Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

1.9 jtd проблеми

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 30 юли 2018 - 13:29

Здравейте колеги! От няколко месеца имам много специфичен проблем с колата. Помислих си, че проблема ще го разреша като сменя потенциометъра на газта но напразно, нищо не се промени. Първо да кажа, колата ми е с унуверсалния напоследък фиатов мотор 1.9 jtd 80 к.с. Стило. Двигателя работи чудесно, турбото също. На празен ход всичко е ок, обаче по време на шофиране при смяна на скоростите вместо при натискане на съединителя мотора да утихва той се форсира. Това се случва все по често и когато спирам на кръстовище намалям ускорението почти до нула на скорост за да туширам форсирането. Голям дискомфорт и жената почти спря да я кара.Колегите от форума на Фиат не помогнаха с нищо. моля ако някой от вас се сблъсквал с нещо подобно да сподели!Само да кажа, че диадностиката нищо не показа предполагам защото това се случва само по време на движение.Много полезна би ми била ел. схема!
Мнението беше редактирано от Тодор Ялъмов: 30 юли 2018 - 16:20
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 юли 2018 - 14:09

Така де, шом имаш диагностика трябва да гледаш на живо какво се случва в тия моменти когато се форсира. Нещо я кара тая кола да се форсира, а така може да успееш да видиш какво.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 30 юли 2018 - 14:39

 tisho.74, на 30 юли 2018 - 14:09, каза:

Така де, шом имаш диагностика трябва да гледаш на живо какво се случва в тия моменти когато се форсира. Нещо я кара тая кола да се форсира, а така може да успееш да видиш какво.

Там е работата,че нямам. Тези по сервизите аз ли да ги уча, че има неща които в движение се хващат? Егати майсторите значи!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 юли 2018 - 14:40

Мисля че датчик колянов вал може да го прави това и да не пише грешки.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 юли 2018 - 15:33

Принципно е вероятно, но без да се види не се пипа.
А тия по сервизите са ясни. Гледам си от Стара Загора. Що не драснеш ЛС на dimitarmark да го видите това Стило? Само не ми е ясно дали има с какво да го чете, но ще видите какво що.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 30 юли 2018 - 18:31

 tisho.74, на 30 юли 2018 - 15:33, каза:

Принципно е вероятно, но без да се види не се пипа.
А тия по сервизите са ясни. Гледам си от Стара Загора. Що не драснеш ЛС на dimitarmark да го видите това Стило? Само не ми е ясно дали има с какво да го чете, но ще видите какво що.

Свързах се с момчето и утре след 19 ще види какво може да направи.

 Ne6to Smisleno, на 30 юли 2018 - 14:40, каза:

Мисля че датчик колянов вал може да го прави това и да не пише грешки.

И аз съм мислил за този датчик обаче ако е той не трябва ли да прави проблема и когато работи на празен ход?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg