BladeMan, на May 12 2008, 04:28 PM, каза:

 Чичо Скрудж, на May 12 2008, 04:25 PM, каза:

Препоръчително е шофьорите да не се качват в колите си с по-малко от 50 лв в джоба, за да могат да си платят, ако нарушат правилника.
3.Неправилно престрояване

7.Мръсен автомобил

АБЕ ТИЯ ЛУДИ ЛИ СА?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!? :opel_forever:

Тъкмо това щях да питам... И кой ще решава кой автомобил е чист и кой мръсен...? И какъв е еталонът за чист автомобил? Бахти ненормалниците! :3: :thu:
Отговори

Hind снимка Hind 12 май 2008 - 16:16

 BladeMan, на May 12 2008, 04:28 PM, каза:

 Чичо Скрудж, на May 12 2008, 04:25 PM, каза:

Препоръчително е шофьорите да не се качват в колите си с по-малко от 50 лв в джоба, за да могат да си платят, ако нарушат правилника.
3.Неправилно престрояване

7.Мръсен автомобил

АБЕ ТИЯ ЛУДИ ЛИ СА?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!? :3:

е това за неправилното престрояване съм напълно съгласен колега.Виждал ли си по повечето кръстовища в София за какво иде реч...понякога като гледам отстрани като пешеходец ми се струва пълна анархия престрояването!!!
а за мръсния автомобил може доста да се спори с куките...все пак ако ти се виждат номерата какъв е проблема...
за неправилното паркиране също съм напълно съгласен....по Бул. Христо Ботев съм виждал такива изпълнения .... че вече ще взема да правя снимки...някои екземпляри са за рекордите на гинес направо!!! :thu: :opel_forever:
иначе това е добре като идея с тия фишове според мен...
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 12 май 2008 - 16:17

 Чичо Скрудж, на May 12 2008, 04:25 PM, каза:

Препоръчително е шофьорите да не се качват в колите си с по-малко от 50 лв в джоба

Аз толкова изкарвам на седмица...
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 12 май 2008 - 16:21

 Бай ти Митьо, на May 12 2008, 05:17 PM, каза:

 Чичо Скрудж, на May 12 2008, 04:25 PM, каза:

Препоръчително е шофьорите да не се качват в колите си с по-малко от 50 лв в джоба

Аз толкова изкарвам на седмица...

:opel_forever: :3:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 12 май 2008 - 16:33

 BladeMan, на May 12 2008, 04:28 PM, каза:

 Чичо Скрудж, на May 12 2008, 04:25 PM, каза:

Препоръчително е шофьорите да не се качват в колите си с по-малко от 50 лв в джоба, за да могат да си платят, ако нарушат правилника.
3.Неправилно престрояване

7.Мръсен автомобил

АБЕ ТИЯ ЛУДИ ЛИ СА?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!? :opel_forever:



Тук се има предвид да се вижда ясно рег. номер, стопове и варове и джамовете...
Отговори

Рошко снимка Рошко 12 май 2008 - 16:39

 BOBSI, на May 12 2008, 05:33 PM, каза:

 BladeMan, на May 12 2008, 04:28 PM, каза:

 Чичо Скрудж, на May 12 2008, 04:25 PM, каза:

Препоръчително е шофьорите да не се качват в колите си с по-малко от 50 лв в джоба, за да могат да си платят, ако нарушат правилника.
3.Неправилно престрояване

7.Мръсен автомобил

АБЕ ТИЯ ЛУДИ ЛИ СА?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!? :opel_forever:



Тук се има предвид да се вижда ясно рег. номер, стопове и варове и джамовете...

Koлега, сигурен ли си? В смисъл, знам че това е нормалното тълкувание на тази точка, но записано ли е някъде или куките могат да си го интерпретират както им изнася? А и идва и другия момент - вали пороен дъжда, всички знаем колко "чисти" са улиците ни и каква лапавица се получава. Тръгнал си от Варна за София примерно - естествено. че ще се ольопаш до ушите... Че аз като изляза от автомивката и колата я оставям паркирана да лъщи, а след 5 минути се излива няк'ъв дъжд и тя пак е цялата на мацанки, а стъклата мръсни... И к'во, трябва да си търсим Опелчета с монтирана екстра "Автомивка в движение" ебаси... :3: :thu:
Отговори

fanatic снимка fanatic 12 май 2008 - 16:50

Аххх колко ни е зле държаватаааааааааааа.
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 12 май 2008 - 16:53

 tigra79, на May 12 2008, 05:39 PM, каза:

 BOBSI, на May 12 2008, 05:33 PM, каза:

 BladeMan, на May 12 2008, 04:28 PM, каза:

 Чичо Скрудж, на May 12 2008, 04:25 PM, каза:

Препоръчително е шофьорите да не се качват в колите си с по-малко от 50 лв в джоба, за да могат да си платят, ако нарушат правилника.
3.Неправилно престрояване

7.Мръсен автомобил

АБЕ ТИЯ ЛУДИ ЛИ СА?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!? :opel_forever:



Тук се има предвид да се вижда ясно рег. номер, стопове и варове и джамовете...

Koлега, сигурен ли си? В смисъл, знам че това е нормалното тълкувание на тази точка, но записано ли е някъде или куките могат да си го интерпретират както им изнася? А и идва и другия момент - вали пороен дъжда, всички знаем колко "чисти" са улиците ни и каква лапавица се получава. Тръгнал си от Варна за София примерно - естествено. че ще се ольопаш до ушите... Че аз като изляза от автомивката и колата я оставям паркирана да лъщи, а след 5 минути се излива няк'ъв дъжд и тя пак е цялата на мацанки, а стъклата мръсни... И к'во, трябва да си търсим Опелчета с монтирана екстра "Автомивка в движение" ебаси... :3: :thu:


Не на 100% но така би следвало да е.

Иначе, че ще има изгъзици от страна на куките е ясно.
Отговори

Жоро снимка Жоро 12 май 2008 - 20:26

 Чичо Скрудж, на May 12 2008, 04:25 PM, каза:

Фишът има статут на ценна книга и е отпечатан в лицензира от БНБ печатница, пояс­ниха от Пътна полиция. Всеки фиш притежава сериен номер. На него задъл­жително се попълват трите имена на нарушителя, лич­ните му данни, местоживее­не, длъжност, описва се превозното средство, кой текст от закона е нарушен, разме­рът на глобата, както и три­те имена на полицая констатирал нарушението.

След като плати в брой, во­дачът получава препис от квитанцията. Събраните су­ми с фиш ще се отчитат все­кидневно в областните ди­рекции "Полиция."

Не го пожелавам на никой но може ли някой да покаже как изглежда това чудо...

 Бай ти Митьо, на May 12 2008, 05:17 PM, каза:

Аз толкова изкарвам на седмица...

Кофти пич...
Отговори

WILLY снимка WILLY 12 май 2008 - 20:59

Ами ако немам в брой с карта дали ще може :3:
Майтапа настрана ама има ли ги някъде публикувани как изглеждат тия документи ,че докато ги научим ще ни набутат ментета :opel_forever:
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 12 май 2008 - 21:48

Гледах го и по новините , ТЪПАТА кука , явно некво "Шефче"-гъзолиз го питаха относно това как ше преценят дали е чиста колата или не. И "УШЕВИЯ" каза че няма установен критерии такаче Патрулкаджиите сами ше преценят, и го питаха дали мерцедеса в съседство е мръсен (беше леко прашасал и имаше малко мръсотиика след калниците (нормално за софия, за мен сравнително чиста кола!)) и тъпата кука се "замисли" до колкото е възможно и каза че е мръсна. Абе тия кво искат бе , да не им сприрам , да карам не регистрирани коли и мотори и да крадна бензин ли?!?!??! Аз мисля че докато не направиме протест ще е така , но и ще става все по лошо , ще ни накарат да си продадеме колите и да се чудиме кво да ядеме , щот направиха горивата непосилни за много от хората , ше сринат дребния бизнес!По лошото е че ше сринат държавата!Днес чух че тъпият министър на образУванието е казал че ше има глоби 10лв за тези които коворят на диалект на публични места, не че имам диалект ,ама с НАЙ-ГОЛЯМО удоволствие бих го пречукал!

И един завършак на писанието , което вероятно е с доста грешки: ТИЯ ЩЕ НИ СЪСИПЯТ ДЪРЖАВАТА и НАЦИЯТА!!! :opel_forever:

А да , и още нещо: Тираджиите излизат на протест за горивата , нека се включим и ние с по малките автомобили , но със същите проблеми!! :3:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg