Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

странен проблем с парно Астра Г

haiduk снимка haiduk 10 март 2009 - 22:05

Здравейте колеги,
имам следният проблем.Отоплението на купето не ми работи по време на престои на колата на място-по-точно вентилаторът духа само студен въздух независимо че топлото е завъртяно на МАХ.НО като карам в/извън града(или потдържам работни обороти 2000-3000 на място) започва да си духа нормално топло(не като преди де) но поносимо топло.Мина ли на 800 об/мин пак започва студеното духане.Ужас.Проверих клапата за рециркулация на въздуха в купето -работи нормално но интересното е че когато ми свети бутон лампата че купето е на ре-циркулация клапата е затворена клапата е отворена и постъва въздух само от вън и обратно когато не свети клапата е отворена и върти въздуха само вътре.Държи се точно обратно на това както трябва да работи.Забелязах също че започна да ми се включва и вентилаторът за принудително охлаждане на антифриза дето е отпред на радиатора.И какво излиза че хем мотора се прегрява(в рамките на на нормалното де) и се включва този вентилатор ,хем аз вътре в купето мръзна на студено.
Моля ако на някой му се е случвало тази гадост или може да помогне със съвет да драсне два реда че да видя какво мога да направя.
Предварително благодаря
Отговори

RACER снимка RACER 10 март 2009 - 22:50

И при мен бутончето за рециркулация го правеше същия номер.натиснах го последователно и бързо няколко пъти,като слушах дали се отваря и затваря клапата(работеше) и то изгасна при положение на изкл. положение(както трябва да е).предполагам че заради по рядката употреба на копчето-нещо вътре е заседнало и кото го разцаках се оправи.за другия ти проглем и идея си нямам :icon_wink2:
Отговори

don_ray снимка don_ray 10 март 2009 - 23:24

А колата нормално ли загрява ? В смисъл къде ти стои стрелката за темп. на двигателя ?
Ако всичко ти е наред, може би радиаторчето да е затлачено.
Отговори

Monza_3.0_E снимка Monza_3.0_E 10 март 2009 - 23:58

 don_ray, на 10 Mar 2009, 11:24 PM, каза:

А колата нормално ли загрява ? В смисъл къде ти стои стрелката за темп. на двигателя ?
Ако всичко ти е наред, може би радиаторчето да е затлачено.

Най - верпятно е това щом като вдигне повечко обороти и почва да духа топло сигурно от по високото налягане почва да циркулира по млако. А иначе може да ти загрява заради термостата което мене лияно малко ме съмнява иначе си го провери може да не отваря големия кръг :)
Отговори

svetlio1000 снимка svetlio1000 11 март 2009 - 18:32

колега имам чуството че трябва да си дигнеш капака и да си провериш дали имаш достатъчно антифриз
Отговори

haiduk снимка haiduk 11 март 2009 - 20:13

Колеги ,
благодаря ви за бързите съвети. Срам ме е да кажа какво се оказа ама колегата от последният пост се оказа прав - няма достатъчно антифриз.
Така че ако не бях инженер нямаше да е толкова конфузна ситуацията.Долях към 2л и всичко си дойде на мястото
Относно клапата пак си е така ама ще пробвам с бързото превключване.

Благодаря за всичко.Лек и безавариен път на всички маниаци на ОПЕЛ.
Отговори

overkill снимка overkill 11 март 2009 - 20:19

Леле баце 2 литра си е голяма липса при антифриза ,да не те плаша ама най вероятно имаш теч отнякъде ,а пък другия вартиант е да имаш спукана глава ама тогава ще понапушва прилично !!!!! :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg