Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Липсващи пиксели на бордовия компютър

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 24 февруари 2008 - 23:33

Понеже не видях снимки как е закрепен лентовия, а всеки обяснява, но на мен без снимки така и не ми стана ясно и след 2 дена мъки и опити първо с хартиено тиксо, после с обикновенно тиксо (обиковенното е по-добро) успях да наглася пистите да са точнии със кабела и после закрепих платката с ластци (много яко трябва да се стегне) и след това се запояват 3-те метални крачета за копчетата. Под ластика точно над лентовия кабел съм сложил 2 подложки от тънка пластмаса от кутиика за тампони за уши за да притиска капака по-добре, но когато ги сложих апарата не беше при мен и на снимките ги няма - иначе пак липсват редове. Сега свети на 98% !

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ето как беше преди дисплея:

Публикувано изображение

Ето го след ремонта:

Публикувано изображение

Предполам че ще е полезно на всеки който се заеме с процедурата, но да знаете че се искат много здрави нерви - аз затова го правих 2 дена.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 02 март 2008 - 22:13

 sumacher, на Mar 2 2008, 08:28 PM, каза:

на мен не ми изписва буквите искам да знам дали горната малка платка е за тях защото направих всичко писано до тук но пак са накъсани


Сигурен ли си че дори след ремонта лентовия кабел контактува добре ?
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 03 март 2008 - 17:58

Ами можеби ако си с МИД имаше едни мидове с още една малка платчица, можеби тя управлява буквите. Несъм сигурен обаче, само предполагам.
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 15 април 2008 - 19:45

Мисля тука едни схеми с МИД-а и изникна въпрос.Има ли вариант да сложа МИД от Астра, на мястото (буксата) на моя МИД от Вектрата или евентуално да смаля моя ТИД на половина.Прекалено голяма буца е, а ще се маха от мястото си и ще слиза към централната конзола.
Отговори

presledvach снимка presledvach 14 май 2008 - 14:01

Евала на тоя пич където е пуснал тая темичка :somad: :somad: :somad: :doh: :somad: :unsure:
Отговори

mercedes_benz снимка mercedes_benz 29 юли 2008 - 07:37

И все пак, някой който да може да оправи дисплея на борд компютъра на бертонето срещу заплащане?! Благодаря!
Отговори

A.Milanov снимка A.Milanov 30 юли 2008 - 13:43

Здравейте Колеги,

Аз имам подобен проблем, за радост са само няколко пиксела, но това не пречи да ме дразни. Също като колегата пуснал темата съм готов да платя някой да го оправи качествено, защото съм почти сигурен, че ако сам се заема със задачата може да има повече минуси отколкото плюсове :)

Поздрави,

А.
Отговори

Марто снимка Марто 30 юли 2008 - 13:51

Пуснете по едно лично на Юли / VectraB. Предполагам че ще съдейства.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 30 юли 2008 - 14:26

Аз от край време се каня да го направя... На моя TID също от време на време му изчезват част от пикселите...

Реално нищо не се ремонтира, ами просто трябва да се почистят контактните площи между платката и меката връзка в самият дисплей :) Възможно е самата мека връзка да не прави добре контакт с платката...

Ето едно "нагледно" материалче как да си поправите дисплейте (TID/MID няма значение)! Ако имате въпроси с радост ще помогна (с превода главно, защото не съм го правил!).

TID/MID Repair

Юлий ако види темата ще е полезно да даде и той някой триков съвет, та направо да "сглобим" една темичка с нагледен материал за "направи си сам" как се поправят дисплейте ;)
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 30 юли 2008 - 14:58

Ето и от мен едно линкче с описание тип направи си сам за Вектра Б ЦЪК
Отговори

VectraB снимка VectraB 30 юли 2008 - 15:04

Ми аз темата я виждам, но не знам какво да допълня, повече от написаното в другата. Лично съм оправил 3 дисплея, но само на VеctraB, засега оплаквания нямам повече от година. На AstraG не съм !
Но работата е много пипкава, и все пак се изисква някакъв опит и сръчност в тази насока.
Ако ми остане време може да измисля нещо.

В нашия форум също има тема със снимки
Отговори

mercedes_benz снимка mercedes_benz 31 юли 2008 - 07:31

лошо на никои не му се разправя...! А пари може да се изкарат аз имам и още един познат дето има проблем с едно OPC...! Но явно или ще трябва ние да се научим или да си останат така нещата! Благодаря на колегите които се откликнаха!
Отговори

Гостpeshokn_* 06 август 2008 - 09:57

Ники, слях темите, защото преди време и аз бях задавал подобен въпрос. Надявам се да успеем да открием "ПОПРАВЧИКА" заедно! Иначе си прав - някой ще изгара големи парички, стига да пожелае да се квалифицира като поправчик на дисплеи!
Отговори

presledvach снимка presledvach 06 октомври 2008 - 15:48

Здравейте колеги, имам един въпрос за MID дисплея на Омега В 1995г., понеже моят е за правене защото има изчезнали редове, а аз нямам възможност да го направя тъй като поялника не ми е стихията и ще го оставям някъде да го оправят. Та мисълта ми е дали би имало проблем да го сваля и да го оставя да го правят някъде а аз да си карам колата през времето докато стане готов, а ако някой колега ги прави направо да драсне на лично да му се обадя и да го правим. :beer:
Мнението беше редактирано от presledvach: 07 октомври 2008 - 10:26
Отговори

VectraB снимка VectraB 06 октомври 2008 - 17:23

Няма да има никакъв проблем да караш колата без MID, както и след като го закачиш. Не се притеснявай за това.
Отговори

presledvach снимка presledvach 06 октомври 2008 - 18:42

 VectraB, на Oct 6 2008, 05:23 PM, каза:

Няма да има никакъв проблем да караш колата без MID, както и след като го закачиш. Не се притеснявай за това.

Благодаря, ще го имам на впредвид и ще го свалям, но въпроса ми беше такъв защото преди време имах прекъснат кабел на датчика за скороста и тогава от него нямаше спирачки, волана дори при запалена кола не се въртеше (за известно време бях станал щангист в колата) и затова така предпазливо питам. :unsure: :wall: :unsure:
Отговори

presledvach снимка presledvach 07 октомври 2008 - 10:24

Колеги никой ли не се занимава с тези MID дисплеи, ако някой ги поправя или знае къде ги правят да каже, ще съм му много благодарен. :unsure:
Мнението беше редактирано от presledvach: 07 октомври 2008 - 10:25
Отговори

presledvach снимка presledvach 07 октомври 2008 - 14:59

Понеже виждам че никой не ги прави явно тези MID-ове, някой случайно да знае къде мога да намеря това електропроводимо лепило с което се лепи този лентов кабел, понеже аз търсих но никъде не съм намерил досега :unsure: , а за да не пускам нова тема затова питам тук. :wall:
Отговори

mercedes_benz снимка mercedes_benz 07 октомври 2008 - 15:34

Колеги аз предлагам да наддаваме колко пари ще иска майстора да поправи дисплеите?
Vectra B кажи сега за колко ще се навие6? Знам, че е пипкава работата, знам че е много ама заслужава ли си такива перфектни коли да ги грози такъв проблем...?! Аз имам молба от името на всички към теб и разбира се заплащането си е заплащане само да се съгласиш и да кажеш сумата...! :unsure:
Отговори

tennessee снимка tennessee 07 октомври 2008 - 20:27

 presledvach, на Oct 7 2008, 02:59 PM, каза:

Понеже виждам че никой не ги прави явно тези MID-ове, някой случайно да знае къде мога да намеря това електропроводимо лепило с което се лепи този лентов кабел, понеже аз търсих но никъде не съм намерил досега :wall: , а за да не пускам нова тема затова питам тук. :unsure:


Абе остави го това лепило. Теоретично се продава такова ама тъй като е специално е доста скъпо - аз го гледах в каталога на конрад и там струваше 30 евро :wall: Иначе не знам как хората се навиват да залепват такива дребни неща - след като си отвориш МИДа и ще разбереш за какво говоря!
Просто не виждам как някой би залепил всяка пътечка по отделно... много са дребни просто.
Иначе да ти кажа аз си поправих моя МИД, но не постигнах пълен резултат - въпреки това му върнах доста от пикселите (при мен абсолютно нищо не се четеше - дори часовника.... ).
Самото дисплейче можеш да го тестваш и преди да го сложиш във колата.... мога да кажа че дори за лаици цялата операция е осъществима ( с малко повечко здрави нерви ) - аз поне успях :unsure:
(горе-долу).
Трябва ти просто здраво тиксо (например за кабели, универсално..) да залепиш почистения кабел в/у пътечките и да го пристегнеш после с ластик (най-добре) или със свинска опашка.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg