Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

вектра а c18nz

alalexl снимка alalexl 10 май 2010 - 21:06

Колеги дайте съвет ако се случи пак.Проблема е следния,за втори път не иска да запали от първото завъртане на клуча .Стартер върти но възпламеняване няма,на втория опит запалва и така вече два пъти.И тъй като до сега не ми се е случвало по навик от старите руски колици натискам педала и тогава завъртам и пали,незнам дали има някаква логика в това но и двата пъти така запали незнам защо го направих може би от желанието ми да за пали натиснах и газта.Пускам темата защото ме притеснява че може да се случи някаде където няма кой да ми помогне и ще трябва сам да се справям.За моя радост до някаде в момента пали както преди и най вероятно докато не изгасне и вече съвсем откаже да пали няма да открия така проблема,но поне да ми дадете насока ако пак се случи къде първо да гледам.Колата се кара на бензин.
Мнението беше редактирано от alalexl: 10 май 2010 - 21:08
Отговори

TORQUE снимка TORQUE 13 май 2010 - 07:04

Според мен най-вероятно от некачествена горивна смес.Може да е от датчици,ламбда,недостатъчно налягане на горивото при стартиране или обогатяване.Може да е и калпава връзка и до компа да не достигат импулси,така той си мисли,че двигателя не се върти - съответно не подава гориво и искра.
Отговори

alalexl снимка alalexl 13 май 2010 - 09:31

 TORQUE, на 13 May 2010, 8:04, каза:

Според мен най-вероятно от некачествена горивна смес.Може да е от датчици,ламбда,недостатъчно налягане на горивото при стартиране или обогатяване.Може да е и калпава връзка и до компа да не достигат импулси,така той си мисли,че двигателя не се върти - съответно не подава гориво и искра.

да вметна от тогава не го е правил този номер пали си както преди. нищо не съм проверявал просто чакам момента да не запали че да правя проверките,ама сега е добре .знам си че ще ми извърти някой номер когато най не трябва.
Отговори

chochici снимка chochici 13 септември 2010 - 21:23

виж мъркучите за бензина да не са навлажнене и ги смени!
Отговори

s_p_s_ снимка s_p_s_ 15 септември 2010 - 14:46

Помпата ти качва гориво известно време и за това не пали.Продават се клапани които не пускат горивото да се върне в резервоара
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 септември 2010 - 16:33

Може да има логика.... Пробвай да дадеш на контакт 5-6 пъти като между тях изчакваш по 5 секунди примерно. Трябва всеки път да чуваш помпата. Ако така запали значи проблема наистина е във връщането на бензина.
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 15 септември 2010 - 17:24

Поне при моя C18NZ помпата НЕ тръгва на контакт,а само на стартер!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 15 септември 2010 - 17:29

Не е възможно да не тръгва като дадеш контакт!
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 15 септември 2010 - 20:28

Сега не искам да обобщавам и да казвам,че всички C18NZ са така,но моята специално НЕ тръгва на контакт(в скоби ще напиша,че съм 99% сигурен,че всички C18NZ са така,но това е в скоби) :newsm05_41: ...
...преди време когато се занимавах с моята и имах съмнения в помпата,пусках тема тука,и пак се породи подобен спор.Тогава имаше твърдения и в двете посоки,така че още веднъж казвам - не искам да обобщавам.Но аз лично съм убеден,че помпата на контакт не тръгва.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 септември 2010 - 22:20

 Flash Ray, на 15 Sep 2010, 21:28, каза:

C18NZ са така


Бях забравил. Верно е !
Отговори

iwanov снимка iwanov 16 септември 2010 - 00:11

Може би иска се смяна на дист. капачка, кабели, свещи ... :newsm05_41:
Отговори

Александър снимка Александър 17 септември 2010 - 15:43

 Flash Ray, на 15 Sep 2010, 21:28, каза:

Сега не искам да обобщавам и да казвам,че всички C18NZ са така,но моята специално НЕ тръгва на контакт(в скоби ще напиша,че съм 99% сигурен,че всички C18NZ са така,но това е в скоби) :newsm05_41: ...
...преди време когато се занимавах с моята и имах съмнения в помпата,пусках тема тука,и пак се породи подобен спор.Тогава имаше твърдения и в двете посоки,така че още веднъж казвам - не искам да обобщавам.Но аз лично съм убеден,че помпата на контакт не тръгва.


Това не е вярно!
Помпата си тръгва но за около 2 секунди, за да вдигне налягане!
Все пак за да запали колата и трябва гориво, нали?!
Всички инжекциони са така! Може при повторно подаване на контакт да не тръгне, но това зависи от налягането в горивната система.
Проблема може да е от термодатчика. Според неговото показание компютъра се "ориентира" как да подаде искрата, колко гориво да вкара и ... т.нат!
Поздрави!
Отговори

Racingbooy снимка Racingbooy 17 септември 2010 - 17:01

Това с паленето от втория път го има при Вектата на брат ми(C16NZ) ,откакто бара някакви кабери колата пали от първия път и изгасва веднага и като завъртиш 2-ри път няма проблем.Колата е с обикновена газова .... (надявам се сте ме разбрали) :newsm05_41:
А за помпата на C18NZ,поне моята като дам на контакт си я чувам.И аз съм с обикновенна загова но е направена така че да пали на бензин и като подам малко газ (мисля че над 2000 оборота) си прехвърля автоматично от бензин на газ :clapping:
Отговори

stancho снимка stancho 17 септември 2010 - 17:27

Вектрата ми винаги когато я дам на контакт се чува за кратко време бензиновата помпа, след това стартирам и няма ядове.
Провери дали релето й сработва винаги , и отива ли напрежение до помпата.
Мнението беше редактирано от stancho: 17 септември 2010 - 17:29
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 17 септември 2010 - 17:38

 Александър, на 17 Sep 2010, 16:43, каза:

Може при повторно подаване на контакт да не тръгне, но това зависи от налягането в горивната система.


Колега,а според теб,как ЕКУ-то разбира какво е налягането в горивната система?Кой точно датчик ще му го каже?

Поздрави!
Отговори

deforse снимка deforse 06 октомври 2010 - 09:11

На C18NZ помпата не качва на контакт. Само като завъртиш стартера!!! Колегата Flash Ray е прав:

Цитат

Flash Ray : Поне при моя C18NZ помпата НЕ тръгва на контакт,а само на стартер!
Отговори

alalexl снимка alalexl 06 декември 2010 - 18:30

 o.kamenov, на 06 Oct 2010, 9:11, каза:

На C18NZ помпата не качва на контакт. Само като завъртиш стартера!!! Колегата Flash Ray е прав:

Колеги виждам че по моята тема се е развихрил дебат.Първо да кажа когато дам на контакт аз не чувам помпата да качва гориво нищо не се чува.Темата я пуснах май месец преди морето и като нищо не се случи с колата така тръгнах на море,и точно това се случи от което най се опасявах едвам стигнах до Албена ,то беше прекъсване то беше чудо.Там като престигнах се оправи но за кратко. започна съвсем на често да прекъсва ,да не мога да потегля от спряло положение стане невъзможно да я преместя.Започна да мерише на пресен неизгорял бензин подавам газ а тя глъхне не може да се изфорсира пускам педала изчиства и тогава успявам някакси да отлепи .Преди 2г смених топлиния датчик не струваше много 20лв. стария го запазих и аз незнам защо просто не отнема място и го запазих.Та ми дойде на ум ами ако този датчик дава грешна информация и от там да бърка компа колко гориво да пусне или изобщо дали да пусне.нямах клуч да сменя датчика а само го закачих и така го опрях до капака на клапаните просто да не стане някаква бела.Ами какаво да ви кажа колата заспа така се прибрах със стария си датчик който мереше температурата на въздуха щото нямах клуч да си го сменя даже после карах така още седмица щото ме домързя да се занимавам.Искам да обощя че този датчик докато не се скапа окончателно колата мина през няколко етапа на проблеми и всичките водят до различни евентоални проблеми ,но за щастие единствено той е бил причината.Дано съм бил изчерпателен и съм помогнал с това.Безаварийна на всички весела коледа и щастлива нова година.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg