Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

проблем с палене

niki_p снимка niki_p 15 декември 2009 - 21:10

Здравейте,копеги имам проблем с астричката X17DTL не ще и не ще да пали сутрин като е студена иначе като запали после няма проблем.Проверих свещи О.К са акумулатора е нов.Моля помогнете! :devil-smiley-019:
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 15 декември 2009 - 23:45

здрасти колега,след като сичко тие ок остават ти 2 варианта-КОМПРЕСИЯ, ПРЕДВАРЕНИЕ/ЗАКАСНЕНИЕ на помпата , ходи датиги проверат и така :)
Отговори

overkill снимка overkill 16 декември 2009 - 06:06

Въздух по системата,провери си маркучите за обратната нафта!!!
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 17 декември 2009 - 23:13

Пробвай сутрин да я подгрееш 2пъти като изчакваш изключването на реле време.
Тези мотори немските искат малко повече подгряване като не са вече в първа младост.
Ако и това не помогне търсиш пречина първо да не ти изтърва горивото и ако и това не е
вече си за лекуване с отваряне или ще я караш само лятото.
Просто грешен избор си направил колега точно с този мотор.
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 18 декември 2009 - 00:02

Просто грешен избор си направил колега точно с този мотор.
[/quote]
Защо да е направил грешен избор,аз съм с този мотор зех за 2000 лв на 160 000 са е на 200 000 и за тези 3 години нищо освен масло и нафта-разход 6/100 градско ,4/100 извън,пали от раз зиме и лете,загрява си барзо даржи си постоянна температура, КАКВО Е ГРЕШНОТО В ИЗБОРА МУ И В ИЗБОРА МИ ?
Мнението беше редактирано от w0r7h: 18 декември 2009 - 00:02
Отговори

илчо снимка илчо 18 декември 2009 - 10:08

Колеги, всеки мотор е добър когато не създава грижи...И аз съм със същия и няма да го хваля...има си доста криви неща,но....Взех я на 200000х.км. до сега не ми е правил номера,но като основно качество е ,че втора зима си пали като бензин,а не е в гараж, а под навес,но никога не се е замислял да запали....Ся за да не запали дизел има няколко причин и това е коментирано поне 100000 пъти из форума,но пак да ги повторим-1. свещите не греят или не всичките работят;2.-в сиситемата има въздух или горивото е замръзнало;3-стартера е скапан и ,или няма добър акумулатор;4- няма достатъчно компресия;5- неподходящо масло....гъсто и товари стартера и няма добри пускови обороти.....Като за начало си погледни свещите и релето( с пробна лампа), , сложи малко газ за горене в нафтата(макар,че има система за погряване),маркучите и филтъра е добре да се погледнат, ако има някаде проблем, то мястото е омазнено...Кажи с какво масло си и най-вече как върти стартера и дали изпушва отзад сурова нафта,а после ще мислим от каде е грижата....Успех!
Мнението беше редактирано от илчо: 18 декември 2009 - 10:10
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg