Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Изследване на горивата в БГ бензиностанциите

Тази тема е заключена « Prev

Анкета: Готовност за участие (47 потребителя са гласували)

Бихте ли отделили по 10лв за инициативата?

Не можете да видите резултатите от анкетата преди да сте гласували. Моля, влезте и гласувайте, за да видите резултатите.
Гласуване

Drift_King снимка Drift_King 01 септември 2010 - 13:06

Здравейте колеги!
Във форума на БМВ се зароди идеята да се изследват проби от бензина и дизела на няколко вериги бензиностанции, като целта за момента е просто информативна, но все още нещата се обсъждат.
Това е темата http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopi...=4&t=217303
Първоначалната идея беше всеки да преведе по 10лв, да се купи по 10л (примерно) от бензиностанции X,Y,Z и да бъде изследвано това количество в лабораторията на Нафтекс, но в последствие се оказа, че нещата не са толкова прости и трябва и други фактори да се вземат предвид.
Решихме, че е редно да бъдат уведомени и другите автомобилни форуми преди да е решено точно какво ще се прави, за да могат всички да вземат участие в обсъждането, а евентуално след това и в контролът над парите.
Темата е оформена като анкета, за да се провери готовността за участие за това моля гласувайте само, ако найстина искате да участвате.
Отговори

vlad0 снимка vlad0 01 септември 2010 - 13:55

какви са другите фактори, които трябва да се вземат предвид ?
Отговори

Punisher снимка Punisher 01 септември 2010 - 16:30

И какво ще промени това? Никой бензин в БГ не е както трябва. Който е карал с бензин от рандъм друга държава,сякаш за пръв път си кара колата,и не може да се сравни с който и да е тукашен.Това си е ясно. И да се изкарат резултатите на кой е най-зле,нищо няма да стане,няма да почнат да пускат по добър бензин :icon_smile2:
Отговори

Drift_King снимка Drift_King 01 септември 2010 - 16:48

 vlad0, на 01 Sep 2010, 14:55, каза:

какви са другите фактори, които трябва да се вземат предвид ?

Оказа се, че не става просто да идеш и да налееш една туба бензин от колонката и да я пратиш за тест на октановото число (каквато беше първоначалната идея).Пробите се взимат от резервоарите със специален уред и освен октановото число има редица други неща за тестване.Вероятен проблем може да се окаже и разгласяването на резултатите сред толкова много хора, тъй като собствениците могат да излезнат със становището, че след като е взимано от колонката тестът не е редовен и това което е разпространено като информация е клевета.За това трябва някой който е на ти с правните въпроси да се изкаже.

Цитат

И какво ще промени това? Никой бензин в БГ не е както трябва. Който е карал с бензин от рандъм друга държава,сякаш за пръв път си кара колата,и не може да се сравни с който и да е тукашен.Това си е ясно. И да се изкарат резултатите на кой е най-зле,нищо няма да стане,няма да почнат да пускат по добър бензин newsm05_41.gif
Както написах по-горе, за да излезнем от чисто информативното, тестът трябва да се извърши правилно, а едвали някой ще ни допусне да му точим от резервоарите.Единственият друг вариант е да се намесят и Господари на ефира и евентуално от разгласяването публично на резултатите да има някакъв ефект, дори и минимален.

А може да се окаже, че горивата са си наред и ние напразно мрънкаме :icon_smile2:
Отговори

_shady снимка _shady 01 септември 2010 - 17:26

Идеята сама по себе си е добра,но ако се отнася за някоя от "белите" страни в Западна Европа.При нас ще се открие занижено качество на бензина или неотговарящи на октана си бензини и нищо няма да се промени...Това е така поради простата причина ,че целият бензин постъпва от едно и също място,а да не говорим,че има не една и две вериги,които купуват един октан бензин ,доливат му някакво малко количество добавки и го продават като А 98,99+,96 и т.н.(което от своя страна е изключително опасно заради намалената пламна температура на самото гориво...)
Аз лично не бих дал и стотинка за тази инициатива,защото е обречена!
Отговори

хибридния снимка хибридния 01 септември 2010 - 17:47

а бе идеята не е лоша , но нека първо да опрявят проблема с лъженето по бензиностанциите за количеството бензин, дизел или газ ,ч е вече на човек да му побелее косата от мошеници. Ето един пресен пример. миналата седмица ходих до Враца като заредих газовото на Shell-Видин до горе(в бутилка 30литра то побра 31,5 литра ?) "бре ка стана така си викам аз? ма айде карай. Карам към Враца а през това гледам разхода на газ ми намалява доста повече от обикновенното за извънградско и така стигам във Враца , върша работа и тръгвам да се връщам като зареждам на Лукоил-а пак до горе и кво да заредя ,хоп 20литра и нещо си газ изразходвано. Викам това не е вярно . Егати и разхода ми даде колата . Викам си сега като стигна във Видин и ще напълня пак и ще видя проблема в моя телевизор ли е или не. Като стигнах на Видин и гледам нивомера ( при мен е въре в колата и следиш колко газ имаш) нормален разход. Бре чекай да видя колко км ще мина докато колата изгасне за газ. Та равносметката е 140км извън градско и 110 градско със 30литра газ, което за мен е кажи речи нормално, а Shell ме удариха с поне 7-8литра набит въздух или там квото и да е ,само не гориво. При тази цена от 1.19 на газта 8литра и 400грама газ е точно 10лева.
Вчера на ОМВ подобна работа само че там ме удариха малко по малко. При разход 8/100 сега ми даде 10.5/100 Вие правете сметка кви измамници има по тея бензиностанций.

Не ви се оплаквам от личните си ядове с тях , но съм сигурен че доста колеги са пропищели от подобни операции на бензинджийте.
Идеята е първо да се изкорени тази практика , после да се търси качеството щото в комбинация от двете направо ми се плаче .
Мнението беше редактирано от хибридния: 01 септември 2010 - 17:48
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 01 септември 2010 - 17:59

според мен колеги това е много относително за октановото число на горивата.не е вярно че само в българия стават тези неща.тази тема вълнува хората от доста години на сам.зареждал съм гориво в много европейски държави.ето един конкретен случай:зареждам А95 в солун на бензиностанция ЕКО.И след 10-тина километра опела ми направо умря.светнаха свякакви видове лампички по таблото ,да не говорим че колата взе да трака и буквално взе да върви на 3 цилиндъра.следващата ми спирка бе на ОМВ Сандански.напълних резервоара с 98 и потеглихме.има няма 20 -тина километра и колата се оправи.също така съм имал случай зареждал съм на петрол един път горивото добре ,следващия зле.а относно темата ,нямам нищо против 10 лв.който ще дам.Но едва ли положението в българия ще се промени ,освен ако няма накой контролен орган който съвесно да си изпълнява задълженията.без да приема каквито и да е подкупи (в което много се съмнявам ). ПС. И все пак не се отказвам от идеята да се направи нещо по въпроса)ПОЗДРАВИ :icon_smile2:
Отговори

Оги снимка Оги 01 септември 2010 - 18:35

Аз не, защото знам резултата! Отделно от теста няма никакъв смисъл, понеже на различните бензиностанции, били то и от една верига, има различни горива. Всичко е франчайзинг! Успех в инициативата!
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 01 септември 2010 - 18:41

Прав си Оги,щото едва ли ние ще сме хората да направил тотална промяна на горивата в българия.Само като си помислиш че там са само ЛЪВОВЕ,който едва ли ще ни забележат нас малките човечета.Ни най -малко НЕ се съмнявам че тук от форума, както и колегите от съседните форуми ще опитаме да направим нещо по въпроса.ПС това което пропуснах да кажа че половината вериги са на депутати или най-малкото на поставени лица.То ако не, то поне имат такива връзки.поздрави
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 01 септември 2010 - 18:42
Отговори

Оги снимка Оги 01 септември 2010 - 18:49

Ами не, по-скоро работя с бензиностанции, знам каква е схемата (е не на всички де) и какви ще са резултатите от теста. Добавките за подобряване на октановото число .. как да ви кажа .. продават се :icon_smile2:
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 01 септември 2010 - 18:54

Това Оги аз го знам,че няма невъзможни неща щом разполагаш с пари.въпроса е хората да не се заблуждават.Не че 10 лв са ми проблем.пък и ще ми е интересно все пак да знам какво е положението на горивата в българия.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 01 септември 2010 - 19:03

Единственното нещо според мен което може да се направи е:произволно да се вземе гориво от 2-3 вериги бензиностанции и да се тества.След това да се обяви всичко в интернет пространството(все пак никак не е малко).Ако някой се лъже че БАТ БОЙКО ще хукне да разследва случая направо се е заблудил.Но поне ние във форума, както и другите голеги от другите форуми ще имат едно на ум,не че ако им се наложи нема да заредят там.Защото и аз да нямам бензин и да ми се налага да сложа няма да се церемуня дали да заредя или не,но поне в повечето случай ще ги избягвам :)
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 01 септември 2010 - 19:09
Отговори

_shady снимка _shady 01 септември 2010 - 19:19

Колега това за горивата и октановото число дето го казваш не е точно така...Преди години водени от българския си манталитет групичка нашенци имахме съмнение,че на бензиностанция в Германия са сипали по малко бензин отколкото е платено.Там звъниш на едно телефонче и до 30 мин долетява една групичка хора с много джаджи.Взимат един метален съд,нещо като кофа,което си е 10 литра и обикалят по всички колонки и сипват в една такава кофа от всичкото си гориво.След което взимат някакви анализатори и проверяват качеството на горивото,и за капак не стига,че хората не са виновни,ами бензиностанцията ти праща писменно извинение за това ,че ти си се усъмнил и са ти загубили времето,а тези дето изследват бензина при твое желание ти дават пълна справка за направеното разследване.Бият си едни печати и подписи и накрая на направените разследвания пише,с нормален шрифт,че всичко написано по-горе е вярно и отговарят с него пред закона.Така че Ханс няма да налива бензинова добавка в А95,което би му довело големи неприятности, и да го продава като А98.Да не говорим ,че 2 часа ти обясняват как се били пломбирали колонките,на какво време им се прави инспекция,на какво време се почистват резервоарите ,които видиш ли били вкопани в земята на не знам каква си дълбочина и имали отдушници,за да не се образува паровъздушна смес и мястото да се загазова.Бе толкова простотии ,че те хваща срам ,че си се обадил ,още повече ,когато те са невинни!
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 01 септември 2010 - 19:31

Приятелю,тук ти ми говориш не само за друга държава ,ами за друга цивилизация.Дане говорим за манталитета на хората,а за законите в държавата, просто няма смисъл.Там само гумата на колата ти да стъпи в градинката на комшията и ако реши да те съди си пътник.Все пак тука става въпрос за нашата малка но корумпирана държава.Кой сме аз или ти че да повдигаме такъв въпрос който ще остане не чут ,че даже и заглушен.(ако мога така да се изразя)виждаш тука кво става,кучетата си лаят кервана си върви.хората път правят и им вземат собственноста на хората,оценяват я за 1000лв.в германия за олимписките игри искат да им вземат нивите под аренда за олимпиадата за да направят олимписки комплекс..и след края всичко остава безвъзмезно за сметка на държавата.и хората пак не искат, даже искат да се отказват от олимпиадата заради това че собствениците не остъпват.Така че се замисли :) поздрави
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 01 септември 2010 - 19:34
Отговори

_shady снимка _shady 01 септември 2010 - 19:50

Аз съм се замислил и точно за това казах-пари не давам,резултата е ясен.Не сме страна от Централна или Западна Европа,че да ми бъдат оправдани вложените 10лв.Съжалявам,но Гърция за мен не е никакво мерило...все едно ми каза,че си сипал бензин в Сандански и Благоевград...
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 01 септември 2010 - 19:58

Далеч съм от мисълта че Гърция е мерило.Нито съм се интересувал от техните проблеми.интересува ме ,мен и моето семейство.Само ти казвам какви са фактите. :)
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 01 септември 2010 - 20:05

Колега стана ми интересно че и двамата говорим едно и също и май не можем да се разберем :) отваряй бирата нема да спорим :) :icon_smile2:
Отговори

GT 51 снимка GT 51 01 септември 2010 - 20:12

Абе колеги....
Свършиха жегите , застудя и нещо пак се обърка :icon_smile2: Кво става...??? цялата работа е ясна, всичко е изтренирано и отработено от време оно... :biggrin: Има си спец служби ,спец стандарти и още хиляди изисквания от държавата ,институции ,лабораторий,и т.н. те се занимават с тая работа... :mhihi: Горивото си е гориво и преди да стигне до крайния потребител на колонката е минало десетки проби...колонките на Стейшъните се проверяват на строго определено време и така.... :kuku: Я наздраве и не се занимавайте с глупости....учете си уроците , че учебната година започва.... :love_opel: :good:
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 01 септември 2010 - 20:16

ОХ , колега де да можеха да се върнат годините с ученичките :icon_smile2: .и аз това казах налей халбите ,сложи дебелото мезе и пусни нещо от нащо да свири на МАГНЕТА ( касетофона,сд и други такива ) я кажете нещо интересно сега че да върви купона .... или да направя тема КОЙ ,КАКВО Е Е.АЛ НА ПОСЛЕДЪК :) :biggrin:
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 01 септември 2010 - 20:17
Отговори

GT 51 снимка GT 51 01 септември 2010 - 20:23

 t_g_stoev, на 01 Sep 2010, 21:16, каза:

ОХ , колега де да можеха да се върнат годините с ученичките :icon_smile2: .и аз това казах налей халбите ,сложи дебелото мезе и пусни нещо от нащо да свири на МАГНЕТА ( касетофона,сд и други такива ) я кажете нещо интересно сега че да върви купона .... или да направя тема КОЙ ,КАКВО Е Е.АЛ НА ПОСЛЕДЪК :) :kuku:

Колега , има спам тема...там можем да си говорим приказки от 1001 нощ, да обсъждаме външния дълг на Буркина Фасо и тем подобни... :mhihi: Тук само по темата , че ония гадове ...че ни баннат...а наздраве... :biggrin: :good: :love_opel:
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg