Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Z13DT - 1.3CDTI Проблеми.....решения

nicko75 снимка nicko75 18 ноември 2012 - 21:32

Колеги, колко пари излиза смяната на веригата при положение че не се е скъсала? Има ли симптоми, по които да разбера че вече е за смяна. Корсата я купих на уж 105000км, а сервизния интервал показваше 180000. Сега е на уж 130000. В сервиза, в който ми смениха демпферния маховик и съединителя ги питах за веригата, но ми казаха да не я пипам - била проектирана да кара минимум 1 милион км!
Отговори

Гостgidor_* 26 април 2013 - 15:24

ванка може ли тел эа враэка
Отговори

danchovek снимка danchovek 15 май 2014 - 23:11

Здравейте,

имам combo 2007ма. Преди 2000 км смених маслото и всички филтри. Тъпата кутия на горивния филтър си тече, но май тече от О-пръстените на тръбичките, които влизат в нея, а не от самата кутия. Нова ми казаха, че струва 200 кинта, но търся вариант за нов О-пръстен. Това ми е малкия проблем.

Та... Днес ходих в същия сервиз да сменям гуми и, докато гледаха размера на О-пръстена, установиха, че меша маслото с антифриза (а до преди 1 седмица нямаше проблем, защото си долях малко антифриз и си беше чисто). Най-вероятно е гарнитурата на главата. Но нормално ли е тоя мотор на 91000 км да издуха гарнитура? А и малко ме притесниха, защото казаха, че може и самата главата да, или нещо за охлаждането да се е пробило (не съм много на ТИ с двг и не ми е много ясно това). Кое е най-често срещаният проблем и има ли причина да се притеснявам или само да сменям гарнитурката и да си свиркам?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 май 2014 - 23:39

В момента виждам при един дилър в Прага някакъв комплект на Феби за около 450-480лв не знам на какъв курс работят но не мога да разбера дали включва двата плъзгача обтегач и верига или нещо е икономисано при интерес мога да попитам.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 май 2014 - 23:52

 nicko75, на 18 ноември 2012 - 21:32, каза:

Колеги, колко пари излиза смяната на веригата при положение че не се е скъсала? Има ли симптоми, по които да разбера че вече е за смяна. Корсата я купих на уж 105000км, а сервизния интервал показваше 180000. Сега е на уж 130000. В сервиза, в който ми смениха демпферния маховик и съединителя ги питах за веригата, но ми казаха да не я пипам - била проектирана да кара минимум 1 милион км!

Не се сърди ама всички дилъри препоръчват ако се кара по малко от 30000км годишно да се купува бензинов мотор .А това 1,3 няма нищо общо с мерцедес300д за да стигне милиона и да работи без големи дертове.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 септември 2014 - 12:57

Колеги ,
някой от вас ще ме светне ли веригата на този 1.3 CDTi дали е еднопътна или двупътна. Тоест единична или двойна?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 септември 2014 - 12:58
Отговори

kalin09 снимка kalin09 18 ноември 2015 - 20:26

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 16 юни 2017 - 19:00
Отговори

Velyo снимка Velyo 31 януари 2016 - 11:42

.
Мнението беше редактирано от Velyo: 25 февруари 2017 - 18:51
Отговори

jamezon снимка jamezon 23 февруари 2016 - 21:59

Здравейте,аз съм със същия двигател и при мен има проблем с дюзите..Отива гориво до комън рейла и до рейката и там се губи,до дюзите не отива..Това ми обясниха в сервиза,в който е в момента...Да започна от начало..Онзи ден реших да си поиграя с оп-кома.Проблема е,че базиках на доста места и не знам дали нещо не съм променил във данните..Но по принцип гледах само живите данни,никъде нищо не съм променял,но в сервиза ми обясниха,че грешката е в това,че съм го направил при запален двигател...Версията на оп-кома ми няма опция свързана с дюзите,но ми казаха,че като е запален двигателя не се знаело къде какво променя автоматично,можело да пипам едно,а да се променя друго..
Някой има ли някаква идея?
Отговори

jamezon снимка jamezon 28 февруари 2016 - 11:05

 jamezon, на 23 февруари 2016 - 21:59, каза:

Здравейте,аз съм със същия двигател и при мен има проблем с дюзите..Отива гориво до комън рейла и до рейката и там се губи,до дюзите не отива..Това ми обясниха в сервиза,в който е в момента...Да започна от начало..Онзи ден реших да си поиграя с оп-кома.Проблема е,че базиках на доста места и не знам дали нещо не съм променил във данните..Но по принцип гледах само живите данни,никъде нищо не съм променял,но в сервиза ми обясниха,че грешката е в това,че съм го направил при запален двигател...Версията на оп-кома ми няма опция свързана с дюзите,но ми казаха,че като е запален двигателя не се знаело къде какво променя автоматично,можело да пипам едно,а да се променя друго..
Някой има ли някаква идея?



В този сервиз не успяха да я съживят и я дръпнах при други,които се занимават само с диагностика.Препрограмираха ми целият софтуер и колата запали.Казаха ми,че от тук следва почистване или премахване на катализатора и почистване на ЕГР клапана... http://jamezon.snimk...886155.36658831
Мнението беше редактирано от jamezon: 28 февруари 2016 - 21:52
Отговори

jivkovisz снимка jivkovisz 08 март 2016 - 15:05

И аз съм със същият мотор само че на астра х, колата я имам от ноември 2015г. и съм много доволен с изключение че сутрин като запаля около 1 минута оборотите малко играят и двигатела е нестабилен казаха ми че е или от подгревните свещи (колата пали при -15 градуса без проблеми) или от дюзите и мисля да взема някаква добавка да пробвам.
Отговори

Velyo снимка Velyo 16 март 2016 - 11:03

.
Мнението беше редактирано от Velyo: 25 февруари 2017 - 18:51
Отговори

небосвод снимка небосвод 16 април 2016 - 15:15

Здсравейте,

IvanGrigorov, georgibakarliev, благодаря ви за информацията. Да си призная обаче малко се отчаях.
Имах намерение да си сменям колата и се бях насочил към корса, астра или агила с такъв двигател. Всичко което обаче пишете и е много полезно , малко ме стряска.
Моля ви за мнение като за лаици какво ви е мислите за 1.3cdti?
( До сега карам 23 годишна корса 1,7 ( без турбо) и не знам дали е било късмет , но не съм правил никакви сериозни ремонти. За съжаление въпросът с тенекиите не стои така и ще сменям колата. )
А кой двигател според вас е по - издръжлив ( не съм любител на скорости)- 1.3cdti или 1.7cdti.
Или просто ми препоръчайте нещо друго.

Благодаря ви предварително.
Мнението беше редактирано от небосвод: 16 април 2016 - 15:38
Отговори

alehandro снимка alehandro 18 април 2016 - 12:57

Здравейте! Много се извинявам за въпроса, но така и не става ясно кога се сменя веригата на това чудо. Казаха ми, че се подменяла на 80 000(струват ми се малко километрите). При положение, че я взехме на 92 хил се съмнявам някой да я е сменял преди това. Сега е 180 000(, но като се има предвид, че не се знае на колко е била при закупуването) не се знае вече. Та казаха ми, че има симптоми - тракане, дзънкане, неравномерна работа. Вчера едно момче в сервиз на Fiat, който имат същият мотор - 1.3 cdti ми каза, че трябвало да се сменя и никак не било приятно - разглабяне много. Веригата оригинална в комплект струвала 420 лв, а труда вървял около 120. Та питането е - някой сменял ли е такова нещо и да си отварям ли цирей на задника.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 18 април 2016 - 14:34

Прочети темата пак,като наблегнеш на моите мнения и ще си отговориш на въпроса...
Отговори

alehandro снимка alehandro 07 септември 2016 - 07:13

Здравейте! Преди няколко дни забелязах нещо доста неприятно и искам да попитам дали някой тук е имал подобен проблем. Преди известно време се появи не теч, а може би прикапване от лявата полуоска, от карето което влиза в кутията. Оказа се, че не е влязло добре и един майстор с много напъни го намърда. След един ремонт смениха семеринг там ама пак си прикапва по малко. Но преди няколко дни се пови и теч в дясно, като си беше направило малка локвичка от капане. Сега като хвана двете полуоски и си се „хлопат”. Чувал съм, че е нормано да има малко луфт, но не знам доколко. Казаха ми: има нещо разбито в кутията! Ималао деференциал там… Като отвихме пробката се оказа, че си има и стружки по магнита, но много фини, като ги разтриеш с пръст са все едно феролит. От дясно се чуваше и едно леко виене при спиране или при маневра от място. Някой имал ли такъв проблем? Отремонтира ли с много зор? Може ли да е само от семеринги? Интерсно, че като доляхме масло спря да капе. Мерси за информацията ако някой е имал подобен проблем
Отговори

kalin09 снимка kalin09 07 септември 2016 - 08:00

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 16 юни 2017 - 18:59
Отговори

alehandro снимка alehandro 08 септември 2016 - 12:21

Мерси много
Мнението беше редактирано от alehandro: 08 септември 2016 - 12:27
Отговори

alehandro снимка alehandro 08 септември 2016 - 12:27

[quote name='alehandro' timestamp='1473330090' post='1248578']
Здравейте!Мерси за съвета. А имаш ли идея къде се намира отдушника на тази кутия Z13DT
Отговори

kalin09 снимка kalin09 08 септември 2016 - 18:02

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 16 юни 2017 - 18:59
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg