Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Обслужване заден мост!

Vasil Popov снимка Vasil Popov 21 ноември 2016 - 16:28

Стига бе, кво е тва масло за тия пари?? И за какво трябва да се "обучава" компютъра на диференциалното задвижване (явно просто ще цъктнат една отметка в компа че е сменено и толкоз)?
Май се опитват да те набутат и то доста.

Отиди в сервиза на Бижо да речем, и виж какво ще те посъветва. Аз ходя при него от много време и нямам проблеми с колата. Смених си и маслото на моята инсигния, показа ми тубата преди да я отвори (GM-ско, пише си за какво е итн), цената ѝ беше под 100 лв.
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 08 март 2017 - 12:18
Отговори

njoy снимка njoy 21 ноември 2016 - 17:44

Че има филтър има, ама е в съединителят на задният диференциал. И маслото в съединителят е едно, пък в диференциала е друго.
Абе масла много и различни, и на цени.Ама има една приказка, че и тате може и бате може, ама козата си сака пръч.
Отговори

BOz снимка BOz 29 ноември 2016 - 15:47

Запретвай ръкави. Не е от Опел, но трябва да е същото:
http://forums.vwvort...hange-40K/page2
http://forums.vwvort...d-Engine-Fluids

http://www.billswebs....com/HALDEX.pdf
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 29 ноември 2016 - 20:03

Здравейте,
да се запиша и аз в темата на колегата, че ми излезе същото съобщение. Ще видим на диагностиката дали е записало грешка c0407, както предполагат @Globe или е нещо друго.
Но като гледам какви работи пишат и нет-а ..... :(.
Това, което препоръчват е да не се кара колата докато не се установи проблема!!!

Колега @Павел Павлов ти направи ли нещо по твоя въпрос?

Поздрави!

пп.
Ето малко информацият по темата.
Мнението беше редактирано от dtrifonov: 29 ноември 2016 - 20:37
Отговори

павел павлов снимка павел павлов 01 декември 2016 - 07:37

Да колега,направих!Минах 7500 км вече след като излезна надписа!Нямам проблеми!Дано да е било някаква инцидентна история!Не съм ходил на диагностика но мисля да го направя!Повече не се е появявало предупреждението!
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 01 декември 2016 - 20:13

 павел павлов, на 01 декември 2016 - 07:37, каза:

Нямам проблеми!Дано да е било някаква инцидентна история!

Дано!
При мен проблема съвпадна с това, че една седмица по-рано сложих зимните гуми. Четох, че 4х4 системите били "по-чувствителни" на тема гуми. Ако има някой по-запознат може да сподели.
Иначе утре очаквам да получа кабел за диагностика и да видя каква грешка е записала.
Ще споделя като получа резултат.
Поздрави!
Мнението беше редактирано от dtrifonov: 01 декември 2016 - 20:13
Отговори

devailo снимка devailo 05 декември 2016 - 08:55

 павел павлов, на 01 декември 2016 - 07:37, каза:

Да колега,направих!Минах 7500 км вече след като излезна надписа!Нямам проблеми!Дано да е било някаква инцидентна история!Не съм ходил на диагностика но мисля да го направя!Повече не се е появявало предупреждението!


Мен веднъж годишно примерно ми казва да сервизирам AFL светлините .. ама си работят безпроблемно .. така че може би нещо в кабелите и буксите може да е :D
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 11 декември 2016 - 16:59

 dtrifonov, на 01 декември 2016 - 20:13, каза:

Дано!
При мен проблема съвпадна с това, че една седмица по-рано сложих зимните гуми. Четох, че 4х4 системите били "по-чувствителни" на тема гуми. Ако има някой по-запознат може да сподели.
Иначе утре очаквам да получа кабел за диагностика и да видя каква грешка е записала.
Ще споделя като получа резултат.
Поздрави!

Направих диагностика и нямаше никаква записана грешка.
Странна работа.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 19 януари 2017 - 16:16

Здравейте,
От както падна снега грешката започна да излиза по-често.
Посетих сервиза на Опел във Варна и се оказа, че имам записана грешка C0407 sym64 (AWD Oil Pump Motor) и още една U0121 sym74 (Lost Communication with Electronic Brake Control Module). И двете грешки бяха със статус History.
От сервиза ми казаха, че ще трябва да се сменят уплътнител на буталото, маслата, филтъра и препрограмиране за 1400лв. :sad:
Прикачен файл  oferta.png (736,16K)
Брой изтегляния: 82
А ето и самата процедура
http://saabworld.net...ead.php?t=27498\

Позволих си да добавя снимката отново качена на форума обаче, тъй като информацията а и самата тема е доста ценна,въпреки неприятните новини и суми, надявам се, че нямаш против.
Мнението беше редактирано от Виктор Станчев: 19 януари 2017 - 16:52
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 21 януари 2017 - 13:23

 dtrifonov, на 19 януари 2017 - 16:16, каза:

Здравейте,
От както падна снега грешката започна да излиза по-често.
Посетих сервиза на Опел във Варна и се оказа, че имам записана грешка C0407 sym64 (AWD Oil Pump Motor) и още една U0121 sym74 (Lost Communication with Electronic Brake Control Module). И двете грешки бяха със статус History.
От сервиза ми казаха, че ще трябва да се сменят уплътнител на буталото, маслата, филтъра и препрограмиране за 1400лв. :sad:
oferta.png
А ето и самата процедура
http://saabworld.net...ead.php?t=27498\

Позволих си да добавя снимката отново качена на форума обаче, тъй като информацията а и самата тема е доста ценна,въпреки неприятните новини и суми, надявам се, че нямаш против.

Естествено, че нямам.
От Булвария-Варна ми направиха 20% отстъпка.
Другата седмица трябва да пристигнат частите и се надявам всичко да е ОК. Тънкия момент е, че след цялата процедура ще може да се разбере дали помпата е ОК. За сега на диагностика дава, че е ОК.
Вчера установиха, че около 150гр. масло е преминало през проблемното уплътнение в диференциала.
Поздрави!

пп.
Явно в официалните сервизи не използват ОПКОМ за диагностика. Когато използвах ОПКОМ за проверка не ми показа никакви грешки.
Мнението беше редактирано от dtrifonov: 21 януари 2017 - 13:29
Отговори

павел павлов снимка павел павлов 21 януари 2017 - 17:50

На какви километри,коя година и какъв модел точно е автомобила?
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 22 януари 2017 - 12:37

 павел павлов, на 21 януари 2017 - 17:50, каза:

На какви километри,коя година и какъв модел точно е автомобила?

Колата е 2011 година на 138К км. Седан с двигател A20DTH-160кс.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 02 февруари 2017 - 18:48

 dtrifonov, на 21 януари 2017 - 13:23, каза:

Естествено, че нямам.
От Булвария-Варна ми направиха 20% отстъпка.
Другата седмица трябва да пристигнат частите и се надявам всичко да е ОК. Тънкия момент е, че след цялата процедура ще може да се разбере дали помпата е ОК. За сега на диагностика дава, че е ОК.
Вчера установиха, че около 150гр. масло е преминало през проблемното уплътнение в диференциала.
Поздрави!

пп.
Явно в официалните сервизи не използват ОПКОМ за диагностика. Когато използвах ОПКОМ за проверка не ми показа никакви грешки.

Така. Днес си взех колата от ремонт. За сега ми се разминава с помпата. След като са сменили филтъра и маслата помпата е заработила с нормални параметри. В тази връзка казаха, че е хубаво да се сменя филтъра навреме. Няма сервизен интервал, но когато се задръстел филтъра помпата променяла работните си параметри и давало грешка. Не разбрах точно каква е грешката, но не е C0407.
Та като резюме мога да кажа, че когато се появи "service rear axle" колкото се може по-бързо трябва да се "прочете" колата (и то не с ОПКОМ) за да се разбере каква точно е грешката.
В случай на C0407 ако не се ремонтира навреме следващото нещо, което заминава е помпата (около 600-700$), а след това до колкото разбрах се стигало и до слепване на дисковете на съединителя и тогава - нов диференциал :(.
Дано никой да не стига до там!
Окончателна цена на ремонта около 1100лв със включена 20% отстъпка на частите и 15% отстъпка на труда.
Поздрави!
Мнението беше редактирано от dtrifonov: 02 февруари 2017 - 18:49
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 03 февруари 2017 - 09:57

Занапред само филтъра ли ще сменяш или и той ще върви с маслата и други бумащини? Иначе за ОПКОМ-а предполагам, че в Опел също него са ползвали, но просто последната версия в която има всички грешки.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 03 февруари 2017 - 19:40

 Dechkko, на 03 февруари 2017 - 09:57, каза:

Занапред само филтъра ли ще сменяш или и той ще върви с маслата и други бумащини? Иначе за ОПКОМ-а предполагам, че в Опел също него са ползвали, но просто последната версия в която има всички грешки.

Вероятно на тази кола филтър няма да сменям. Няма някакъв интервал, зависело много от стила на каране и дали градското каране преобладава, но независимо от всичко пробега е поне на 200к за смяна.
Иначе при смяна на филтъра мисля, че се сменя поне маслото на скоростната кутия, което е към 150лв без ДДС по цени Булвария. За другото незнам.
Относно ОПКОМ-а прилагам снимка от екрана на приложението, но не ми приличан на екран от ОПКОМ.
Поздрави!
Снимка
Отговори

павел павлов снимка павел павлов 04 февруари 2017 - 08:46

Защо намесихте скоростна кутия?Нали обслужвате заден деференциал ?Какво общо имат?
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 04 февруари 2017 - 14:17

 павел павлов, на 04 февруари 2017 - 08:46, каза:

Защо намесихте скоростна кутия?Нали обслужвате заден деференциал ?Какво общо имат?

Едната част част където е помпата и дисковете е нещо като автоматична скоростна кутия (трансмисия), поне така разбрах като ми обясняваха. Може и да не съм разбрал правилно. :)
Поздрави!
Отговори

sdonio снимка sdonio 19 февруари 2020 - 14:05

Интересно видео на руски за колегите с Халдекс: https://autostrong-m...s-muftoj-haldex
Отговори

sergi снимка sergi 06 февруари 2023 - 05:14

Здравейте и от мен.
Insignia А 2.0 T,220 к.с,4х4
Купих я преди няколко месеца. Още през първите седмици ми изписа на дисплея предупреждение за сервизиране на 4х4 и задна ос.Тоест прословутият Халдекс. Когато се появи тази грешка времето беше сухо. Изчистих го от бутона и повече не ми се появява това съобщение.Единственото което съм забелязал е че някой път при по рязко потегляне съм усещал нещо като подритване или подскачане и аз не мога да го определя точно какво.Когато заваля първия сняг не я тествах защото точно тогава я бях взел от бояджията.Записах си час в Дженеръс Ауто Люлин. Казаха ми че имало грешка записана в историята свързвана с комуникацията на боди контрол модула.Кой номер е не мога да ви кажа защото не съм получил никакъв резултат от диагностиката на какъвто и да е носител(хартиен и т.н). Бил ми е сменяван боди контрол модула но не бил обучен. За обучение или програмиране както и да се вика ми искаха 180 лв. Попитах ги за какво е този боди контрол модул. Обясниха ми накратко за екстрите на колата ама не и какви. Защото вече няколко месеца се кара тази кола и не мога да разбера аджеба коя екстра не ми работи в нея. Някой може ли да ми каже този боди контрол модул при инсигнията за кои екстри отговаря? Дефакто дадох 86 лв за диагностика(1.2 часа) и единствено разбрах че халдекса физически бил добре.Аз ли не разбрах нещо, сега този модул заради тази комуникация нещо ли им попречил да се свържат към управлението на халдекса. Гледах в един видеоклип който не е точно за opel insignia но за халдекс като цяло. От него видях че в управлението на халдекса влизат сигнали от шест модула включително и от прословутия боди контрол модул. Той беше на английски и понеже от говора нищо не можах да разбера, гледайки само картинките видях че са дали бутона спорт и още нещо което не мога да го разбера. Попитах колко струва смяна на маслота-800 лв. Затова реших и потърсих сервиза на Бижо от форума. Всичко при него ми излезна 262 лв. За помпата казаха че нямало проблем. Няколко дена преди да отида при него ми излезна една друга грешка за друг модул на колата пак свързана с някакъв вид комуникация. Попитах го за тази грешка но той ме препрати пак към официалния сервиз на opel щом е свързано с комуникация. Сега наваля много малко сняг.По главните улици нямаше но в квартала остана непочистено и успях да я тествам колата. Поне засега не намирам нищо нередно с 4х4 системата.
И сега се чудя дали да се занимавам с официалния сервиз на opel и да им давам парите за програмирането на този боди контрол модул.
Според вас има ли смисъл?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 февруари 2023 - 10:15

Свържи се с колегата Помагащ отфорума и го попитай дали не може той да я обучи. Дори да не е само в това проблема, според мен има по-голяма шанс да знае какво е отколкото хората в Опел.

https://www.opelclub...hp?showuser=828

има и телефон
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 06 февруари 2023 - 10:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg