Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблеми с Astra G

ГостAstri4ka G_* 12 юни 2012 - 17:43

Имам 2 проблема :( карам астра Г 98ма

1. Гори масло като невидяла от порядака на 1.5л на 3000км. Моля някои да изкаже мнение , какво следва , вероятни пречини , цена за ремонт.

2. Вероятен проблем със стартера , завъртам ключа и просто колата си седи на контакт , после пак колата си пали нормално . Прави ми впечатление ,че сутрин когато е по хладно и вечер , когато паднат температурите не ми го праве тоя проблем,а когато е оставя цял ден на слънце тогажа се проявява . Моля изкажете мнение !!

Благодаря предварително !!!
Отговори

CH_M снимка CH_M 12 юни 2012 - 17:55

Имаш и още един, 3-ти проблем ,попълни си в профила точния код на мотора , за да ти се отговори адекватно ....
Отговори

Opel_dtl снимка Opel_dtl 12 юни 2012 - 17:59

Аз мисля,че мотора е 1.6 16V
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 юни 2012 - 18:08

По отношение на въпрос 1- във форума има милиони постове на тая тема. Поразтърси се и ще откриеш каквото ти трябва за двигателите Х16ХЕЛ и горенето на масло.
Въпрос 2- Проблемът може и да е от стартера, но може и да не е. Аз имах абсолютно същия проблем като твоя и се оказа, че привода заедно с патрона са менте- турско менте и не може да завърти докрай, за да запали колата, а дава само на контакт. Като се повиши температурата и не може да завърти. Свалих един патрон от Вектра А, ключарят ми го пренареди по моя ключ и готово.
Отговори

boichev снимка boichev 12 юни 2012 - 20:08

2-рия проблем може и да е клеморед. Зимата, и при по ниски температури палех без проблем, обаче стои ли колата на слънце цял ден, палиш с бутане или с отверка окъсяваш на стартера. Смених днес клемореда, и запалиш от 1вия път, без проблем. Сега утре нарочно ще я оставя на слънце, и ще видим как ще запали. Сложих клеморед от 10 лева на VEMO. :icon_razz2:
Отговори

geniy снимка geniy 05 август 2012 - 20:47

 boichev, на 12 юни 2012 - 20:08, каза:

2-рия проблем може и да е клеморед. Зимата, и при по ниски температури палех без проблем, обаче стои ли колата на слънце цял ден, палиш с бутане или с отверка окъсяваш на стартера. Смених днес клемореда, и запалиш от 1вия път, без проблем. Сега утре нарочно ще я оставя на слънце, и ще видим как ще запали. Сложих клеморед от 10 лева на VEMO. :icon_razz2:

Колега от къде си купил този клеморед,че и аз май ще го сменявам?При мен когато е топло и се върти много трудно контактния ключ / това е темата-http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=102786&st=0#entry1061344 /и предполагам,че това е проблема?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg