Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Oт 1ви ноември караме на фарове!

realprofesora снимка realprofesora 29 октомври 2006 - 21:33

Начи аз по принцип и жигулата си бях направил да ми светят фаровете с контакта и имаше система с която фаровете се гасяха като палех и после пак се включваха.
Та реших на Корсата Б да си направя така.
Като дам на контакт и да ми светят а като извадя ключа да се гасят.
Начи извадих ключа на фаровете заедно с цялата конзолка с част от духалката на парното и прекъснах захранващия кабел ,после го свързах с кабел от контактния ключ на който има ток само когато е на контакт и готово.
Но когато карам през деня на фарове и централният ми дисплей е затъмнен и не виждам градуси дата ,час ... и извадих целия дисплей с тялото и прекъснах едно зелено кабелче което подава сигнал когато са включени фаровете да се намалява осветлението и сега като кара през деня на фарове си виждам и показанията на централния дисплей.
Ами общо взето това е ако имате въпроси моля ,питайте.
между другото Корсата ми има система заводски такава ,като палиш и светлините ти гаснат по време когато въртиш на стартер. :devil-smiley-019:
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 октомври 2006 - 09:43

Искам да питам това гласувано ли е вече? Щот до скоро само се говореше...
Отговори

Стефан снимка Стефан 30 октомври 2006 - 10:15

Гласувано е и обнародвано в ДВ, влиза в сила от другиден :) Аз да питам нещо друго докато сме на темата. Четох някъде, че трябвало и да имаме в колата комплект резервни крушки! Глобата ако нямаш била колкото ако караш без фарове. Някой знае ли нещо по врпроса ? .... щото е маса тъпо такава глоба да има?!?
Отговори

Емилио снимка Емилио 30 октомври 2006 - 10:42

stefanakin, на Oct 30 2006, 10:15 AM, каза:

Гласувано е и обнародвано в ДВ,  влиза в сила от другиден :) Аз да питам нещо друго докато сме на темата. Четох някъде, че трябвало и да имаме в колата комплект резервни крушки! Глобата ако нямаш била колкото ако караш без фарове. Някой знае ли нещо по врпроса ? ....  щото е маса тъпо такава глоба да има?!?
 

Така е,при проверка на документи и др.ако не покажеш резервни крушки за къси и мигачи,има глоба,по принцип не проверяват за това,но,сега с тая акция "светлина"може и това да стане.Знам,че във форума има колеги полицаи,нека да помогнат с "четенето" на закона! :devil-smiley-019:
Отговори

Stoil снимка Stoil 30 октомври 2006 - 11:21

само да добавя, че по европата отдавна е така - всяка държава си има изисквания какво трябва да се представи при контролна проверка, а резервният комплект крушки и предпазители е част от това.
доколкото съм виждал вече в по - големите маркети в Бг. се продават такива комплекти, ако пък на някой не му се дават кеш - предполагам всеки може да си "сглоби" сам от изостанали такива по гаража...
Отговори

Оги снимка Оги 30 октомври 2006 - 11:26

GSI-DOHC, на Oct 30 2006, 12:21 PM, каза:

само да добавя, че по европата отдавна е така - всяка държава си има изисквания какво трябва да се представи при контролна проверка, а резервният комплект крушки и предпазители е част от това.
доколкото съм виждал вече в по - големите маркети в Бг. се продават такива комплекти, ако пък на някой не му се дават кеш - предполагам всеки може да си "сглоби" сам от изостанали такива по гаража...
 


Закона е ТЪП ... примерно, карам си и ми изгаря крушката. Аз си имам резервни ама не знам, че е изгоряла и продължавам да си карам :devil-smiley-019: ... ква е файдата :shifty:
Отговори

FiLaRn снимка FiLaRn 30 октомври 2006 - 11:41

Loz, на Oct 30 2006, 12:26 PM, каза:

... ква е файдата  :devil-smiley-019:
 

Еми още една пролука, която си оставят, за да могат да тълкуват закона според финансовото си състояние там на място. :shifty: Винаги е било така, като с несъобразената скорост и пешеходците... ходи да доказваш на някой кое как е било в конкретната ситуация... :2angry1: :c010:
Отговори

Стефан снимка Стефан 30 октомври 2006 - 11:45

GSI-DOHC, на Oct 30 2006, 12:21 PM, каза:

само да добавя, че по европата отдавна е така - всяка държава си има изисквания какво трябва да се представи при контролна проверка, а резервният комплект крушки и предпазители е част от това.
доколкото съм виждал вече в по - големите маркети в Бг. се продават такива комплекти, ако пък на някой не му се дават кеш - предполагам всеки може да си "сглоби" сам от изостанали такива по гаража...
 


Някой може ли да подкрепи с конкретен текст от закона, че аз нещо не го намирам ... :devil-smiley-019:
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 30 октомври 2006 - 19:05

Да това с крушките е голям майтап.Карам си аз изгаря ми крушката (да предположим, че съм чатнал, че е заминала), ама аз как да я сменя.Следователно трябва да си носим и инструменти за смяната.Между другото аз не виждам особен смисъл в този закон с фаровете от 1-ви ноември....
Отговори

GT PoWeR снимка GT PoWeR 30 октомври 2006 - 19:21

Доколкото знам ако си смениш крушката на място не те санкционират.
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 30 октомври 2006 - 20:31

Колеги малко не на място (извинете за което), но реших да сменя крушките отпред и тия дето са ми да останат резервни.Спрял съм се на модела Philips Bluevision, но не знам какви трябва да са точно за Vectra B.Само една крушка ли е за къси и дълги?Халогените и габаритите какви трябва да са?Малко босичък съм, а като гледах фаровете не се реших сам да си ги отварям.
Отговори

borro снимка borro 30 октомври 2006 - 20:34

Ако се не лъжа, май си с 2 отделни за къси и дълги.
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 30 октомври 2006 - 20:51

Loz, на Oct 30 2006, 12:26 PM, каза:

GSI-DOHC, на Oct 30 2006, 12:21 PM, каза:

само да добавя, че по европата отдавна е така - всяка държава си има изисквания какво трябва да се представи при контролна проверка, а резервният комплект крушки и предпазители е част от това.
доколкото съм виждал вече в по - големите маркети в Бг. се продават такива комплекти, ако пък на някой не му се дават кеш - предполагам всеки може да си "сглоби" сам от изостанали такива по гаража...
 


Закона е ТЪП ... примерно, карам си и ми изгаря крушката. Аз си имам резервни ама не знам, че е изгоряла и продължавам да си карам :devil-smiley-019: ... ква е файдата :shifty:
 

специално аз на вектрата имам сигнална лампа на таблото когато някоя крушка не свети
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 30 октомври 2006 - 22:09

borro, на Oct 30 2006, 09:34 PM, каза:

Ако се не лъжа, май си с 2 отделни за къси и дълги.
 


Не се лъжеш. :) Две са крушките за къси и дълги при Vectra B.

:devil-smiley-019:
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 31 октомври 2006 - 17:45

Само напомняне, че от утре, качвайки се в любимата кола, трябва да пускаме фаровете, за да няма проблеми с чичко полицай...започват проверки и за гуми и чистачки.... :2angry1:
Отговори

borro снимка borro 31 октомври 2006 - 17:56

А има ли вярно в това, че първите 5 дена са гратис - демек само ще предупреждават...
Отговори

Иво снимка Иво 31 октомври 2006 - 18:00

Neam_Raven, на Oct 31 2006, 06:45 PM, каза:

Само напомняне, че от утре, качвайки се в любимата кола, трябва да пускаме фаровете, за да няма проблеми с чичко полицай...започват проверки и за гуми и чистачки.... :2angry1:
 


И да не забравим после да ги изключваме, за да няма проблеми с господин акумулатор
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 31 октомври 2006 - 18:02

borro, на Oct 31 2006, 05:56 PM, каза:

А има ли вярно в това, че първите 5 дена са гратис - демек само ще предупреждават...
 

Не знам дали са 5 дена, но ще има гратис...
Отговори

Иво снимка Иво 31 октомври 2006 - 18:03

Една седмица ще предупреждават

Цитат

От 1 ноември до 1 март 2007 г. всички водачи на автомобили в страната са задължени да шофират на къси светлини. Промяната в Закона за движение по пътищата предвижда глоба от 20 до 150 лева за неспазване на изискването.
До 8 ноември, обаче, шофьорите няма да бъдат глобявани, а само предупреждавани, каза Марин Раковски, началник на сектор в направление “Пътна полиция“
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 31 октомври 2006 - 18:35

Хехехе, момчета, аре да отваряме магазин за продажба и монтаж на зумери :devil-smiley-019: :shifty: :c010: Всичките лади и полски фиати ще се редят на опашка :c010:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg