Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Вибрации от тавана

javor_bg снимка javor_bg 29 ноември 2013 - 14:33

Здравейте, като застудее и тавана ми вибрира при определени обороти. Как мога да си реша проблема ? Като го задържа с ръка и спира.

Съжалявам, че не съм пояснил. Става дума за самата ламарина на тавана на колата. Има едно дрънчене като застудее. Колата няма шибидах и е Сеат Ибизата от профила ми. Благодаря много !
Мнението беше редактирано от javor_bg: 29 ноември 2013 - 19:30
Отговори

bili4652 снимка bili4652 30 ноември 2013 - 08:46

Има напречни гредички(основи) на които тавана ляга да не се криви. Те по принцип са залепение една в друга, от там ти е проблема. И аз имах същия проблем преди няколко години. Сваляш кората на тавана и слагаш силикон между ламарината и гредичките или лепиш тиксо не обикновенно. Има едно сиво което е подобно на изулурбанд с нишки вътре. Или другия вариант който аз направих залепих на тавана стереопор 1 см дебелина и хем имам някаква си изолация :mhihi:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 ноември 2013 - 11:02

Много ти благодаря, колега ! За мене това е едно много разумно обяснение. Най-страшното от всичко ми се вижда свалянето на тапицерията на тавана. Това е много шибана работа.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 30 ноември 2013 - 19:29

Да, шибано е понеже трябва да се свалят половината пластмаси и най важното да знаеш как точно трябва да стане това.

Поздрави и успех.
Отговори

Draganov снимка Draganov 30 ноември 2013 - 19:31

Колега, свалянето на тавана не е болка за умиране :) На вектрата съм го свалял и съм го слагал без никакви проблеми. Както колегата ти каза си сложи силикон. Има едно " тиксо " FLASH BAND се казва и се продава във Приколаж-а или Практикер. На ролки е и е на битумна основа. Ще ти свърши работа :)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 януари 2016 - 00:40

За много години , колеги ! Днес на първи януари след повече от две години и половина го свалих проклетия таван. Намазах гредите с това лепило: https://www.masterha...0-375-gr-moment. Това ми го препоръчаха в Бриколаж. Бях пуснал парното на макс все пак да засъхне доста време. Май няма вибрации вече и тавана не дрънчи :)
Мнението беше редактирано от javor_bg: 02 януари 2016 - 00:40
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 януари 2016 - 11:34

 javor_bg, на 02 януари 2016 - 00:40, каза:

За много години , колеги ! Днес на първи януари след повече от две години и половина го свалих проклетия таван. Намазах гредите с това лепило: https://www.masterha...0-375-gr-moment. Това ми го препоръчаха в Бриколаж. Бях пуснал парното на макс все пак да засъхне доста време. Май няма вибрации вече и тавана не дрънчи :)


Това би трябвало да реши проблема. Особено ако си успял да вкараш лепило между гредичките и ламарината на тавана. На предишната вектра го правих и вече 5 години не е мръднал.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 02 януари 2016 - 11:37
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg