Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Проблем Обороти Opel Astra J, 1.4 101кс.

mackrandev1 снимка mackrandev1 29 октомври 2019 - 16:38

Ще пробвам, газаджията избирателно си го махна него, защото каза, щом като пусна климатика и работи малко по-добре на празен ход ще откача някой вакуум. Инате ли вайбър, или емайл? Снощи писах ещо точно за вас, но не успях да го пратя и се самозапази в чернови. :) Сега пробвах пак на лично, не става. По-късно ще затапя маркучлето с една видия да видя дали ще стане по-зле.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 октомври 2019 - 16:40

Нали има тема. По-добре в нея. Така повече хора могат да помогнат. С незатворена вакуум система не работят други системи по мотора.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 29 октомври 2019 - 16:41
Отговори

mackrandev1 снимка mackrandev1 29 октомври 2019 - 16:53

Едвам го снимах през дупката, за да оже фа се види, отгоре не се вижда нищо. Възможно ли е дросела в който вътре се намира стъпковото моторче, да е изгорял? Нали той командва оборотите... На диагностиките не показва грешки, в четвъртък ще закача колата в Опел, дано там хванат нещо. Благодаря Ви отново на всички. :)
Мнението беше редактирано от mackrandev1: 29 октомври 2019 - 16:53
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 октомври 2019 - 16:56

Писах и на лично, ще пиша и тук. Тоя вакуум управлява различни системи. Когато не е затворена системата се губи вакуум и мотора не може да управлява другите системи. Когато губи вакуум както прави в момента няма как да работи правилно. За това казах да се затапи маркуча с рапидка за проба. Ако наистина проблема е в тоя клапан за климатика, просто той няма да работи, а всичко останало по колата ще заработи.
Отговори

mackrandev1 снимка mackrandev1 29 октомври 2019 - 17:10

Не знам дали този клапан е за климатика, сложих рапидка на маркуча ,ще покарам така. А дросела и стъпковото в него? Възможно ли е да изгори, или да не работи нормално в определена температура и за това да клати оборотите и да се форсира с маркуча, а като има повече въздух да няма ядове.
Отговори

mackrandev1 снимка mackrandev1 01 ноември 2019 - 07:14

Здравейте, няма промяна с запушен маркуч и без да е запушен, но като го няма него, колата не се форсира. Сега ще кача клип от НЕпаленето сутрин и след това едно "ТУП-Туп" звук,който се чува от резервоара, веднага като запали.
Отговори

mackrandev1 снимка mackrandev1 01 ноември 2019 - 09:27

Не пали:
https://youtu.be/Ncw2kKN2EKo

Не пали: и като запали се чува около резервоара ТУП-ТУП-ТУП
https://youtu.be/Ncw2kKN2EKo
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 ноември 2019 - 10:07

На мен ли ми се струва, микрофонът ли го прави така поради усилването, но като шептящия дизел работи това нещо. Газ ли има, клапаните й ли чуваме ? Не ми се вярва да работи така тоя двигател...

Това от резервоара(ако приемем че е от там)...... единственото нещо, което се движи там е бензиновата помпа. Друго да "тупка" така.. някой клапан ли да са наврели нещо?...
Чувал съм за проблеми с капачката на резервоара, но не мога да кажа при теб това ли е.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 ноември 2019 - 10:19
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 ноември 2019 - 10:25

Бях писал по-горе, че може да има един вакуум клапан дето изравнява налягането в резервоара. Пробвай да не завиваш до край капачката на резервоара.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg