Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Дъра-бъра

BOz снимка BOz 17 май 2016 - 13:02

Да, много от колите от този район имат много проблеми с ръждата. За това лично аз избягвам да купувам кола, която е внесена от там.
Моята държах да е италианка (в контраст с всеобщото разбиране) и за сега няма грам ръжда, изключвайки част от генерацията, което е нормално. Всичко останало блести като от завода.
Отговори

Марто снимка Марто 17 май 2016 - 13:49

Абсурдно е съвременен автомобил да има такъв проблем , независимо къде е каран. Вероятно е била подпирана и после не е оправена добре.
Отговори

BOz снимка BOz 17 май 2016 - 13:55

Да. За калника на колегата и аз смятам, че не е нормално където и да е карана колата.
Но за долната страна на колата и детайли различни от купето, то в тези държави е съвсем нормално всичко да е ръждясало. Много честно на коли от тези държави всички болтове, гайки, скоби и т.н. изглеждат като на автомобил от преди 20 години.
Отговори

Марто снимка Марто 17 май 2016 - 14:52

Предстои ми да гледам след 2 дена една "германка" 2011г . Та ще споделя впечатление
Отговори

devailo снимка devailo 18 май 2016 - 07:59

Моята иначе след като я купих разбрах че е била удряна и отпред и отзад, ръждата е отзад на левия калник и да.. ясно е явно не е направено като хората там.
Отговори

devailo снимка devailo 10 юни 2016 - 09:15

Да ви питам как се охлаждате летата с Инсигнията? Като дам на auto и на Lo и едва едва поддържа приятна температура в купето..а не е настанало истинското лято още . и дори след 30 минути пак не е кой знае колко студено. В купето ли насочвате струята или на ауто си държите? И има ли копче за някакво пълно спиране на духането и климатика че като е така на ауто трябва примерно да задържа перката надолу за да го спра.

С двузонов климатроник съм.
Отговори

nikal снимка nikal 10 юни 2016 - 20:13

 devailo, на 10 юни 2016 - 09:15, каза:

Да ви питам как се охлаждате летата с Инсигнията? Като дам на auto и на Lo и едва едва поддържа приятна температура в купето..а не е настанало истинското лято още . и дори след 30 минути пак не е кой знае колко студено. В купето ли насочвате струята или на ауто си държите? И има ли копче за някакво пълно спиране на духането и климатика че като е така на ауто трябва примерно да задържа перката надолу за да го спра.

С двузонов климатроник съм.

Съветвам те да провериш,дали климатикът ти е за допълване.Ако всичко ти е наред,дори и в жега,след 5 минути на автоматично,вече ще ти е хладно.
Отговори

devailo снимка devailo 21 юни 2016 - 08:27

Ами ходих на профилактика на климатика..от 600 грама фреон имаше 400. Допълниха го и сега е една идея по добре ама пак ми се струва бавно хладенето. за 20 минути каране на минимална температура и на ауто или пак на минимална температура и насочен в купето въздуха на максимално духане не успява да ми стане студено. Може би едва комфортно. Хората от климатиците казаха че няма отечки и че всичко е наред. Лошото е че не помня много добре на предните коли колко време им е трябвало да хладят ама примерно на Една фиестичка помня че дооста студено ставаше бързо. Дали пък не защото е по голямо купето вътре толкова по бавно да става охлаждането.
Отговори

vankis снимка vankis 21 юни 2016 - 10:01

При мене хлади доволно. Аз ауто функцията не я ползвам. Когато е напекло колата го включвам на ЛО и доста бързо обръща , след това 21-22 гр. и ми е супер на 1-2 степен на вента.

Щом си долял фреон ти остава само две опции.
- радиатора да ти е пълен с мухи и прах (има препарати,с които пръскаш и след това изплакваш с вода (пароструйка не се препоръчва))
- филтър на купето

Поздрави,
И.
Отговори

devailo снимка devailo 21 юни 2016 - 12:15

Това радиатора на климатика ли? Трябва да го вадя или е лесен достъпа до него? Филтъра трябва да го видя . Но да 20-30 минути на LO на максимално духане и не ми става студено.. става ми ОК
Отговори

vankis снимка vankis 21 юни 2016 - 12:55

На климатика да. Със сигурност не се налага да махаш самият радиатор, може би само бронята за по-лесен достъп, но пробвай първо с филтъра ,че е по-лесно.
Отговори

BOz снимка BOz 23 юни 2016 - 11:13

Тук просто липсва една важна информация, която е трябвало да я имаш от тези, които са ти обслужвали климатика.
А именно с каква температура излиза въздуха на средните духалки, след около 10-на минути работа на климатика, на средна сила на вентилатора?
Отговори

devailo снимка devailo 24 юни 2016 - 18:54

Не знам аз ли откачам или какво ама ходих на друго място за автоклиматици и ми казаха че по студено нямало как да духа всичко наред било и все пак аз пътувах от София До В. Търново и за тея 3 часа на AUTO и на LO така и НЕ ми стана хладно..или ми беше ок или ми беше леко топло.. и не само на мен и на пасажера също. С други коли винаги след време съм вдигал градусите или съм намалял силата на вентилаторите. Много странна работа.
Мнението беше редактирано от devailo: 27 юни 2016 - 08:47
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 25 юни 2016 - 10:30

http://forum.vwclub....hp?f=13&t=44549

При тях ходил ли си ?Гледам,че доста ги хвалят.
Отговори

BOz снимка BOz 28 юли 2016 - 09:24

Толкова ли са здрави тия Инсигнии, че няма какво да си пишем? :icon_razz2:

Да споделя информативно - понеже моята кола се кара основно градско, то според таблото маслото ми е за смяна на 8к километра.
Отговори

devailo снимка devailo 28 юли 2016 - 15:15

Сега е в сервиза моята. ЗА предимно градско каране и минати 10 000км пише че има още 40% здраве маслото :D

Иначе ми е изгорял някакъв модул от БЛОКА за блутуута и модула не се сменял, целия блок се сменял 700 лева, отказах АМА имало 30% отстъпка и пак отказах :D така и не го ползвам.
Климатика където се оплаквах че не духа достатъчно студено дори след прясно напълване с фреон, казват че е от филтъра най вероятно на купето, сменили са го и вече било много студено вътре. Ще видя като си я взема.
Service Vehicle Soon - първо ходене - вода в горивния филтър, източена оправен проблема и на другия ден пак съобщението, една профилактика, втора профилактика и сега казват не се знае от това ли е, дали смяната на буксата ще помогне..то не се сменяли така букси..почват да си противоречат малко.
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 28 юли 2016 - 21:06

 BOz, на 28 юли 2016 - 09:24, каза:

Толкова ли са здрави тия Инсигнии, че няма какво да си пишем? :icon_razz2:

Да споделя информативно - понеже моята кола се кара основно градско, то според таблото маслото ми е за смяна на 8к километра.

Това за маслото не е ли на определен пробег. Химичен анализ ли му прави. Аз гледам при мен стига до 60% на 10к км и го сменям.
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 28 юли 2016 - 21:16

Относно климатика, мисля, че трябва количеството фреон да е 650 гр. И както по горе колегата сподели температурата на изходящият въздух да е около 5 гр.
Отговори

devailo снимка devailo 28 юли 2016 - 22:00

Така какви са нещата. за Service Vehicle soon пак нищо .. вода в горивния филтър .. 4ти път не могат да разбера какво става, точат филтъра профилактика на букси и все се появява на втория ден

за сензорите за налягане на гумите .. 5 години им бил живота и се скапвали 2 са ми били за смяна ама най добре всичките .. 200 лв броя ама имало 30% отстъпка :D мда май няма да го правя и това.

За климатика като са сменили филтъра на купето и поленовия и ЧУДО вътре в купето духа 3 пъти по силно и вече наистина имам климатик. Преродих се.

И за блутуута 700 лв няма да дам посмъртно :D

Ако някой за сензорите за гумите има някакъв по сносен вариант може да сподели. Дали ремонт дали по евтини датчици??
Отговори

BOz снимка BOz 29 юли 2016 - 00:16

 T.Todorow, на 28 юли 2016 - 21:06, каза:

Това за маслото не е ли на определен пробег. Химичен анализ ли му прави. Аз гледам при мен стига до 60% на 10к км и го сменям.

Не е на определен пробег. Има косвена логика на пресмятане, като отнема при различните ситуации различен процент. Примерно колко километра си минал, колко студени паления имаш на колата, колко регенерации на ДПФ-а има, колко прекъснати регенерации на ДПФ-а има, колко изразходвано гориво има и т.н.
И накрая ти взема процент от остатъка при дадените обстоятелства. И като стане на 0%, то се счита, че маслото си е изразходвало ресурса.
За това написах при градско каране горе-долу колко му е ресурса, спрямо логиката на изчисление.

 devailo, на 28 юли 2016 - 22:00, каза:


Ако някой за сензорите за гумите има някакъв по сносен вариант може да сподели. Дали ремонт дали по евтини датчици??

Ако прежалиш един дефектен да пробвам да си поиграя - да го отворя и да му сменя батерията, то може и да стане нещо, а може и да не стане нищо.
Мнението беше редактирано от BOz: 29 юли 2016 - 00:19
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg