Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

планка зад оптяжната ролка на ангренажа на омега Б

pe6o_ снимка pe6o_ 08 септември 2013 - 18:51

колеги въпроса ми е за планката зад обтяжната ролка на ангренажния ремък .на аутодата-та го показва че е ве образен прорез и дава как се регулира , но на моята Омега Б. този прорез е продълговат и е доста по широк(около 2 см.) и не знам как да регулирам стрелката спрямо отвора в тази планка
Отговори

kalin09 снимка kalin09 08 септември 2013 - 19:22

Маи ти е излязла ролката от "контрата". Погледни долу в ляво от ролката и мушни крачето където му е мястото.
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 08 септември 2013 - 21:30

колега до колкото виждам планката е една и върху нея има една стрелка, и стрелката се мести по тази планка та самата планка не съответства .дай си мейла да ти пусна снимка да видиш .
Мнението беше редактирано от pe6o_: 08 септември 2013 - 22:01
Отговори

kalin09 снимка kalin09 09 септември 2013 - 08:46

kalin09@abv.bg
Отговори

kalin09 снимка kalin09 17 септември 2013 - 15:16

Извиняваи,не бях влизал скоро тук и в пощата. Дано ти помогнат обясненията.
Видях снимката,нищо нередно не виждам. Слагаш ремъка,валовете на белези,и въртиш планката която е със дупка за шестограм 6. Когато съвпаднат стрелката със издълбаното зъбче стягаш болта на ролката,без да отпускаш шестограма. Превърташ мотора от към коляновия вал и го слагаш пак на белези. Стрелката пак трябва да посочи на същото място. Ако не-донатягаш. Като си готов натисни ремъка м/у валовете-стрелката трябва да се отклони в дясно и да се върне почти на същото място. Аз лично я слагам в дясно от белега,по-сигурно е.
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 18 септември 2013 - 22:27

мерси колега , жив и здрав да си
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg