Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

грешка P1125

axxell снимка axxell 01 август 2015 - 18:27

 asensio, на 01 август 2015 - 16:10, каза:

Турбото е консуматив, всичко в една кола е консуматив без шасито. Относно въпроса ти - турбото нямаше как да се хване веднага като проблем, докато не почна да не надува видимо на живи данни като хората. Качваш се, испъваш колата и от 1800 оборота, дори и по малко, имаш актуален надув на турбото колкое и желания. При такива данни нещото което ще направиш е да изключиш турбото. С километрите и изолирането на компоненти които могат да причинат проблема, самия се задълбочи, почна да се случва по често. В целия тоя период дори турбото беше проверявано.Тая грешка има 4 вариации, като две за клапана и две са за целия проблем в смукателната система + елекрторника. В тоя случай се уцели да е по сложния варянт и съответно по трудно за намиране на повредата. Сигурен съм че всеки който видеше тия стойности на турбото би предположил че проблема не е в него, отделно винаги се тръгва от дребното към голямото. Ако все още не съм ти отговорил на въпроса, задай го конкретно и точно само него. Също мисля че парите загубени по ремонта са в пъти по малко (пробавани са здрави МАП, Дебитомер и други неща от друга кола) от тия които би взел един сервиз, като в сервиз би могло да стане по бързо. Никой не се е засегнал, но ми е интересно, ако я намаше тая тема, а ти имаш тоя проблем, как би постъпил. Ще си откараш колата в оторизиран сервиз или ще се опиташ за дая оправиш. Все пак и там са хора и не е много сигурно дали щяха да се хванат за турбото при тези му стойности в началото на проблема, или щяха да почнат да сменят други компоненти.


Сега като се позагледах по дати в постовете от темата "Публикувано: 24 ноември 2013 - 16:11

Колеги, при мен за съжаление няма прогрес. Даже напротив. Понеже смених всичко без турбо, а резултат няма..." Това е написано половин година преди да се смени турбото. Явно още тогава ви е било ясно, но не сте намерили турбо и сте продължили с по-евтините варианти месеци наред.
Макар, че като се замисля има и друго. Преди да купя тази вектра, която ми е на аватара, попитах в "Стефанов" изрично дали има начин да ми проверят турбото /преди покупката/ чрез грешки и те ми казаха твърдо , че това няма как да стане защото повредите там са механични. То ясно че когато турбото тотално издаде багажа, ще даде сигурно и грешка, но в някакъв по-ранен етап това възможно ли е? И другото което се чудя е че примерно грешката се появила март месец 2013г. . Ако предположа че сте свалили и сте проверили турбото след цитирания от мен в началото пост, тоест ноември 2013 г. и то видимо е било в ред , възможно ли е месеци наред това турбо ту да работи ту да не работи, като аз поне имам усещане , че такава механична част тръгне ли да си отива, би трябвало по-бързо да се прецака напълно. И въпросът ми към теб е не мислиш ли, че тази грешка поне в началото е възможно да е от друго, например гейта/ти го изключи в предишен отговор, но все пак/ или нещо друго , а не турбото?. Автора на темата пише че го е чистил/гейта/ , в него е имало масло, след което колата се е оправила за малко. Предполагам че сменяйки турбото , той го е сменил заедно с гейта и ако неговия е бил проблемен така и не е разбрал.
Относно твоя въпрос-какво бих направил аз? Ами щом влизам в тоя форум, значи имам желание да си познавам колата и поне отчасти да мога да диагностицирам някои неща, което предполага, че не бих хукнал към сервиз във всеки начален случай. Но за конкретния случай и с оглед на моментните ми познания за колата ми/които не са големи на този етап/, предполагам, че бих отишал в сервиз. Междудругото как тестват турбо в сервиз-предполагам че имат някакъв стенд?
Отговори

asensio снимка asensio 02 август 2015 - 00:49

Когао турбото беше преглеждано, нямаше никакви механични наченки - задран корпус, да пуска масло, луфт на оста. Дори се въртеше нормално. Гейта ако има проблем, ще пренадува или няма да надува, което го нямаше в началото. Грешката може да я дава и от това че пуска съвсем малко от смукателния колектор, скъсан о пръстен на тръбата след турбото. Като цяло грепката е тегава. Ако имаш ТИС, отвори го и виж какво дава като вероятни причини. Всичко по ел. компоненти е лесно да се провери, ако имаш друга кола - мап, дебитомер, соленоид. Самите вакумни маркучи също лесно се проверяват. Проблема като цяло беше трудно отстранен поради това че турбото не даваше симптоми в началото. Отделно колата си вървеше до 3К оборота. Като цяло да не се бориш с такъв неизразен явно проблем за каквото и да е. Не за друго, а защото не знаеш кое е причината, и се чудиш от кое да тръгнеш и винаги тръгваш от малкото към голямото.
Отговори

axxell снимка axxell 02 август 2015 - 12:22

 asensio, на 02 август 2015 - 00:49, каза:

Когао турбото беше преглеждано, нямаше никакви механични наченки - задран корпус, да пуска масло, луфт на оста. Дори се въртеше нормално. Гейта ако има проблем, ще пренадува или няма да надува, което го нямаше в началото. Грешката може да я дава и от това че пуска съвсем малко от смукателния колектор, скъсан о пръстен на тръбата след турбото. Като цяло грепката е тегава. Ако имаш ТИС, отвори го и виж какво дава като вероятни причини. Всичко по ел. компоненти е лесно да се провери, ако имаш друга кола - мап, дебитомер, соленоид. Самите вакумни маркучи също лесно се проверяват. Проблема като цяло беше трудно отстранен поради това че турбото не даваше симптоми в началото. Отделно колата си вървеше до 3К оборота. Като цяло да не се бориш с такъв неизразен явно проблем за каквото и да е. Не за друго, а защото не знаеш кое е причината, и се чудиш от кое да тръгнеш и винаги тръгваш от малкото към голямото.


Добре. Мисля, че направихме/по скоро ти направи/ едни завършителни и уточняващи заключения по темата, които ще бъдат полезни за всеки на който му се появи този проблем.
Отговори

Dimas снимка Dimas 19 август 2015 - 21:57

Що не се обаждате, че има неясноти.

Колега, axxell, старото турбо е на терасата и мога да ти го покажа. Симптоми за проблем няма. В интерес на истина в 5% от случаите, за които знам се касае за пръднало турбо. В останалите случаи са соленоид, вакуум, актуатор и най-вече... запушени катализатор или гърнета.

Колкото до написаното по-горе свързано с това, защо съм се преборил толкова трудно с проблема мога да кажа само: от любопитство основно.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 декември 2015 - 13:57

Да се включа и аз в темата. По начало, от дъжд на вятър колата взе да забива по време на път (извънградско обикновено, без някакви характерни и повтарящи се други събития). Обаче гася.. паля - и пак продължавам! При това може и няколко дни.. седмици дори да няма проблеми.

Записва грешка обаче, при диагностика. Р1125 (3). Въртях ги едни соленоиди, сменявах им места.. но разлика някаква така и не усетих. Сега вкарах в играта още един соленоид (имам допълнителен), но дори сега не мога да бъда 100% сигурен, защото просто не знам как да разбера даден соленоид работещ ли е, не е ли !? Също така как да разбера какво налягане прави вакуум-помпата !? :confused:

п.п. И един въпрос ей така.. почти дет се вика - ни в клин, ни в ръкав, но.. рейката на турбото, в единия си край е забодена във вакуум-мебрана, а в другия (от към самото турбо) е хваната за една пантичка, която има въртеливо движение. Въпроса ми е следния - там от към пантичката тази рейкичка как се откача !? :confused:
Отговори

Dimas снимка Dimas 22 декември 2015 - 17:48

Хваната е със зегерка. Катализатор имаш ли?
Отговори

Venko_k снимка Venko_k 23 май 2023 - 16:10

Здравейте момчета, нов съм във форума, но със стара астричка 1,7 У17ДТ исузу мотор. По-раното съм има проблем с компютъра на помпата, но го оправих. Сега от известно време имам едно забиване на колата и всетва чек лампата и колата почва да набира трудно. Това го прави около 110-120 км/ч. Поскарам малко и изведнъж отпуши и почва да си набира нормално. Обаче от седмица при рязко потегляне(пилажи) колата забива, светват 2те жълти лампи и колата гасне. Казаха ми, че въпросния клапан N 75 майче не работел като хората, след входа нямало вакум... Дали да го сменя или ще кажете друго мнение. Помагайте

Забравих са кажа- и на мен ми показваше грешка 1125 на диагноатика на педалите. Но вече не се показва. Закачаха я и в движение, пак нищо
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 май 2023 - 18:02

След клапана нямало вакум, а преди клапана има ли?
Отговори

Venko_k снимка Venko_k 23 май 2023 - 19:17

Уж да!
Така се изказа майсторчето, че до него имало с лед него нямало, нещо такова. Бил пробвал и с друг(втора ръка) и пак същото с малка разлика- ту пускал, ту не пускал докато а моя въобще не пропускал...
Отговори

Venko_k снимка Venko_k 23 май 2023 - 19:57

И ми каза да си търся жичкаджия. Свързах се с 1 момче от София, което ми беше правил компа на помпата и каза да му изпратя горния комп за диагностика преди да купувам този клапан, защото е около 150лв. Диагностиката не показа нищо, да търсим този клапан дали идва 12v до него и т.н., но свестен жичкаджия тук няма... Но след като майстора ми каза, че след него няма вакуум ме навява мисълта да е той проблема?! Какво мислите?
Отговори

k opel e снимка k opel e 24 май 2023 - 20:24

"Уж да". Е, отговор, та няма що! Слагаш един вакумер на входа на клапана. Не трябва да показва по малко от -0,7 бара. От вакум помпата до клапана на тоя модел има три прехода. На 80% никой не ги е гледал. Имам един такъв клапан повече, но го ползвам само са тест и не го продавам. Цената с отстъпка на Пиерсбург вече е около 100 лева.
Отговори

Venko_k снимка Venko_k 01 юни 2023 - 16:38

Ха, едва вчера успя един жичкаджия да я види. Взех си я, всичко беше ок- нито прекъсваше при рязко потегляне, нито нищо. Каза, че някъде е намерил повредени жици, даже не е и барал въпросния клапан. Нооо, днес малко я напънах по магистралата и отново светна чека и колата заби(започна да набира много бавно). На педалите ми показва грешка 1125. Някакво мнение по проблема...?
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 юни 2023 - 16:59

Пак ли да ти пиша, че не си сигурен какво е състоянието на вакум пътищата.
Отговори

Venko_k снимка Venko_k 01 юни 2023 - 20:37

Съжалявам, но пича- въпросния жичкаджия няма вакуумер ииии това ме притеснява, че сме на налучкване. Лошото е, че не съм на 100% сигурвн дали го прави само когато има климатик, защото чета из разни статии, че и климатика биш свързан с разни вакууми :(

Пак се извинявам, наистина съм неук в тази част и чета, питам и т.н.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg